JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečně Dolby Atmos

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečně Dolby Atmos

JBL konečně představilo svůj první soundbar s podporou virtuálního prostorového Dolby Atmos zvuku. Zatímco konkurenční značky již delší mají v nabídce soundbar s Dolby Atmos, JBL se tomu zatím vyhýbalo. Až dosud. JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound nabídne 820 W výkonu, odnímatelné zadní reproduktory a docela slušnou cenu.
JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound je prvým plnohodnotným Dolby Atmos soundbarom od JBL. Navyše má odnímateľné bezdrôtové zadné reproduktory, takže zvuk bude ešte priestorovejší ako z klasických soundbarov bežnej konštrukcie, ktoré sa tiež chvália Dolby Atmos zvukom.

JBL Bar 9.1

Celkově jde o sestavu 5.1.4ch, tedy 5 kanálů směřuje k divákovi přímo a 4 vzhůru pro co největší efekt prostorového zvuku. O zvuk se stará 13 reproduktorů a jeden basový reproduktor. Zadní reproduktory mají po 60W, samotný soundbar 400 W a subwoofer 300 W.

Plusem je právě masivní subwoofer s 10" měničem, který již známe z jiných top modelů značky. Dunivé basy jsou tak jisté. Navíc je lze ovládat na přibaleném dálkovém ovladači. Přes dálkové ovládání má být možné obsluhovat i zapnutí Dolby Atmos zvuku.

Nepřehlédněte:
Představení JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound
JBL Bar 9.1

Fanoušky moderních technologií jistě potěší i podpora Apple Airplay 2 a Google Chromecast. Samozřejmostí je také Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 připojení. Kabelové připojení obsahuje 2 HDMI porty - HDMI IN a HDMI OUT (eARC) s HDCP 2.3. K dispozici je také USB port, Ethernet a optický audio vstup.

Novinka je již na našem trhu s cenou 999 eur. Vzhledem k výbavě je to docela slušná částka, konkurence se pohybuje s cenami přes tisíc eur.
comments powered by Disqus