JBL Boombox 2: Dokonalý společník na zahradní párty

JBL Boombox 2: Dokonalý společník na zahradní párty

Letní teploty nás už od dubna vyhánějí z našich příbytků na terasy a do zahrad. Kromě příjemného degustování kvalitních nápojů a grilovaných pokrmů v kruhu rodiny či přátel si to však žádá ještě něco navíc - pořádný hudební "podmaz". Jeden z těch nejkvalitnějších vám poskytne skvělé zařízení s názvem JBL Boombox 2.
Ne, nemějte strach milí přátelé kvalitního zvuku, navzdory názvu nejde o žádný pubertální ghettoblaster bez schopnosti reprodukovat i náročnější hudební žánry. Samozřejmě, že nejlépe mu jde disko, ale nezalekne se ani decentního jazzu či poctivého rocku. Masivní konstrukce s hmotností 5,9 kilogramu ukrývá v odolné tkanině krom charakteristických kulatých pasivních membrán po bocích i dva "neviditelné" basové reproduktory s průměrem čtyři palce (106 mm) a dvojici 20 mm výškových reproduktorů na přední straně. Vzadu najdete pod gumovou krytkou zásuvku na nabíjecí kabel, USB vstup (k nabíjení mobilních zařízení), servisní micro USB vstup a 3,5 mm vstup na hardwarové audio připojení. Praktická ručka má, na rozdíl od boombox jedničky, navrchu gumové intarzie jako na řídítkách motocyklu, takže vám už nyní určitě nevyklouzne ani ze zpocené či jinak znečištěné dlaně se sníženou adhezí.

JBL Boombox 2

Spárování se smartphonem funguje klasicky přes Bluetooth a je poměrně jednoduché. Ne vždy však fungovalo napoprvé. Nevadí, pojďme si vyzkoušet tuto mašinku nejdříve v interiéru. Hudbu si pouštíme nejen z YouTube, ale i přes aplikaci MixCloud, kde najdete skvělé kompilace světových diskžokejů. Basy jsou mohutné, jako byste měli zapnutý pořádně velký subwoofer. Výšky jsou delikátní, středy přesvědčivé. O prostorovosti se zde bavit nebudeme, ta není u takových reproduktorů prvořadá. Na prvním místě je tlak a "hluk", jaký dokáže takový reprák vytvořit, samozřejmě bez jakéhokoliv zkreslení. Tou druhou nejdůležitější věcí je výdrž na jedno nabití. Ani v jednom případě není třeba mít nejmenší obavy - Boombox 2 dokáže šlapat neuvěřitelných 24 hodin v kuse, za což vděčí gigantické zabudované baterii Li-Ion s kapacitou 10 000 mAh. Klidně ho tak můžete používat i jako zdroj elektřiny pro všechny své mobilní zařízení typu mobil, tablet, notebook.

Výkon 2 x 40 W (při napojení na síť) nebo 2 x 30 W v režimu na baterii je více než dostatečný nejen pro velké místnosti, ale i exteriér - terasy nebo zahrady. Ve středně velké místnosti se od basů bude třást nejen stůl, ale také skříň a lustr. Mnohem tvrdším oříškem je exteriér, kde se basy nemohou odrážet od okolních stěn a po vyjití na terasu se jakoby ztratí. Samozřejmě je na to řešení - stačí přidat "volume". I na pořádně velkou vzdálenost pocítíte sílu tohoto zařízení. Pocitově se basy od určité hlasitosti (cca 80%) nezvyšují, jen středy a výšky. I Boombox 2 má tedy své hranice, které určuje fyzika - velikost membrán basových reproduktorů a výkon zabudovaného zesilovače. Pokud potřebujete ještě více basů a vyšší hlasitost, řešením bude jedině masivní aktivní reproduktor typu JBL PartyBox 300 nebo ještě lépe PartyBox 1000. Ty však už tak snadno do přírody s sebou nevezmete. Jsou určeny na stacionární ozvučení velkých teras, případně menších koncertů.

