Hudební a designová chuťovka

Hudební a designová chuťovka

Originální design, kvalitní materiály a bohatší výbava, to jsou hlavní charakteristické znaky druhé generace Onyx Studio 2. Kovový prstenec, který spolu s konstrukcí tvořil oporu standardního Onyxu, nahradily nožičky, v našem případě v měděno-zlatém provedení s luxusním koženým povrchem těla reproduktoru, který dobře pohlcuje vibrace vznikající při hlasitějším poslechu nízkofrekvečního pásma. V nabídce je černé i bílé vyhotovení reproduktoru a na výběr jsou měděno-zlaté nožíčky s černým nebo bílým spodkem ve vysokém lesku. V barvě nožiček je i zadní část basového měniče s nápisem harman/kardon.
Ještě před samotným zapojením jsem ze zvědavosti odstranil přední plastovou kupoli konstrukce potaženou příjemnou zvukově dobře průpustnou potahovou tkaninou z mikrovlákna. Ta ukrývá pestrou soupravu měničů uspořádaných pro co nejlepší šíření zvuku v prostoru. Nahoře dominuje nízkofrekvenční woofer, jeden je osazený i v zadní části, po stranách jsou dva výškáče, a dva středy pěkně vedle sebe ve spodní části kruhové konstrukce.  Všechny jsou osazené do pevného plastu, do kterého je zapuštěných i pět křížových šroubků, po jejichž odšroubování bych se už dostal tam, kde nemám co dělat. Ale příště to možná přeci jen zkusím rozebrat.

Ovládání reproduktoru je umístěné v jeho vrchní části podobně jako u přecházejícího modelu. V gomovém okraji reproduktoru jsou decentně zapuštěná tlačítka zapnutí, párování přes Bluetooth, přídávání/ubírání hlasitosti a novinkou je tlačítko telefonu pro přijetí hovoru oproti standardnímu Onyxu. Ano, přesně tak, nová generace je vybavena i mikrofonem na jednoduché handsfree telefonování. Užitečná drobnost, která se postupně zdomácňuje v podobných i cenově níže postavených zařízeních. Při manipulaci s tlačítky je potřeba důslednější stlačení, aby došlo ke zpracování povelu, na druhou stranu tlačítka na těle přístroje k jeho ovládání skoro nepotřebujete, jelikož všechny funkce snadno zvládne vaše mobilní zařízení, resp. hudební přehrávač, který v chytrém zařízení používáte. Vychytávkou oproti minulému modelu je fukce Social s možností současného připojení dvou Bluetooth zařízení. Drobnost, ale na chatě určitě potěší, když se míchání muziky mohou zapojit další dva DJové.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Ještě předtím než se dostanu ke zvuku, bych nerad zapomněl na zabudovanou dobíjecí baterii. Výrobce slibuje 5 hodin hraní v optimálním zvukovém režimu. Poslouchal jsem hlavně při práci, takže výkonný potenciál jsem vyzkokušel jen několikrát, když jsem sám sobě zahrál na přání nějaký vapalovák na probrání. Při standardní poslouchatelné hlasitosti jsem baterku po dobu testu nepotřeboval nabíjet a odhaduji, že mi hrála víc než 5 hodin. 

Nepřehlédněte:
TEST Harman Kardon Onyx: špička i po čase
Ze zvukové stránky je to přesně to, co jsem očekával od značky Harman/Kardon s cenovkou 5 400 Kč. Pěkné, příjemné, uvolňující a možná tomu napomáhá i ten podařený design, který lahodí oku vždy, když se na něj zadíváte. Pěkné kontury basu, který mě neotravoval zbytečným duněním a dozníváním. Vokály na výškách znějí reálně a středové pásmo dolaďuje celkový příjemný zvukový obraz. Onyx Studio 2 není vybíravý ani když jde o zvolený hudební žánr. Čtveřice zesíků si pěkně podělí síly a i náročnější skladby od Bjork či The Cranberries jsem neměl potřebu posouvat. 

Hodnocení
+ kvalita materiálů a zpracování
+ zvuková vyváženost
+ design
- tentokrát se stotožňuji i s cenou

Dostupnost:
Produkt není dostupný u nás na eshopu, ale exkluzivně jen v Apple prodejnách. 
comments powered by Disqus