Harman/Kardon Onyx Studio 4: Evoluce pokračuje

Harman/Kardon Onyx Studio 4: Evoluce pokračuje

Pravidlo třikrát a dost pravděpodobně pánům v Harmanu nic neříká a tak se do roka a do dne od recenzování třetí generace Harman/Kardon ONYX Studio 3 objevilo na mém redakčním stolíku jeho čtvrté volné pokračování. Designově navazuje na svého předchůdce a téměř byste nepoznali rozdíl. Jemný generační facelift sem přeci jen po letmém zkoumání postřehl, tak prosím, takto nějak jsme si spolu pár dní užívali.
Opět mám před sebou ikonický design ve tvaru disku v ukázkovém kvalitativním vyhotovení. V tkanině, na pohled příjemné a zvukově propustné, je v přední části osazené logo Harman/Kardon. V zadní části nacházím kromě dvojice designových nožiček s pogumováním pro eliminaci vibrací a odkryté membrány basového reproduktora s nápisem Harman/Kardon ještě trojici konektorů na připojení napájení, vstup AUX a servisní mini USB port. Ve vrchní zadní části je podobně jako u předešlých modelů štěrbina na prsty pro komfortní manipulaci. Ovládací tlačítka jsou opět rozmístěna na prstenci ve vrchní části s jemně pogumovaným povrchem. Zleva při čelním pohledu jsou tlačítka párování s bluetooth, dále tlačítko na párování dalšího reproduktoru, celkem navrchu přidávání a ubírání hlasitosti, dále přijetí/ukončení hovoru a nakonec zapnutí/vypnutí reproduktoru. Všechny mají, s výjimkou tlačítek ovládání hlasitosti,jemné bílé podsvícení. Vyhotovení je elegantní, pěkné, zkrátka, roky ověřené a propracované.

Harman/Kardon Onyx Studio 4

Co se tedy změnilo?

Po přečtení úvodních řádků by se mohlo zdát, že se toho moc nezměnilo. Novinka společnosti Harman má však zabudovanou výkonnější baterii s kapacitou 3000 mAh. Čas nabíjení zůstal nezměněný - 5 hodin, ale čas přehrávání vzrostl na slušných 8 hodin. To je přesně o tři hodiny víc, než dokázala předchozí generace. Vylepšená aplikace HK Connect umožňuje spárovat až 100 stejných reproduktorů (Party mode) nebo dvojici na dosažení stereoefektu (Stereo mode). Po spárování se smartphonem je možné pomocí Voice assistant po novém využívat Siri v případě platformy iOS nebo Google now, pokud jste fanouškem Androidu.

Po roku si opět připomínám návykovost zvuku modelu ONYX. Čtvrté pokračování je osazené stejným počtem a typem měničů. Nezměněný zůstal i výkon reproduktoru 4 x 15 W při zapojení do sítě a přesně poloviční při přehrávání ze zabudovaného Li-ion akumulátoru. I ten je víc než dostačující i při singl zapojení, a po spárování do sterea vás čistý zvuk a výkon pěkně usadí na zadek. Kvalita zvuku v případě ONYX Studio 4 záleží výlučně na kvalitě nahrávky, kterou ho nakrmíte. MP3 bude znít vždy jen jako MP3, ale pokud mu dopřrjete kvalitnější sousta, odmění se libově návykovým zvukem. Netvrdil bych, že je projevem výrazně dál, než třetí generace. Hádám že trochu ano, ale musel bych je postavit bezprostředně vedle sebe, abych to mohl tvrdit. Mně se jeho nenucený, ale detailní přednes líbil i v minulosti. Za zmínku stojí i intuitivní vzájemné párování, či rychlé spárování přes bluetooth, komunikaces aplikací HK Connect a, samozřejmě, 8-hodinová výdrž přehrávání na jedno nabití.

Nepřehlédněte:
Harman/Kardon Onyx Studio 2
Harman/Kardon Onyx Studio 4

HODNOCENÍ
+ zpracování
+ zvuk
+ možnost spárovat až 100 reproduktorů
– nemožnost zpětného nabíjení externích zařízení
comments powered by Disqus