Harman Kardon Omni 50+ – reproduktor, do kterého se zamilujete

Harman Kardon Omni 50+ – reproduktor, do kterého se zamilujete

Konglometrát HARMAN, který zastřešuje také zvučná jména jako JBL či AKG, přišel toto léto s masivním reproduktorem Harman Kardon Omni 50+. Ten kromě ověřeného designu přináší i zvuk, který rozezvučí celý váš dům či zahradu.
Testování reproduktorů se stalo mým největším hobby od dob, kdy píšu pro TECHBOX. Časem však i testování reproduktorů upadne do rutiny, kdy sem čekal na kousek, který mě z něj probere. A právě tím vyvoleným je  Harman Kardon Omni 50+, reproduktor, do kterého se nezamilujete jen na první pohled, ale který budete zbožňovat kvůli prvotřídnímu zvuku.

Harman/Kardon Omni 50+

Časy, kdy reproduktory musely být hranaté a připojené k elektřině jsou dávno pryč (naštěstí). Po designové stránce dostanete reproduktor ve tvaru oválu, jehož přední část tvoří kovová membrána a nápis Harman Kardon. Designově se novinka nezměnila oproti menším předchůdcům.

V zadní části najdete šikovné ouško na přenášení a ve spodní části najdete tlačítko na spuštění a též trojici portů -  AUX, USB a port na nabíjení. Výdrž reproduktoru je slušných 5 hodin na jedno nabití.

Harman/Kardon Omni 50+

Všechny tři konektory jsou chráněné krytem proti pošplíchání vodou. Zadní stranu též tvoří basová membrána. Ovládání reproduktoru najdete na jeho vrchní části, kde kromě tlačítek na přidání hlasitosti najdete tlačítko na spárování přes Bluetooth, zastavení a spuštění a hlavně tlačítko Link na změnu zdroje hudby. 

V praxi to funguje tak, že můžete mít puštěnou hudbu z vícero zdrojů a pomocí tlačítka Link si ji přepínáte. Plochu s talčítky též tvoří pět kontrolek, které informují o stavu baterie reproduktoru.

Harman/Kardon Omni 50+

I přes to, že reproduktor je velikostí největší ze série Omni, je relativně kompaktní a nezabírá mnoho místa. Vejde se vám na poličku v kuchyni, ale i do obýváku na stůl a jeho rozměry jsou tak akorát. Co se týká poměru velikosti a zvuku, zůstal jsem ohromený, jaký hluk dokáže tento středně velký reproduktor vydat.

Spárování s telefonem je velmi intuitivní a jednoduché. Kromě klasického připojení můžete využít i doplňkovou smartphone aplikaci Harman Kardon Controller.

Harman/Kardon Omni 50+

Zatímco u jiných značek je doplňková aplikace spíš nepotřebná a nepraktická, v případě Harman Kardon jsem si ji skutečně oblíbil a můžu říct, že se jedná o jednu z nejvydařenějších doplňkových aplikací, s jakou sem se střetl.

Kromě přehledné a jednoduché synchronizace s domácí WiFi sítí, nabízí aplikace možnost výběru z množství místností, kde budete mít reproduktor umístěný.

Tuto funkci využijete hlavně pokud vlastníte vícero reproduktorů Harman Kardon. Jeden si umístíte do kuchyně, druhý do garáže a třetí do pokoje. Následně si můžete přepínat mezi jednotlivými místnostmi z pohodlí aplikace a vyslechnout si, co se ve kterém pokoji poslouchá. Kromě 2.4 GHz frekvence, podporuje reproduktor i 5 GHz frekvenci, která není tak přeplněná.

Harman/Kardon Omni 50+


Výhodou též je, že po spárování nepotřebujete ovládat reproduktor přímo, jelikož telefon, případně počítač, plně nahradí tlačítka.

Co se týká samotného zvuku, ten je, jak jinak, prvotřídní, a už na poloviční hlasitosti zjistíte, že tento reproduktor stojí za to. I přes to, že je Harman/Kardon Omni 50+ střední velikosti, nemá problém ozvučit velký dům či rozsáhlou zahradu.

Poctivé výšky doplňující uvěřitelné a hluboké basy, které si užijete při rockových či techno skladbách. Už při střední hlasitosti si budete užívat, jak zadní membrána duní.

Harman/Kardon Omni 50+

Reproduktor též skvěle spolupracuje s aplikací Spotify či jinými hudebními sharovacími programy. Párkrát se mi sice stalo, že hudba se přes Spotify vypla při Bluetooth poslouchání, ale bylo to pravděpodobně způsobené kvalitou připojení a ne reproduktorem. Podpora pro Spotify Connect a Google Cast ještě více vylepší pouštění hudby a zjednoduší celkový proces.

Harman Kardon Omni 50+ není jen standardním bezdrátovým reproduktorem, který potěší po zvukové i designové  stránce. Od konkurence se odlišuje tím, že i přes větší rozměry je určený i k venkovnímu poslechu a přenášení.

Reproduktor je ideálním doplňkem na letní dovolené a večírky. Přes den ho jednoduše vezmete k moři či k bazénu a večer ho můžete postavit na stolek jako designový doplněk s ohromujícím zvukem.

Harman/Kardon Omni 50+

Aby se reproduktoru nic nestalo, do vínku dostal i odolnost vůči vodě a pošplíchání díky certifikaci IPX5. Pokud se vám nějakou šikovností podaří reproduktor shodit do moře, fungovat nebude, ale občasné pošplíchání, déšť či vlhkost mu neublíží. Co se týká frekvenčního rozsahu, Harman Kardon Omni 50+ podporuje rozsah od 50 Hz do 20 kHz.

Harman Kardon Omni 50+ i přes vysokou cenu stojí za to a upřímně řečeno, negativase hledají velmi těžce. Co mě zklamalo, podobně jako u téměř všech bezdrátových reproduktorů, je absence FM rádia., které by si určitě našlo své fanoušky. Ne každý má hdubu na telefonu a někdy by potěšila možnost vyslechnout si i běžné rádio a to právě přes takový kvalitní reprák.

Pokud se přeci jen rozhodnete obstarat si tento prvotřídní reproduktor za cenu 499 eur, zklamaní rozhodně nebudete. I přes vysokou cenu nabízí přesně to, co od Harman/Kardon očekáváte. Nádherný design, solidní odolnost a výdrž, a hlavně perfektní zvuk.
comments powered by Disqus