Co nám představily AKG, Harman/Kardon a JBL na IFA 2016 v Berlíně?

Co nám představily AKG, Harman/Kardon a JBL na IFA 2016 v Berlíně?

Tento výrobce (značky paří pod skupinu Harman Group) tradičně vystavoval pod dominantou výstaviště Funkturm Berlin, kam se běžný smrteľník nedostane i přes to, že má platnou vstupenku. Pro vstup do těchto výstavních prostor potřebujete ještě extra pozvánku v podobě plastové kartičky. Samozřejmě my, jako oficiální distributor, jsme tyto pozvánky měli a můžete se s nami podívat, co se zanedlouho objeví v naší nabídce..
Hlavním tahákem výstavy byla sluchátka a multimediálně přenosné reproduktory, což, jak můžete vidět na obrázcích,  potvrdila i působivá prezentace širokého sortimentu.

Harman Group IFA 2016

Tak se pojďme podívat na to, co je nové u BT reproduktorů.

Jelikož značka JBL před letní sezónou uvedla na trh nové generace už známých modelových řad, neočekávali jsme žádné novinky, ale hned při vstupu na stánek Harman jsme byli mile překvapeni novým a širokým life style sortimentem.  JBL tu stylově představilo širokou škálu moderních designů u všech existujících modelů. Věříme, že brzy budou tyto modely dostupné i u nás.

Harman Group IFA 2016


Harman Kardon též nezahálí a rodinku BT reproduktorů rozšířil o Onyx Mini. Právě na IFA byla premiéra tohoto menšího bratra už tak populárních a u nás oblíbených modelů ONYX a ONYX Studio. Harman si nezadal se svou pověstí a design ONYX Mini je opět decentní a moderní. To, že po hudební stránce se vývojáři skvěle zhostili  své práce, je asi zbytečné komentovat. Onyx Mini určitě osloví tu skupinu lidí, kteří právě tyto atributy umí ocenit. Uvedení na náš trh očekáváme v průběhu tohoto října a podejní cena by měla být na úrovni přijemných 4050 Kč (150€).

Harman Group IFA 2016

Z dalších multimediálních reproduktorů představily novébarevné designy voděodolných reproduktorů. Do nových barev se tak oblékly JBL Clip 2, JBL Flip 3 a JBL Charge 3. JBL Xtreme dali jen do camouflage barvy. Všechny barevné kombinace budou za nezměněnou cenu klasických barev dostupné v 10/2016. Je otázka či se vůbec dostanou na náš trh. Ale minimálně chceme pro Vás zabezpečit zmíněnou camouflage barvu.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Sluchátka všude tam, kam oko dohlédne
Sluchátka byla další zásadní kategorií prezentovanou na stánku Harman/Kardon. Hned na první pohled muselo být každému jasné, že značka JBL má zásadní ambice posílit svou pozici globální značky u sluchátek. Tento názor sem si dovolil s vámi sdílet na základě několika faktů. Hned ten první je, že JBL představilo ucelený koncept sortimentu life style sluchátek i s novou řadou „T“, která bude cenově více než dostupná, přičemž nižší ceny rozhodně nejsou na úkor kvality přehrávané hudby, o čemž jsme se měli možnost osobně  přesvědčit. Například model T 450 BT (bezdrátová sluchátka na uši ve třech barvách) byste měli mít možnost koupit už brzy u prodejců za 1350 Kč (50€), což je vzhledem ke značce a Bluetooth technologii přímo skvělá cena.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Dalším faktem je široké portfolio Bluetooth sluchátek. Harman tímto jasně udává trendy pro celou kategorii. K prvním dvěma důvodům přidávám další, a to oddělenou prezentaci sportovních sluchátek, kterou JBL opět jasně deklaruje, že velmi dobře zná své zákazníky a že nastala doba, kdy je potřeba oslovit širokou skupinu aktivně sportujících spotřebitelů se specifickým sortimentem sluchátek určených právě jim. 

