Harman/Kardon Onyx Studio 2

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Tento domácí přenosný reproduktor evokuje podle názvu pokračovatele nádherného kousku Harman/Kardon Onyx. Je to pravda i není. Spíš tento reproduktor doplňuje tuto linii a i cena je podstatně nižší. Někde se ušetřit muselo, aby se dokázala cena srazit. Bylo to na škodu nebo ne?
I když Harman/Kardon Onyx sem už držel v ruce a měl sem čest si s ním pár hodin pohrát, nějak sem se s ním neztotožnil. Má to být reproduktor, něco mezi přenosným a domácím s ohledem na svou velikost. Dovedu si ho nádherně představit v nějakém rodinném domě, ale určitě ne v paneléku, kde se šetří každým místem a bude jen překážet. Případně na chatě, kde máte i bazén, se bude perfektně hodit. 

Harman/Kardon Onyx Studio 2

Proto výrobce Harman/Kardon vypustil doplnění této linie o model Onyx Studio 2. Nějaké designové prvky si zachoval, ale celkově se zmenšil i když ne nějak dramaticky. Velmi se mi líbí, jak si pohráli s nožičkami a barevným provedením. Samotný držák pro úchop je už integrovaný ze zadní strany reproduktoru. Navíc u obou medelů můžete sundat krycí mřížku. Ty, co mají rádi více technický design to určitě potěší.
Tento reproduktor už víc směřuje na přenositelnost, tak se odebrala i nepotřebná funkcionalita. Zatímco Onyx měl integrované WiFi rozhraní s podporou AirPlay a DLNA, tak u tohoto modelu ho budete hledat marněe. Dáva to i smysl. Ne všude venku je k dispozicii WiFi. Známé Bluetooth rozhraní zůstalo zachované i s možností handsfree telefonování.

Pokud nevyžadujete striktně WiFi konektivitu, tak rozdíl v ceně 8 600 kč je propastný (14 800 Kč za Onyx vs. 6 180 Kč za Onyx Studio 2). Že by WiFi rozhraní s poplatky pro Apple (patent na AirPlay) stálo až tolik? Když se podíváte na specifikaci, tak zůstaly zachovány 4 kanály ve výkonu 15W na kanál, dokonce je stejný i frekvenční rozsah. Dokonce batere v Onyx Studio 2 je o 100mAh silnější i když samotná výdrž reproduktoru je o hodinu menší a Studio 2 má navíc možnost handsfree telefonování. Sice nerozumím velmi tomlu, proč Onyx tolik stojí, ale obětoval bych WiFi rozhraní a ocelové prvky a šel bych do verze Studio 2. Za tu cenu se vyplatí.

Nepřehlédněte:
Hudební a designová chuťovka
Harman/Kardon Onyx Studio 2

Co se týka zvuku, je to typický Harman. Úplně nenásilnou a jemnou hudbou Vám může hrát celý den a budete ho jen podvědomě vnímat. Vůbec žádné nevyvaženosti ve zvuku nejsou. Stačí, že ho budete mít doma 2-3 dny a bude jako další typický prvek Vaší domácnosti. Ale na stůl ho neumístíte, i tam bude dost velký. Ideálně někam na příruční stolek, či někam do rohu.

K reproduktoru mám jen jednu výtku, ale to mám téměř ke všem :) Na to, jak je reproduktor velký, mohly už radši integrovat adaptér dovnitř než ho mít na šňůře. Velmi málo je takových reproduktorů na trhu, kde stačí zapojit univerzální kabel pro napájení. Ale na druhé straně, při přenášení je o to lehčí.

Tento produkt nekoupíte u výhradního distributora značky Harman/Kardon na Slovensko firmy DSI Slovakia, ale exkluzivně jen u prodejců Apple.

Harman/Kardon Onyx Studio 2
comments powered by Disqus