Harman Kardon Onyx Studio 3 – Párty na terase či u bazénu může začít!

Harman Kardon Onyx Studio 3 – Párty na terase či u bazénu může začít!

Jsme rádi, když se drahá a nedostupná high-end elektronika postupem času stává čím dál dostupnější. V opačném případě by technologické závody nedávaly smysl. Nač vyvíjet stále nové a nové high-end produkty s dobrým zvukem, když si je nakonec koupí jen hrstka vyvolených?
Naštěstí existuje několik firem, které ve svých levnějších výrobcích rádi používají pokročilé řešení, původně vynalezené pro účely dražších high-end produktů. Jednou z nich je americký Harman Kardon, součást obrovské korporace Harman, zastřešující značky jako JBL, AKG a Mark Levinson.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

HK už několik let přináší na trh kvalitní produkty s moderním designem a vysokou kvalitou zvuku. Jedním z nich je i i produktová řada bezdrátových reproduktorů Onys Studio. Jde o sofistikovaně vypadající Bluetooth reproduktory, které nejenže fantasticky hrají, ale i dobře vypadají. Jejich design se okamžitě stává neoddělitelnou součástí každého moderního domova.

Onyx Studio 3 je opravdu krásným reproduktorem s trendovým designem. Reproduktor dostal zaoblený design s efektním podstavcem ve tvaru dvou nožiček. Ovládací tlačítka jsou "zpracovaná" po obvodě horní strany, takže zařízení je všude úplně hladké. Chválu si zaslouží použité materiály - mřížka měníčů vyrobená z odolné tkaniny vypadá velmi čistě. Dobrým nápadem je i umělá kůže pokrývající celou zadní stranu přístroje, včetně kaučuku po jeho obvodu. Povrch reproduktoru se tak stává nepoškrabatelným. Plastové nožičky jsou masivní a poskytují velmi dobrou oporu.

Nepřehlédněte:
Známe vítěze EISA pro rok 2016/2017
Onyx Studio 3 je intuitivním a snadno použitelným zařízením. Ihned po vybalení z krabice je reproduktor připravený hrát. Stačí jen zapnout Bluetooth a spárovat reproduktor se zdrojem zvuku, např. smartphonem. A ... to je všechno. Poslouchání hudby z mobilního zařízení je bezproblémové. Onyx Studio 3 reaguje na signály přijaté z telefonu okamžitě a bez opoždění. Prostřednictvím reproduktoru je možné dokonce přijímat a ukončovat hovory bez toho, abyste se museli dotknout smartphonu. Tlačítka jsou nejen inteligentně umístěná, ale také se velmi dobře ovládají.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Žádná z výše zmíněných věcí by nedávala smysl, pokud by nás nezaujal kvalitní high-end zvuk. Je absolutně jedno, kam reproduktor položíte. Zvukový výstup je jasný a silný, přičemž zvuk vaší oblíbené písničky se šíří rovnoměrně.

Na kvalitě zvuku se nic nemění a vy se můžete volně pohybovat po místnosti nebo si jednoduše lehnouž do postele. Jako zdroj hudby nám posloužili smartphony HTC U Ultra a Samsung Galaxy A5. Už při prvním spuštění hudby jsme byli překvapení, jak velký a dynamický zvuk tento reproduktor poskytuje. Zvuku nic nechybělu - byl dostatečně nasycený, energický a transparentní. Posluchali jsme víc než týden, střídavě všechny hudební žánry.

Jedinou nevýhodou Onyx Studio 3 je systém zvukových signálů, které zařízení vydává. Jsou jednoduše příliš hlasitá a objevují se pokaždé, když reproduktor zapnete nebo vypnete. Trvají sice krátce, ale v dlouhodobém horizontu je to někdy až nepříjemné. Problematické to může být hlavně pro lidi, kteří chtějí poslouchat tichou hudbu v noci. Nenašli jsme způsob, jak tyto zvuky eliminovat nebo úplně vypnout. Dodejme ještě, že v případě dvojice reproduktorů je možné vytvořit stereo nebo něco podobného na způsob multiroom systému.

Nepřehlédněte:
JBL myslí i na uživatele s OS Android
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Důlažitým aspektem reproduktoru je jeho bezproblémová mobilita. Zařízení je i přes svou značnou velikost extrémně lehké a připravené na přínášení. Na zadní straně se totiž nachází zabudované rukojeť. Reproduktor je zkonstruovaný tak, aby se jeho zvuk poměrně dobře šířil i v bizardních polohách, např. když ho z každé strany těsně obklopují knihy. Je třeba též dodat, že nabíjení Onyx Studio 3, které se děje pomocí dodaného kabelu je rychlé a jednoduché. Při nabíjení můžete i nadále poslouchat hudbu. V případě, že kabel odpojíte, můžete počítat s pěti hodinami napřetržitého poslouchání. Tento reproduktor si však nikdo nepřibalí na dlouhé cesty. Jeho větší rozměry zabraňují jakémukoliv použití mimo domov (s výjimkou zahrady, terasy či balkónu). 

Po celou dobu nám Bluetooth reproduktor Onyx Studio 3 přinášel hodně radosti a mimořádně jsme si ho oblíbili. O to hůř se nám s ním loučilo. Jednoduchost používání, skvělý design a mimořádně dobrý zvuk nás přesvědčil natolik, že jsme mu udělili tip redakce. V ceně do 5 000 Kč (200 eur) nemá na trhu momentálně konkurenci.
comments powered by Disqus