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Celá kategorie JBL Sport sluchátek je logicky postavená ať už na základě rozdílného přizpůsobení ženám a mužům, ale i s ohledem na různé sportovní aktivity, nebo prostředí, atd. ... Sortiment je dnes natolik široký, že si zasluhuje zvláštní článek a určitě se k tomuto tématubrzy vrátíme. Kladně a s velkým uznáním byl přijímaný fakt, že každé sportovní sluchátko z rodiny značek Harman/Kardon má externí mikrofon.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Na letošní výstavě IFA, Harman poprvé krát představil vlastní sortiment sportovních sluchátek respektované a renomované značky Under Armour, kde například model Sport Wireless Heart Rate dokáže monitorovat tep srdce z ucha a prenášet to přes Bluetooth do kompatibilní aplikace. Např.: do MapMyRun, kde získaváte koupí slucháteki 12 mesíční předplatné na prémiové služby.

Harman Group IFA 2016

Na konec části věnované sluchátkům jsme si nechali "bonbónek-ů, a to světově první sluchátka s lightning konektorem, která jsou určena nejen pro uvedený iPhone 7, kterému chybí jack konektor, ale i pro starší modely. Víc jsme se jim věnovali v samostatném článku.

A co si dám do domácnosti?
Z domácí hifi byly představeny nové modely soundbarů JBL SB450 a Harman/Kardon SB20. SB450 už zvládá na HDMI konektorech 4K rozlišení a konečně má zabudovanou technologii JBL Connect na rozdíl od SB20, která ničím extra nevyniká.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Výrobce spíš vsadil na domácí bezdrátové a multiroom reproduktory. Bezdrátový domácí reproduktor JBL Playlist dokonce získal i na výstavě ocenění Best of IFA 2016 v kategorii: Best Home Entertainment. Tento reproduktor má už zabudovanou technologii Google Cast či podporu Spotify. Navíc disponuje duálním WiFi rozhraním vr standardě 802.11ac. Tento kousek bude za přijatelnou cenu 4 800 Kč (179,- €) v 10/2016.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016

Značka Harman/Kardon představila celkem inovovaný multiroom systém OMNI s přívlastkem + (OMNI 10+, OMNI 20+, OMNI Adapt+). Na první pohled je vidiět mírnou změnu v designu ohraničením reproduktoru kovovým prvkem a uvnitř je též už zabudovaná technologie Google Cast. Ta zásadní změna je ale v tom, co vidět není, a to je implementace nových elektronických prvků v každém produktu OMNI+. Pár příkladů: Dual band Wi-Fi (2.4GHz a 5GHz s 802.11ac), audio kvalita se zvýšila na 24-bit/192kHz Hi-Res, nebo například i přridaný Spotify Connect a Google Cast, takžedíky tomu si zakaznik bude moci streamovat hudbu z více než 200 hudebních serverů a aplikací.

Harman Group IFA 2016

Do této série přibyl reproduktor OMNI50+. Ten přináší zabudovanou baterii s 5 hodinovou dobou přehrávání a je určený i na vnější použití. Do omni série přibyl i soundbar se subwooferem, který zvládá všechno, co existující série a výše zmíněné nové vlastnosti. Všechny modely budou dostupné v 10/2016 kromě OMNI Bar+ a OMNI Adapt+, které jsou ohlášeny až na 02/2017.

Harman Group IFA 2016

Z novinek, které nebyly extra uváděné, ale přeci byly někde vsazené do prostoru, jsou například barevné kombinace Onyx reproduktorů či JBL Arena. JBL Arena reproduktory už máme v nabídce jako klasické sloupové či satelitní reproduktory. Ale v nabídce by se měly objevit i zabodované do stěny či sadrokartonu a nahradit tak populární HTI sérii. 

Harman Group IFA 2016

Ještě něco do auta
Na začátek roku 2017 jsou plánované i dvě novinky z car hifi. Kompaktní dockovací subwoofer digitální tříedy a 2 DIN multimediální jednotka Legend CP100. To multimediální třeba brát s rezervou, protože v sobě má jen FM tuner. Plná funkcionalita se projeví až po připojení telefonu Apple či nějakého Android. Totiž tato jednotka plně podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Takto za takovou jednotku dátejen 10 800 Kč (399,- €). O této novince určitě ještě budeme psát na našich stránkách.

Harman Group IFA 2016

Harman Group IFA 2016
Harman Group IFA 2016

Hodně těchto novinek si budete moci osobně vyzkoušet a poslechnout na výstavě „Audio, Video a Domáce Kino“ 12.-13.11.2016 v hotelu Sheraton. Na které novinky se najvíc těšíte?
comments powered by Disqus