Dlouhodobé používání reproduktorů Harman/Kardon OMNI+

Dlouhodobé používání reproduktorů Harman/Kardon OMNI+

V domácnosti máme už více než měsíc předprodukční vzorek reproduktorů OMNI+ spolu s jedním reproduktorem aktuální generace OMNI. Reproduktory jsou rozhozené v pracovně, obýváku a dětském pokoji. Jak se s nimi domácnost sžila?
Můžeme potvrdit, že celkem dobře, i když někteří členové nemají vůbec ponětí, jak je to nastavené, ale je hlavní, že hrají. Prvotní nastavení reproduktorů je triviální záležitost, kterou uděláte jednou a můžete na ni v klidu úplně zapomenout. Následně jsou reproduktory připravené k používání.

Většinou jsou reproduktory v pracovně a obýváku využívány po dobu pracovního dne na poslouchání online rádia přes zabudovanou funkci "Google Chromecast". Ráno si přes aplikaci TuneIn Radio zvolíme rádio stanici, kterou míníme poslouchat přes den a následně hraje celý den, dokud ji večer nevypneme. 

Harman/Kardon OMNI 10+

Z dlouhodobého hlediska bychom přivítali, kdyby si reproduktor pamatoval poslední přehrávanou stanici a dala by se stiskem tlačítka spustit. To od odpadlo používání mobilního telefonu pro spuštění, pokud nechceme něco jiného. 

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Reflect Mini BT: bezdrátová sportovní sluchátka pro budoucí majitele iPhonu 7
Co zase musíme ocenit je, že i přes to, že reproduktory jsou napojené jen na jeden router a využívají internetovou konektivitu, tak nedochází k žádným výpadkům, zatěžování internetové linky (záleží jakou máte kapacitu a v jaké kvalitě vysílá daný zdroj) a ani žádné časové opoždění mezi jednotlivými reproduktory. Je to nádhera, když přecházíte z pokoje do pokoje a všude vám hraje to samé bez jakéhokoliv opoždění či předbíhání. 

Harman/Kardon OMNI 20+

V dětském pokoji je reproduktor využívaný sporadicky a hlavně přes bluetooth připojení jako samostatný reproduktor, kde hraje úplně něco jiného za zavřenými dveřmi. Ale když to syna přestane bavit, obvykle se svým reproduktorem připojí k ostatním stiskem tlačítka a hraje mu také vysílané rádio.

Nádherným využitím reproduktorů je to, že každý člen domácnosti si může zvolit do reproduktoru co chce. To se děje hlavně večer. Jeden z největších reproduktorů OMNI 20+ je navíc připojený k televizi přes Aux-In vstup (TV nedisponuje WiFi ani BT) a tak má přehrávaný film lepší zvuk než z vestavěných reproduktorů. V dětském pokoji na noc hraje ještě nějaké rádio přes Google Chromecast s tím, že v aplikacii TuneIn Radio se dá nastavit, že přehrávání se po 120 minutách samo vypne. A v pracovně je zase reproduktor OMNI 10+ připojený k počítači přes Bluetooth a slouží jako systémový reproduktor.

Harman/Kardon OMNI 10

A na druhý den jde zase stejný koloběh. Na takové reproduktory se dá velmi snadno zvyknout a po týdnu - dvou už je nebudete vnímat v domácnosti  jako něco navíc, ale jako běžnou výbavu. Každopádně na takové řešení bychom se nechali rychle ukecat. Pokud je pro vás toto řešení velmi drahé, i Jam Audio nabízí alternativu o které jsme psali nedávno.
comments powered by Disqus