Elegantní a imageové špunty

Elegantní a imageové špunty

Desítky firem dnes nabízí vícero medolů in-ear sluchátek, jejichž využití osobně vidím z pohledu komfortu nošení a nízké hmotnosti víc při sportovních aktivitách než na volné každodenní nošení. Na drouho stranu ne všichni patříme do skupiny mladých teenagerů či hipsterů, kteří preferují pořádně otevřené mušle s mohutným basem a imageovým designem, který je nejen slyšet, ale i vidět. Zde dostávají prostor na první pohled nenápadná sluchátka do uší  N20 od zvučného výrobce AKG, která umí potěšit vaše uši i oči.
Luxusní vyhotovení
To, že nemám co dočinění s obyčejnými sluchátky, sem si všiml už při jejich rozbalování. Krabička v krabičce, ve které po otevření nacházím bohaté příslušenství pěkně osazené v měkkém černém molitanu. Dva páry pohodlných gumových náušníků, adaptér do letadla, kartáč na čištění a výměnu náušníků, imageové pouzdro z příjemného měkčeného plastu se zipem s logem AKG N SERIES a, samozřejmě, samotná sluchátka. Při výrobě AKG N20 se rozhodně nešetřilo. Tělo levého i pravého sluchátka má hliníkový základ, do kterého jsou osazené kvalitní magnety. V kombinaci hliník a plast je zkonstruovaný i ovladač umístěný na kabelu vedoucím od levého sluchátka. Na jedné straně má integrovaný mikrofon a drobný přepínač na volbu operačního systému Apple nebo Android. Na druhé straně se přidává či ubírá hlasitost, posouvá nebo zastavuje přehrávaná skladba. Samotný kabel je obalený v kvalitním a odolném mikrovláknu pro delší životnost, ukončený je pozlaceným 3,5 mm konektorem s označením AKG N SERIES.

Na pláž i do práce
Elegantní design N20 předurčuje jejich univerzální využití. Na začátku sem psal, že se mi sluchátka do uší více hodí na sportovní aktivity. O N20 to však neplatí, ikdyž ani využití na sport se nevylučuje. Jejich elegantní vyhotovení však pasuje jak ke sportovnímu saku při cestě do práce tak k cassual outfitu směřujícímu na pláž. Výhodou je, samozřejmě, i jejich unisexové vyhotovení na výběr v černé nebo stříbrné barvě.

AKG N20

Skvělá hudební nádílka
Před samotným poslechem doporučuji zvolit si správnou velikost náušníků, která výrazně ovlivňuje kvalitu reprodukce, a taktéž komfort nošení. V balení, jak jsem už zmiňoval, nadete tři velikosti S, M a L, takže tu správnou si najde určitě každý. Jako pomůcka při hledání levého a pravého sluchátka nejlépe poslouží ovladač, který je umístěný na kabelu vedoucím do levého sluchátka. Špunty totiž nejsou označené, ale i z ergonomického hlediska by vám neopak neseděly. Časem se však na začátku trochu těžší umisťování do ucha stane rutinou. Po připojení 3,5 mm konektoru na iPhone sem se proklikal v aplikaci Tidal do své knihovny skladeb a zaposlouchal se do dobře známých odrhovaček, se kterými vás tentokrát nebudu zatěžovat. Jisté je, že N20, která mi už někdo pěkně rozehrál, mě svým projevem příjemně překvapila. Vokály i hudební nástroje mají všechno potřebné. Sluchátka nic nepřibarvují ani neskrývají, a co je podstatné - i na problematických spodcích jsou příjemně jasná a přesná bez nepříjemného dunění či doznívání. Zkrátka vyrovnanost všech tří pásem je ukázková jako u málokterých sluchátek do uší v dané cenové kategorii. Cena 5 380 Kč (119 eur) patří na daný typ sluchátek k těm vyšším, ale vzhledem k obsahu balení, kvalitě vyhotovení, ale především kvalitě zvuku, je absolutně korektní a nepřemrštěná. Sluchátkům  AKG N20 nemám absolutně co vyčítat a mají moje nejvyšší doporučení.

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG N20U
AKG N20

Hodnocení

+ vyhotovení
+ zvuk
– nic
comments powered by Disqus