Harman Kardon Esquire Mini - tentokrát se za značku vyplatí zaplatit

Harman Kardon Esquire Mini - tentokrát se za značku vyplatí zaplatit

Z většiny značkových Bluetooth reproduktorů mám pocit, že polovina hodnoty výrobku jde jen akcionářům firmy a designérům. Esquire Mini je jiný. Konečně.
Základní parametry:
Hmotnost 238 gramů, rozměry 140 x 75 x 24 mm, 2 000 mAh baterie, Bluetooth, Aux-in 3,5 mm, výdrž do 8 hodin, výkon 2 x 4 W, dva 27 mm měniče, frekvenční rozsah: 180~20 kHz, microUSB konektor.

Obsah balení:
reproduktor, microUSB kabel, dokumenty, kožený řemínek


Harman Kardon Esquire mini
Harman Kardon Esquire je přenosný Bluetooth reproduktor (přibližne 15 x 15 x 5 cm) s cenovkou těsne pod 5400 Kč, který se u nás prodává od začátku tohoto roku. Nabízí výkon 2 x 10 W díky 45 mm měničům a výdrž 5 hodin na jedno nabití. Jeho největší devizou je reprodukce hloubek už od 80 Hz.

Nepřehlédněte:
Největší z nejmenších
Esquire Mini se tu prodává už od září minulého roku a to o 1300 Kč levněji. Nabízí výkon 2 x 4 W díky dvěma 27 mm měničům a baterii s poloviční kapacitou (2000 mAh), ale v konečném důsledku podobnou výdrží na jedno nabití. Výrobce udává 8 hodin, my jsme dosáhli šest na poloviční hlasitosti. A povím vám, už ta je pořádně hlasitá a pracovat se při ní dá jen těžko.

Harman Kardon Esquire mini

Jelikož je Esquire Mini podstatně menší (přibližně 14 x 8 x 2,5 cm), jeho frekvenční rozsah začíná až na 180 Hz, čo se podepisuje na slabší reprodukci hloubek. Tu však dorovnává celkem pěkně vyvážený zvuk.

Oproti svému většímu bráškovi však Esquire Mini nabízí i klasický USB výstup (5 V, 1 A), takže poslouží i jako externí baterie, resp. záložní zdroj. Zkrátka zabudovanou 2000 mAh baterii můžete využít i na nabití vašeho mobilu ve stavu nouze.

Harman Kardon Esquire mini

Pokud nemáte zájem o propojení přes Bluetooth, využít můžete i AUX připojení kabelem s univerzální 3,5 mm audio koncovkou.

Nepřehlédněte:
Poznačte si: Audio Video Show Praha
V balení reproduktoru najdete i USB-micro kabel pro nabíjení ať už samotného reproduktoru (do 3 - 5 hodin, podle nabíječky), nebo pro nabíjení mobilu z reproduktoru, a též praktický kožený řemínek.

Harman Kardon Esquire mini

Zkušenosti z praxe
Po vybalení jsem tedy reproduktor nabil nabíječkou s micro USB koncovkou. Připojení k Bluetooth klasickou cestou k iPhonu je už rutinou, zvolit si však může i propojení kabelem. Pět LEDek v boční stěně mě informuje o plně nabité baterii. Pustím i nejprve nový singl skupiny Muse, ale chybí mi hloubky basové kytary. Skladbu Psycho si tak raději pustím na mém referenčním reproduktoru Huawei BT-BTS11 za 500 Kč (v obchodech hledejte "speaker BT-BTS11") s neuvěřitelnými hloubkami a dostatečně vyváženým zvukem. Používám ho vděčně každý den a při taneční hudbě či rocku ho nepřekonal zatím žádný přenosný reproduktor do 1300 Kč.

Harman Kardon Esquire mini

Pokud však jde o maximální hlasitost či vyvážení zvuku při klavírních skladbách, jazzu, swingu, vyhrává několikanásobně dražší harman/kardon. Ten vyniká i zpracováním a kvalitním materiálem. A už dlouho jsem neslyšel tak malý reproduktor takhle řvát. Hlasitost ovládám dvojitým tlačítkem v horní stěně, vypínač, párovací režim Bluetooth nebo telefonát ovládám krátkým stiskem příslušných tlačítek. Netřeba nic držet. To mi je celkem sympatické.

Harman Kardon Esquire mini

Výhody
+ vyvážený zvuk
+ elegantní design, kvalitní materiály
+ praktická nožička
+ nabíjení mobilu
+ reálná výdrž 6 hodin na poloviční hlasitosti
+ neuvěřitelná maximální hlasitost
+ dostupný ve třech barvách
+ hlasité telefonování

Nepřehlédněte:
Recenze: Harman/Kardon Esquire Mini
Nevýhody
- baterie mohla být o trochu silnější
- náš referenční 500 korunový reproduktor BT-BTS11 v reprodukci hloubek opět vyhrál
- v kategorii malých Bluetooth reproduktorů vysoká cenovka
- modrá informační LED-ka v noci zbytečne září
- v balení chybí audio kabel do AUX
- chybí podpora NFC

Závěr
Reproduktor Harman Kardon Esquire Mini patří k najkvalitnějším malým reproduktorům na trhu. Cenovka mohla být klidně nižší, ale s tímto příslušenstvím proměníte váš mobil či tablet na komplexní mikro systém. Esquire Mini se mi líbí i po designové i po zvukové stránce. S cenou pod 4000 je to luxusní produkt, který si můžu dovolit i běžní lidé. Vydrží vám roky, nemusíte ho měnit s každým mobilem a když se vám telefon nečekaně vybije, reproduktor vám díky USB výstupu energii v jeho baterii rád obnoví. V budoucí generaci zapracovat na reprodukci hloubek a dám plný počet bodů. Takto je to spíš na těch 9/10. Bez váhání.
comments powered by Disqus