Jam Zero Chill: Téměř dokonalý reproduktor

Jam Zero Chill: Téměř dokonalý reproduktor

Před několika dny jsme se podívali na šikovný reproduktor značky Jam Audio. Tentokrát to máme reproduktor z druhého konce kategorie. V kategorii přenosných reproduktorů patří u značky Jam Audio mezi nejdražší. Nebojte se, ta cena není až tak vysoká. 
Nejdražší reproduktor Zero Chill se momentálně prodáva za 1 750 Kč (69.99,- €). Tak se na něj podívejme, či nabídne v této ceně nějaké vychýtavky jako u Hang Up.

Jam Audio Zero Chill

Standard, ale s překvapením
Je to jeden ze standardních přenosných bluetooth reproduktorů ve tvaru válce s průměrem 74mm a výškou 168mm. Akorát do ruky, či kamkoliv do batohu. Váží totiž jen 680g. Dokonce ani nabíječku nemusíte často brát, protože integrovaná baterie vydrží přehrávat hudbu až 22 hodin! Za to, že je výdrž taková, mohou dva měniče, které mají celkový výkon 12W. Kdybyste si náhodou nabíječku s sebou brali, reproduktor nabijete přibližně za 3 hodiny.

Bluetooth ve verzi 4.2 vám umožní kromě přehrávání i handsfree telefonování. I když manuál neříká, kde je zaintegrovaný telefon. Zjistili jsme, že s největší pravděpodobností je přímo nahoře. Jen škoda, že výrobce neintegroval do specifikace Bluetooth podporu zobrazování stavu baterie v mobilních zařízeních.

Nepřehlédněte:
Recenze Harman/Kardon Onyx Studio 3 – poslech ve stylovém provedení
Jam Audio Zero Chill

Vodeodolnost
Každý chce voděodolnost, to už je dnes nastavený standard. Výrobce, který nemá voděodolné přenosné reproduktory, jakoby neexistoval. No v případě Zero Chill zašel výrobce ještě trochu dál a nenabízí jen standardní voděodolnost, ale i odolnost vůči prachu. Tedy celková odolnost je cerifikována na úroveň IP67.

Vychytávky
Zero Chill reproduktor obsahuje též pár skrytých úžasných věcí, i když na první pohled nejsou zřejmé. Certifikaci  IP67 jsme si popsali výše a praktické závěsné poutko je zase takovým poznávacím znakem aktuální modelové řady přenosných reproduktorů.

Jam Audio Zero Chill

Skryté super vylepšenéí objevíte až po tom, co budete chtít reproduktor nabít. Nejprve logicky odklopíte boční krytku, pod níž očekáváte microUSB konektor na nabíjení, ale objevíte jen prázdný prostor. V tom momentě musíme otevřít manuál, abychom zjistili, kde se vlastně Zero Chill nabíjí.

Jam Audio Zero Chill

Až potom si všimneme, že spodní část reproduktoru se dá odklopit. V ní se nachází luxusní prostor, kde je uschovaná cívka s namotaným nabíjecím kabelem. Prostor taktéž obsahuje hledaný microUSB konektor pro nabíjení a už standardní AUX-In. To, že to je zespodu a reproduktor tak nemůže po dobu nabíjení stát - no právě na to je ten prázdný prostor popsaný výše. Tím se protáhne příslušný kabel.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Flip 4 – přenosný kopec zábavy po čtvrté
Jam Audio Zero Chill

A ještě jedna věc
Pro tuto funkcionalitu musíte znova otevřít manuál nebo technickou specifikaci, abyste se o ní dozvěděli. Zero Chill disponuje párováním dvou reproduktorů. Dva reproduktory můžete takto propojit mezi sebou bezdrátově a vytvořit si tak plnohodnotné stereo, i když jsou samy o sobě. Toto známe i od jiné značky.

Jam Audio Zero Chill

Závěr
K dokonalosti nám už chybí jen jediná věc. A to, aby Jam Zero Chill fungoval i jako powerbank. Ale i tak, je to podařený kousek, kde máte všechno potřebné s sebou. K tomu velikosťta hmotnost akorát na přenášení a díky certifikaci IP67 ho můžete vzít kamkoliv. 22 hodinová výdrž to jen celé podtrhuje.

Jam Audio Zero Chill
comments powered by Disqus