Fake by JBL

Fake by JBL

Stále se nám vyskytuje velké množství fake výrobků kopírujících JBL. To je bohužel úděl značek, které jsou populární. Takové výrobky u oficiálního výrobce nevyreklamujete, kvalita je minimálně o 50% nižší a vlastnostmi určitě nevykáže to co originál. S našimi radami se tohoto vyvarujete a ukážeme si pár příkladů.
Jak se vyvarovat nákupu fake produktů
- Nakupujte pouze u oficiálního prodejce. Ideální když si zjistíte přímo oficiálního distributora pro danou zemi
- Český manuál je samozřejmostí
- Podezřele nízká cena už vybízí k ostražitosti
- Originální logo na balení či výrobku. I odchylka či chybějící logo mluví o fake produktu
- Neexistující model v nabídce. Viz web výrobce jaké jsou aktuální a minulé modely.
- Vlastnosti výrobku navíc. Určitě vám chybí přehrávání z microSD karty nebo USB klíče u přenosných reproduktorech. I když to láká ke koupi, ale určitě se bude jednat o fake. Přehrávání z USB klíče má JBL pouze při modelové řadě PartyBox.

Fake by JBLS tímto modelem jsme se u nás osobně setkali na servisu jako reklamace. Jedná se samozřejmě o fake. Dvě věci na první pohled jsou zřejmé. Příliš široké logo JBL a velmi vystupující prvky na vrchu těla reproduktoru

Fake by JBL
Ještě jeden JBL Charge 3. S logem se opakuje totéž, co na předchozím zmetku. Navíc pokud se podíváte na balení, tak na znázorněném reproduktoru chybí logo!

Nepřehlédněte:
RECENZE JBL Pulse 3: Moje nové oblíbené příslušenství!
Fake by JBL
Tento reproduktor: JBL Xtreme, sice byl jistý čas v nabídce firmy, ale k nám se nedodávali, co nevadí, protože originální výrobek si můžete koupit i v zahraničí. Ale jak na prvním výrobku ani zde není logo správných rozměrů. A navíc kam se uchycuje popruh, nikdy nebylo stříbrné barvy, ale pogumované okolí s kovovým poutkem. Tady to vypadá všechno na plast.

Fake by JBL
Když se podíváte na aktuální nabídku firmy zjistíte, že takové provedení vůbec neexistuje.

Fake by JBL
Na první pohled povedená napodobenina, i když není k dispozici fotografie reproduktoru ze všech stran, ale na znázorněném reproduktoru na krabici chybí logo značky.

Fake by JBL
Zde si už dali záležet na logu umístěném na výrobku, ale když se pozorněji zahladí, je nalepené nakřivo. Sice se to může stát iu originálu, ale je to opravdu výjimečný případ. Na balení v pozadí ale toto logo chybí a model je "Booms Box" :). A rozměry. Víte jaký je velký originální Boombox? Je to dost velký reproduktor a ne velký jako Charge.

Nepřehlédněte:
JBL Boombox: Společník na každou párty
Fake by JBL
"Booms Box Mini"! No to je gól. Existuje pouze JBL Boombox a žádné provedení v mini verzi není. A ani to není správně napsáno.

Takto vidíte, že už jen z fotky se dá identifikovat zda se jedná o fake nebo ne. Při osahání reproduktoru víte zjistit více. A pokud nejste si jistý, klidně nám pošlete link nebo foto na náš Facebook či Instagram a téměř s určitostí víme identifikovat zda se jedná o originál.

Dejte si pozor i na neoficiální profily na sociálních sítích či webové stránky, přesto, že mají v názvu JBL. Některé prezentují zboží s originálními fotografiemi výrobce, ale za ceny na úrovni nižší než 50%.

Upozornění: Fake produkty nejsou s určitostí opravitelné ani autorizovaným servisem. V takovém případě vám servis určitě opravu odmítne. Nepomůže ani to, že výrobek přelepíte originálním sériovým číslem či vložením do balení od originálu.
comments powered by Disqus