Good bye kabel

Good bye kabel

Když jsem sluchátka AKG K845BT vybaloval z krabice, všimnul jsem si nápadité podobnosti s konkurenčním modelem JBL Synchros S700. Při letmém zkoumání jsem postřehl, že spolu sdílejí společnou konstrukci hlavového mostu, mají podobný tvar náušníků a i cenové rozpětí je poměrně podobné. AKG K845BT však mají přeci jen navrch v oblasti bluetooth konektivity, tedy jak se píše v úvodu, sbohem otravnému kabelu.
Modrá je dobrá
Zarytý audiofil by řekl, že bez kabelu můžete na pořádný zvuk zapomenout a do jisté míry je to tvrzení postavené na racionálním základě. Držím však v rukou model oceněný EISA jako Best Product 2014-2015 v kategorii modrozubá sluchátka, což by mohlo o jejich zvukových kvalitách lecos napovědět. 

Bezdrátové propojení sluchátek s mobilními zařízeními probíhá jednoduše a téměř automaticky. To, že patří   AKG K845BT do kategorie bluetoothových neznamená, že se nedají propojit i kabelem, který je součástí balení a připojuje se na spodní straně pravého náušníku. Pokud byste však očekávali významnější rozdíl ve zvuku po propojení kabelem, tak ten se nekoná. Jediným rozdílem je, že pokud se příliš vzdálíte od zdroje modrého signálu, může nastat kolísání a mírné výpadky. To vám však hrozí jen pokud vlastníte více než 200 čtverců obytného prostoru rozloženého na vícero poschodích. Jinak je přenos absolutně bezproblémový.

AKG K845BT

Vyvážený zvuk

Kategorie přenosných sluchátek v ceně nad 200 eur není právě massmarketová, vždyť slušně hrající mušle se dají obstarat i za cenu poloviční. AKG K845BT jsou se svou cenou 5999 Kč (209 eur) postavené trochu nad průměr, ale pokud si je nasadíte na uši a zaposloucháte se do oblíbených skladeb poznáte rozdíl za který si je potřeba to něco navíc připlatit. Poslech probíhal několik dní a sluchátka jsem několikrát nabíjel a poslouchal i se zapůjčeným externím převodníkem určeným ke smartphonům a počítačům. Právě zde jsem si uvědomil, že rezervy nejsou dané sluchátky, ale kvalitou nahrávky, kterou do nich pustím. Při poslouchání skladeb s vysokým datovým tokem jsem byl až zaskočený přirozeností, vyvážeností jednotlivých pásem a množstvím detailů, kterých se mi dostávalo přes pohodlné náušníky do uší. Příkladné dávkování basů možná nepotěší příznivce elektronické hudby, ale takový smooth jazzík, to je celkem jiné kafe.

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG K845BT
AKG K845BT

Resumé

Tak jak jsem na začátku nebyl přesvědčený zda vynaložené peníze stojí za tu muziku, na konci jsem přesvědčený, že ano. Tato sluchátka za tu muziku stojí a pokud se rozhodnete zainvestovat i do přenosného převodníku, budete nadšeni při objevování doposud nepoznaného ve vašich oblíbených skladbách. 
Hodnocení
+ vyváženost a detailní překreslení ve všech pásmech
+ pohodlné provedení vhodné i pro vícehodinové poslouchání
- absence přenosného pouzdra
comments powered by Disqus