Hi-Fi sluchátka do 400 eur

Hi-Fi sluchátka do 400 eur

Z pestré nabídky jsme vybrali pět rozdílných zajímavých sluchátek s dostupnou cenou zhruba 300 eur. Každý fanoušek kvalitní zvukové reprodukce v kompaktním formátu by si mezi nimi měl najít ta svá.
AKG Q701 Quincy Jones Signature Line
Na hlavě sedí nejlépe ze všech testovaných sluchátek, klidně je můžete nosit celý den a nebudete o nich ani vědět. Vděčí za to nadrozměrné velikosti okrouhlých sametových mušlí, nízké celkové hmotnosti, ale i léty ověřené technické koncepci. Patentovaný systém konstrukce značky AKG s dvojicí kovových oblouků a koženého mostíku, který se samočinně přizpůsobuje velikosti hlavy za pomoci dvojice gumiček na obou jeho koncích, je nesmírně jednoduchý a dokonalý zároveň. Víte, jak se říká – v jednoduchosti je krása. Speciální edici, pod kterou se podepsal zvukový velmistr a světový producent Quincy Jones, snadno rozpoznáte podle ostře zelené barvy prošívání černého koženého mostíku, ale hlavně přípojného kabelu. Ten je, samozřejmě, odpojitelný a v ceně máte dva kabely délky 3 a 6 m. AKG používají jako přípojku k sluchátkům speciální trojbodovou koncovku s pojistkou (ostatní sluchátka mají klasický malý jack). Zvukově jsou tato „ákágéčka“ nesmírně analytické, přesné, bez jakýchkoliv přibarvení či zkreslení. V porovnání s ostatními možná hrají o cosi méně nahlas, ani jejich bas vás zřejmě neohromí, ale díky otevřené konstrukci uslyšíte zvuk takový, jaký skutečně je. Na rozdíl od uzavřených sluchátek se šířka prostoru s nimi zdá téměř neomezená. Hodí se hlavně pro velké orchestrální nahrávky, a capella zpěv nebo jazz. Rockovou hudbu, případně hip-hop si s nimi asi moc neužijete, pokud však patříte k náročným poslucháčům jemněších melodií jazzového charakteru, budete určitě spokojení.

AKG Q701

HODNOCENÍ

+ nejlépe sedí na hlavě
+ analytický zvuk
+ široký poslechový prostor
– kvůli své velikosti nejsou vhodná pro častou přepravu (nenabízí otočnou či sklápěcí konstrukci)

Dále v testu časopisu High&Style (léto 2016) najdete Sony MDR-1ADAC, Focal Spirit Classic, Sennheiser HD600 a Beyerdynamic T51P.
comments powered by Disqus