FM rádio ješte není mrtvé. Firma JBL uvádí novnku: JBL Tuner XL

FM rádio ješte není mrtvé. Firma JBL uvádí novnku: JBL Tuner XL

Koncem dubna 2020 by se měla na našem trhu objevit novinka. Přenosný reproduktor s integrovaným FM/DAB/DAB+ tunerem. Není přímým pokračovatelem modelu JBL Tuner (připravuje se model JBL Tuner 2). Máme už ale k dispozici předběžnou technickou specifikaci. Podívejte se s námi, na co se můžete těšit.
FM/DAB/DAB+ Tuner
S reproduktorem JBL Tuner XL budete moci přijímat rozhlasové vysílání nejen v analogové kvalitě, ale i v té digitální. V České republice je DAB signálem pokrytá už velká část území, což se nedá říct o Slovensku. Pokud se nacházíte na území pokrytí digitálním vysíláním, můžete se těšit na kvalitní, nepřerušovaný zvuk. Když už jednou DAB vysílání zkusíte, nebudete se k FM už chtít vrátit.

JBL Tuner XL jako přenosný reproduktor
Novinka neslouží jen jako rádio přijímač, i když je to jeho primární účel. Můžete ho využít jako klasický přenosný bezdrátový reproduktor díky integrovanému Bluetooth modulu ve verzi 4.2. Konektivitou nejste omezení jen na tuto formu, ale v zadní části se nachází i AUX-In konektor, na připojení ke zdroji zvuku pomocí jack kabelu. Díky integrované baterii, která se nabíjí pomocí USB-C kabelu, vydrží v režimu rádia hrát až 15 hodin.

Výkon měniče je 10W při frekvenčním rozsahu 70Hz – 20Hz. Tím se řadí někam těsně pod model JBL Flip 5. Tak, jako ostatní přenosné reproduktory od JBL, i Tuner XL má certifikaci voděodolnosti IPX7.

Nepřehlédněte:
JBL Tuner Black – perfektní reproduktor s rádiem
JBL Tuner XL

Souhrn technických parametrů
Výkon: 10W
Frekvenční rozsah: 70Hz - 20kHz (-6dB)
Odstup signálu od šumu: >80dB
Typ baterie: Lithium-ion polymer 11.7Wh
Nabíjecí čas: 4 hodiny (5V/0.9A)
Bluetooth verze: 4.2
Bluetooth profily: A2DP v1.2, AVRCP v1.5
Ladění DAB: 174.928MHz - 239.200MHz
Ladění FM: 87.5MHz - 108MHz
Rozměry: 145x167x103mm
Hmotnost: 1.15kg

Finální specifikace se v době uvedení ještě může mírně lišit. JBL Tuner XL se začne prodávat koncem 04/2020 za 149,- €.
comments powered by Disqus