Nepřehlédněte:
Multimediální reproduktory s mega zvukem
JBL Boombox 2

Bohužel cena JBL Boombox 2 není nejnižší. Zaplatit musíte téměř pět stovek, což rozhodně není málo. Rozhodli jsme se proto poohlédnout se po levnějších konkurentech, nejlépe ze stejného domu - JBL. Přeskočili jsme skutečně malé, příruční zařízení typu JBL Flip 5, které nejsou adekvátním soupeřem. Boombox 2 jsme se rozhodli nejdříve porovnat s menším bratříčkem, který sám o sobě dokáže nadělat pořádný "randál" u vás na dvoře - JBL Xtreme 2. Už na první pohled je Boombox 2 zhruba dvojnásobně větší. Xtreme 2 má však jednu velmi praktickou "vychytávku" - popruh na přenos, navíc s integrovaným otvírákem na láhve. Praktická "fičúrka", která se kdesi v hlubokém černém lese může velmi hodit ... Boombox 2 naproti tomu definuje masivní držadlo, které při hmotnosti téměř šest kilogramů jistě oceníte. S Boomboxem se tak kromě poslechu skvělé hudby, díky držadlu dá i velmi pěkně pocvičit své bicepsy nebo tricepsy. Stačí jen použít ho místo jednoruční činky ... Zpět však k tomu podstatnému - hudbě. JBL Boombox 2 odrovnal Xtreme 2 nejen mnohem vyšší hlasitostí, ale zejména hloubkou basů, které dokáže nabídnout i v exteriéru. V interiéru pak rozvibruje stěny a zaručí nenávistné vyklepávání kovovými předměty po radiátorech a metlami po stropě od sousedů, kteří zůstali během koronakrize doma. Výšky a středy se u obou zařízeních až tak brutálně nelišily, ale spodní linka jasně hraje ve prospěch většího zařízení. Je však třeba zmínit, že zatímco Xtreme 2 seženete zhruba za 190 eur, Boombox 2 je téměř o tři stovky dražší.

Je tu však ještě jedna možnost - v prodeji je stále i Boombox jednička, která se dá sehnat asi za 299 eur. Disponuje podobnými rozměry a jen o málo nižším výkonem (40 wattů na baterii, 60 wattů při napájení ze sítě, versus 60 W / baterie a 80 W / síť u Boombox 2). Navíc má volič režimů: interiér/exteriér. Přirozeně vyvstává otázka: Vyplatí se doplatit za dvojku, která stojí téměř o dvě stovky více než jednička? No, udělali jsme poctivé srovnání a můžeme s čistým svědomím říci - ano! Dvojka je nejen v interiéru o něco hlasitější a přesnější, ale i v exteriéru si uvědomíte mnohem hlubší a definovanější basy. Jednička - jednoduše řečeno - jen pořádně duní, ale dvojka dokáže zahrát všechny nuance hlubokých basů, je údernější, přesnější, hraje jaksi více hi-fi. Jednička má výšky ostřejší, ale dvojka je dokáže reprodukovat lépe, detailněji. Možná i proto, že je o něco těžší. Rozhodnout se, zda jít po nižší ceně, nebo po novém lépe hrajícím reproduktoru vybaveném navíc technolgií Bluetooth 5.1 se již musíte sami. Přestože je o dost dražší, naše volba padá v tomto případě jednoznačně na Boombox 2. Vyšší kvalita zvuku a celkový výkon za to rozhodně stojí.

JBL Boombox 2

Boombox 2 je - samozřejmě - voděodolný podle IPX7. To znamená, že ho můžete klidně hodit do bazénu (vydrží 30 minut v hloubce až jeden metr). To se však nestane, okamžitě totiž vyplave na hladinu a zábava může pokračovat. K pobavení publika však stačí nalít trochu vody na jednu z jeho pasivních membrán na bocích a nádherná šou vodních kapek může začít - zažijete stejný obdiv jako nádherné fontány v Las Vegas před hotelem Bellagio.

Jediné, co nás zamrzelo (kromě vyšší ceny), je fakt, že JBL změnilo starší protokol propojení svých zařízení z Connect+ na nový Party Boost (od modelu JBL Flip 5). Takže svůj Boombox 2 nepropojíte s kámošovým Boombox 1 nebo Xtreme 2. I jeden Boombox 2 však dokáže na vaší zahradě udělat pořádnou party. Je však nutné na ni zcela určitě pozvat i sousedy, jinak vás nebudou mít příliš v lásce (pokud tedy nejsou sluchově postižení) ...

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Boombox 2: Párty ve velkém stylu
Náš verdikt:
Nejlepší přenosný bluetooth party reproduktor, jaký kdy JBL vyrobilo. Není nejlehčí ani nejlevnější. Někdy se však za kvalitu rozhodně připlatit vyplatí.

HODNOCENÍ
+ Skvělý zvuk bez zkreslení
+ Skutečně silné basy
+ Kvalitní konstrukce
+ Voděodolnost IPX 7
- Vyšší cena
- Nový protokol propojení s jinými zařízeními
comments powered by Disqus