Emotikony útočí!

Emotikony útočí!

Pamatujete si ještě na rok 2015, kdy se na plátnech kin objevili Mimoni? Tento rok na nás zase vybafnou smajlíci ve filmu "The Emoji Movie". A právě toho se firmy chytají a jsou připravené na trh vrhnout produkty s touto tématikou. A nám se dostal jeden takový do rukou ještě v předprodukčním vzorku od firmy Jam Audio.
Jam Audio je na evropském kontinentu ješě neznámá, i když už na trhu působí více než 20 let. Už nějaké tři roky můžeme pozorovat nějaké reproduktory v nabídce, které příznivou cenou, vlastnostmi i hudebním projevem dokážou překvapit. 

A právě tato firma je připravena vrhnout na trh sérii reproduktorů a sluchátek ve stylu filmu "The Emoji Movie". K nám se dostal model s nic neříkajícím kódem HX-OEM08-EU nebo pod označením jamoji bluetooth speaker.

Jamoji

Balení
To je v celku úplně jednoduché. V blistrovém balení je zatavený reproduktor bez jakéhokoliv manuálu či příslušenství. Manuál je povinností při prodeji a určitě, když dojde k uvedení na trhu, bude přibalený. V balení se nenachází ani žádný kabel pro nabíjení tohoto bezdrátového reproduktoru. Při ceně kolem 670 Kč (25 eur) ho ani není třeba čekat, protože se nabíjí přes typický microUSB kabel, který se většině lidem povaluje doma, a který je dodávaný k drtivé většině zařízení na baterii (mobilní telefony, navigace, USB disky, akční kamery, fotoaparáty, powerbanky ...)

Nepřehlédněte:
Žhavá novinka míří do kin a do Vašich uší
Jamoji

Reproduktor
Ten má v průměru přibližně 11cm a sadne ideálně do ruky. Na zadní straně jsou 4 tlačítka (2 pro ovláání hlasitosti, 1 pro pozastavení a puštění skladby a 1 pro světelné efekty), microUSB port pro nabíjení. Aux-In vstup, resetovací otvor, výklopný stojan a dírku pro natažení šňůrky pro zavěšení. Z informací z balení se dozvídáme, že obsahuje integrovanou baterii pro 5 hodinové přehrávání, poskytuje světelnou LED show a že se dá využít pro handsfree telefonování. Produkt je ale primárně určený hlavně pro děti.

Jamoji

Přehráváme
Pro zapnutí a vypnutí reproduktoru je potřeba déle podržet tlačítko Play/Pause. Pro přepnutí do režimu párování přes Bluetooth je potřeba zase podržet déle tlačítko "sluníčka". Párování probíhá úspěšně ať už s iPhone 6, klasickým počítačem s OS Windows nebo Max OS X. Na posledním jmenovaném operačním systému zjišťujeme pomocí utility, že má reproduktor vestavěný Bluetooth verze 2.1. Pokud náhodou vaše zdrojové zařízení neobsahuje Bluetooth, můžete reproduktor propojit i pomocí kabelu s koncovkami jack (klasický sluchátkový konektor).

Jamoji

K překvapení reproduktor hraje dost nahlas a kvalitně. Bez problémů s ním ozvučíte celý dětský pokoj nebo kancelář. Pokud bychom ho měli přirovnat k nějakému konkurenčnímu výrobku, tak je to právě JBL Go. Škoda jen, že nemáme k dispozici i ten reproduktor, abychom udělali přímé porovnání. Navíc ještě disponuje světelnými efekty ve třech režimech: vypnuté, zapnuté a blikání ve stylu přehrávané hudby.
comments powered by Disqus