Hledáte rádio s přidanou hodnotou? JBL TUNER 2 a TUNER XL ji má

Hledáte rádio s přidanou hodnotou? JBL TUNER 2 a TUNER XL ji má

Ptáte se, zda má rádio v dnešní době ještě nějaký smysl? Odpovídám: Ano! Kdy nejčastěji používáte přenosný reproduktor? Samozřejmě v létě, když se pohybujete více na čerstvém vzduchu než doma. JBL nabízí kromě širokého portfolia Bluetooth reproduktorů i tunery s možností bezdrátového streamování zvuku.
I dnes poslouchá rádio množství lidí a nejsou to jen maminky v kuchyni. Mladší ročníky však obvykle upřednostní streamování hudby/podcastů podle vlastní nálady a chuti. Série JBL TUNER vyhoví oběma skupinám.

JBL TUNER XL
Jak vidíte na obrázku, jde o stylový reproduktor. Nabízí 15-hodinovou výdrž na jedno nabití, 5 předvoleb oblíbených stanic a velký LCD displej. Certifikát IPX7 zajistí, že zvládne i nepřízeň počasí, nebo drobné nehody, ke kterým občas na čerstvém vzduchu dojde.

JBL Tuner XL


Nepřehlédněte:
Nástupce legendy
Rozhlasové vysílání si můžete naladit na digitálních DAB/DAB+ a FM frekvencích. (DAB: 174,928 MHz až 239,200 MHz, FM: 87,5 MHz - 108 MHz.)

O zvuk se stará 2,75-palcový reproduktor s výkonem 10 W (RMS) s frekvenční odezvou 70 Hz až 20 kHz. Zabudovaná lithium-iontová polymerová baterie má 11,7 Wh, nabije se za 4 hodiny přes USB-C port. Bluetooth je ve verzi 4.2 s profily A2DP V1.2 a AVRCP V1.5.

JBL Tuner XL

Rozměry zařízení jsou 145 x 167 x 103 mm při hmotnosti 1,15 kg. JBL TUNER XL se prodává za 149 eur pouze v černé barvě.

JBL TUNER 2
Druhý model má kompaktnější rozměry a je na výběr kromě černé barvy i v decentní bílé. Nabízí 12-hodinovou výdrž na jedno nabití, 5 předvoleb oblíbených stanic a LCD displej. S voděodolností třídy IPX7, dokáže JBL TUNER 2 zvládnout i neúmyslné namočení.

Nepřehlédněte:
Cenově dostupná sluchátka pro cestovatele
JBL Tuner 2

Rozhlasové vysílání si můžete naladit na digitálních DAB/DAB+ a FM frekvencích. Bezdrátový přenos zvuku zajišťuje Bluetooth 4.2. Ten zprostředkuje 5-wattový 1,75-palcový reproduktor s frekvenčním rozsahem 80 Hz až 20 kHz.

Lithium-iontová polymerová baterie má kapacitu 9,075 Wh a nabíjí se zhruba 3,5 hodiny přes USB-C port. Rozměry zařízení jsou 180 x 70 x 72 mm, hmotnost je 543 gramů. JBL TUNER 2 se prodává za 99 eur.

JBL Tuner 2

Oba tunery jsme si vyzkoušeli i živě v redakci a můžeme potvrdit, že jde skutečně o zdařilá zařízení. Nová doba změnila klasické rádio na moderní zařízení podporující bezdrátový přenos zvuku. Dalším bonusem je integrovaná baterie, díky čemuž nemusíte kupovat stále dražší monočlánky. Stačí jednou za čas dobít zařízení přes přiložený USB-C kabel. A mezi námi, i my jsme si občas poslechli rozhlasové vysílání.

JBL Tuner 2 a Tuner XL
comments powered by Disqus