Inovativní a muzikální

Inovativní a muzikální

Už po třetí si designéři v Harman/Kardon dovolili vsadit na tvar připomínající atletický disk či létající talíř UFO. Mně osobně to nijak nepřekáží. Právě naopak. Vždy se rád pokochám jeho elegantním tvarem, který je navíc maximálně funkční a s každou generací přináší nějaké to vylepšení ať už zvukové, nebo technologické. Ani Harman/Kardon ONYX Studio 3 není výjimkou a to staré příznačné přísloví "do třetice všeho dobrého" u něj platí doslova a do písmene.
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Vyhotovení par excellence

Novinka společnosti Harman má o něco méně honosný design než ONYX STUDIO dvojka. Nenajdete na ní barevné nožičky ani odnímatelnou čelní krycí mřížku. Zato mám před sebou stále ten ikonický design v maximálně hodnotném vyhotovení. Zadní část disku je oděna do příjemného materiálu, který na dotyk i vizuálně připomíná kůži. V její centrální části pracuje magnet basového reproduktoru s vytrvalým zdvihem. Když ho pořádně vybudíte, je radost sledovat, jak si kmitá do rytmu. Ve spodní části je standardní dvojice nožiček s perfektní přilnavostí a mezi nimi vstup na nabíjecí adaptér a jeden 3,5 mm audiovstup, pokud by vám na zařízení vypověděl službu bluetooth. Na vrchu je vykrojení na prsty pro pohodlné přenášení. Obvod prstence je gumový a jsou v něm ve vrchní části zakomponovaná tlačítka na ovládání reproduktoru. Pevný gumový povrch pozitivně ovlivňuje i akustiku. Eliminují se vibrace a pásma tak získávají na přesnosti. Posledním a vůbec ne nepodstatným článkem je elegantní textilní mřížka překrývající reproduktory. Je, samozřejmě, maximálně průzvučná a uprostřed se hrdě vyjíma logo Harman/Kardon.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Inovatívní a muzikální

Přesne takto by se dal dvěma slovy charakterizovat ONYX Studio 3. Z pohledu dvojky bych tento rozdíl nenazval generačním, ale facelift, který stojí za zmíňku, to rozhodně je. Ještě stále sem měl dobře v paměti velký zvuk relativně malého reproduktoru ONYX Studio 2. Pokračování mi zní ještě o něco muzikálněji, no podstatnou inovací je možnost spárovat dva stejné reproduktory ONYX Studio 3 pomocí Harman Kardon Wireless Dual Sound, čímž se poslech povýší na skutečné stereo. Zachovaná zůstala funkce na uskutečnění telefonického hovoru s potlačením hluku a ozvěny s krištálově čistým zvukem. Na telefonování sem reproduktor využil vícekrát a musím potvrdit, že sem slyšel skvěle a taktéž mě dobře slyšeli na opačné straně. Přitom sem se při telefonování obvykle pohyboval v prostoru obýváku. Zabudovaná Li-lon baterka zvládne přehrávání počas maximálně pěti hodin. Nestopoval som tento čas, ale při standardní hlasitosti se k této hodnotě určitě dostanete. Když už zmiňuju hlasitost, ONYX Studio 3 umí pořádně přitlačit na bubínky. I při maximální hlasitosti hraje příkladně čistě. Znamená to skutečně poctivé osazení reproduktorů a též jejich slušnou výkonovou rezervu v poměru k výkonu zesilovače. Pokud jste připojeni na elektrickou síť, disponuje výkonem 4 x 15W, což stačí na komfortní ozvučení každého standardního obýváku či pracovny. Přesně poloviční výkon 4 x 7.5 W dostanete z reproduktoru při napájení z baterie. Stále však dostatečný výkon na kvalitní párty. Abych však jen nechválil. Délka nabíjení rovná se délce přehrávání a tu by se mi líbilo zkrátit proces na polovinu, což by si, samozřejmě, vyžadovalo kvalitnější bateri, což by se nepříznivě odrazilo na konečné ceně.

Nepřehlédněte:
TEST Harman Kardon Onyx: špička i po čase
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Hodnocení
+ design a zpracování
+ zvuk
+ možnost spárovat dva reproduktory
– pomalé nabíjení

Harman/Kardon Onyx Studio 3
comments powered by Disqus