Dobrý bar za dobrou cenu

Dobrý bar za dobrou cenu

Při vybalování tohoto soundbaru s cenou 6 750 Kč jsem na chvilku zapochyboval, či subtilní konstrukce v lákavém designu ve velikosti pánské konfekce M nebude propadákem v řadách úspěšných produktů od JBL.
Design nového soundbaru se zaoblenými konci a dvojicí basreflexových otvorů na obou koncích je příjemný na pohled. Ve vrchní části je osazený panel ve vysokém lesku a tlačítka z měkčeného plastu na základní ovládání soundbaru. Najdete tu tlačítko na zapnutí, párování přes bluetooth, ovládání hlasitosti, stlumení a přepínání mezi zařízeními, pokud je váš telefon spárovaný současě i s jiným reproduktorem. Pro komfortní ovládání je v balení i malé dálkové ovládání s několikai dalšími funkcemi. Zadní panel působí jednoduše asi proto, že jednoduše jednoduchý je. Digitální optický audiovstup, servisní USB vstup, který se dá využít jako nabíjecí port, síťové napájení a digitální 3,5 mm vstup AUX. Přední část pokrývá kovová mřížka s logem JBL, za kterou jsou osazené měniče domácího zvukového systému.

Nejjednodušší cestou přes optiku jsem se připojil na TV a zvědavě zapl reproduktor. Mimochodem, optický kabel je součástí balení, můžete tedy svůj nový soundbar začít používat hned, bez nutnosti dokupovat další příslušenství.  Už první dialogy mě opět ubezpečily, že investice do externího reproduktoru je, takříkajíc, povinnou jízdou, jelikož zužující se TV panely jednoduše zvukově tahají za kratší konec, čímž vzniká výrazná nevyváženost mezi kvalitou obrazu a zvuku. Soundbar podporuje asi najznámější zvukový formát Dolby Digital. Přiložený dálkový ovladač nabízí tři zvukové režimy. Filmový (Movie) mě oslovil svou věrností a množstvím detailů. Spárovaný s bezdrátovým subwooferem, na který sem téměř zapomněl, přináší při sledování akčních scén slušný rachot. Zvuk se ani při nejvyšší hlasitosti neslévá a stále je k dispozici množství detailů. 150 wattů výkonu na takový kompaktní systém je zkrátka pěkná nádílka. Subwoofer s velikostí 6,5” je možné ovládat odděleně od soundbaru přes dálkový ovladač, čímž si sami nadávkujete potřebnou porci basů. Hudební režim (Music) vyladí reproduktor pomocí ekvalizéru pro co nejvěrnější hudební reprodukci, jakou můžete z dané konstrukce dostat. Zvuk mě neotravoval a jako kompromis, pokud na externí domácí stereo nemáte prostor nebo finance, je úplně postačující. Výhodou je jednoduchá kompatibilita přes bluetooth, takže nepotřebujete tahat žádné otravné káble. Pro případ, že pochází vaše zařízení se zdrojem hudby z doby kamenné, je k dispozici už zmiňovaný 3,5 mm jack. Poslední režim (News) sem využíval nejčastěji, jelikož při sledování zpravodajství nebo dokumentárních filmů nabízí skvěle vyladěné výšky pro jasné dialogy, a to i při nižší úrovni hlasitosti.

Už více než rok používám doma podobný zvukový systém konkurenční značky za řádově téměř trojnásobnou cenu, ale výraznější zvukový rozdíl jsem mezi nimi nepostřehl. Právě naopak, v režimu News se mi SB150 líbí víca vzhledem ke kompaktním rozměrům bych bez mučení přistoupil na změnu. JBL CINEMA SB150 je ideální na ozvučení menších místností do 20 m2, čemuž odpovídá převážná většina panelákových obýváků. Právě do takových prostorů je nový soundbar od JBL jako stvořený a spolu s jakoukoliv plochou obrazovkou vytvoří tandem, který vás bude jednoduše více bavit. 
comments powered by Disqus