Harman/Kardon Onyx Studio 2

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Krásny designový kousek z dílny renomované značky se nám pokusil vyvrátit jakékoliv předsudky a obavy z jeho rozměrů. Od doby, kdy Sidney Harman a Bernard Kardon zkonstruovali svůj první FM tuner, proteklo řekou Mississippi v USA hodně vody. Ale filosofie této prestižní firmy se i přes bohatou a bujarou historii nikdy nezměnila - tvořit zařízení s nejlepším zvukem ve své třídě okořeněné futuristickým designem. Není divu, že přávě Harman Kardon je lídrem v oblasti prémiového lifestyle ozvučení. Futuristický a minimalistický design novinky, u kterého si pomyslíte, že tato věcička vypadá opravdu skvěle. Stále však hledáte další součásti balení, nějaké další reproduktory či kabely.
Harman/Kardon Onyx Studio 2

A nic. Jediný kabel je pro napojení do elektřiny. Nebudu tvrdit, že mě při rozbalování a připojování neprovázely předsudky. Řeči typu "tak toto nebude hrát" však klidně nechte zabalené v krabici. Onyx Studio 2 je pokračováním úspěšné první série Onyx, kde výrobce předestřel vlastně jen jeden dominantní oválný reproduktor se dvěma nožkami vzadu. Druhá generace je doplněná o vícero nových vlastností, no designově se líši jen ve změně kovových barev. Na zadním zářiči dominuje bronzová a jednoznačně přesvědčí o dokonalosti zpracování. Po složení předního panelu se odhalí dvojice trojpalcových středobasů, dvojice výškových reproduktorů a centrální zářič, parťák bronzového ze zadní strany. Ovládání je jednoduché, na horním oblouku se nachází sada tlačítek pro zapnutí, ovládání hlasitosti, aktivaci Bluetooth a konferenčního hovoru. Žádné zbytečné komplikované ovladače či displaye. Osobně si myslím, že hlavně tímto si získá mladou generaci. Na první pohled by se mohlo zdát, že mu něco chybí. Opak je pravdou, technologií obsahuje víc než dost. Oproti první edici má navíc možnost spárovat několik zařízení naráz, samozřejmě pomocí Bluetooth (3.0), a tím pádem i plnou kontrolu nad reproduktorem. Významným přínosem je i funkce VoiceLogic s vestavěným mikrofonem, která umožňuje konferenční hovory. Navíc je doplněna o funkci rušení šumu a ozvěny. Fungovalo to výborně. A aby toho nebylo málo, Onyx 2 má vestavěnou 2 600 mAh Li-ion baterii, která vydrží přibližně 5 hodin reprodukce. Takže pokud si měníte olej v autě, nebo si lepíte defekt na svém hipsterském kole, Onyx 2 vám bude věrným společníkem a pomůže z pohodlí garáže vyřídit i konferenční hovor do práce (osobní zkušenost). Novince přibyl i AUX konektor, což se hodí, pokud máte starší telefon nebo laptop. A jak hraje? Hudební výkon 4x 15 W na sebe nenechá čekat a projeví se při prvním úderu.  Tahle malá věcička vás skutečně posadí do křesla. Po 10 sekundách padají jakékoliv předsudky a reproduktor chcete poslouchat víc a víc. Samozřejmě záleží na jeho umístění v prostoru, ale nedá se zahanbit v žádném koutě pokoje a jasně dokazuje, odkud pochází. Výrazná basová linka je doprovázena příjemnými výškami a v zásadě nic neruší poslech.

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Naše hodnocení: 93%
+ nízká hmotnost
+ vestavěná baterie
+ překvapivě dobrá reprodukce zvuku
- absence ekvalizéru
- vyšší cena

Verdikt
Harman Kardon Onyx Studio 2 je malé přenosné zařízení, které potěší skvělým designem a ohromí svou reprodukcí zvuku. Chyběla mi možnost pohrát si s ekvalizérem, ale při pohledu na cenu sem tuto možnost oželel.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Xtreme: kamarád do deště se skvělým zvukem a vychytávkami, které si zamilujete!
Harman/Kardon Onyx Studio 2
comments powered by Disqus