Cestovní sluchátka pro náročné

Cestovní sluchátka pro náročné

Půjdu, jako vždy, pěkně popořádku. A jelikož mám ještě v čerstvé paměti model N40, který se mi stal jistým etalónem inear sluchátek, mám se od čeho odrazit a s čím porovnávat. I když tato AKG jsou konstrukčně i funkčně absolutně rozdílná. Balení, krabička v krabičce a v ní ochranné pouzdro, v němž se nachází pěkně poskládaná bluetooth sluchátka. Součástí balení je i kvalitní textilní káblík se zabudovaným ovládáním a mikrofonem, pokud se rozhodnete pro klasické drátové připojení, a též krátký USB nabíjecí káblík s hliníkovými koncovkami a letecký adaptér. Pěkné.
Sluchátka jsou kvalitativně na vysoké úrovni. Hlavový most i náušníky jsou potažené jemnou kůží, díky čemuž příjemně sedí na hlavě. Pochválil bych i absolutně ideální přítlak, který zaručuje komfort i při několikahodinovém poslouchání či sledování vícera filmů. Určitě ale nedoporučuji dělat se sluchátky nějakou pohybovou aktivitu. Sice nějaké ty méně náročné domácí práce zvládnou, ale například předklony při vstávání by AKG na uších nevydržely. Na vnějších stranách obou mušlí je vidět drobné perforování a, samozřejmě, logo AKG. Po obvodu konstrukce pravého sluchátka jsou integrovaná tlačítka na zapnutí, spuštění funkce odbourávání hluku, posouvání skladeb a regulace hlasitosti. Na levé straně je konektor na připojení k nabíječce a 2.5 mm audio konektor na připojení káblíku. Pro jednoduché přenášení jsou oba náušníky otočné a sklopné. Kovový mechanismus by měl zabezpečit sluchátkům dlouhověkost a předpokládám, že ani při časté manipulaci nehrozí poškození kvůli únově materiálů.

AKG N60NC Wireless

Díky funkci aktivního potlačení okolního hluku, nízké hmotnosti a konstrukci umožňující rychlé a bezpečné poskládání, jsou N60NC Wireless jako stvořené na cestování. Optimální výdrž na nabití by měla být na úrovni 15 hodin. Nestopoval jsem tento čas, ale od nabití po úplné vybití uběhl celý víkend, kdy jsem sluchátka aktivně provětrával. Vybavení kódováním aptX umožňuje poslouchání skladeb ve vysokém rozlišení 384 kbps i přes bluetooth. I když se nebavíme právě o bezztrátové kompresi souboů, nárůst v kvalitě a hlavně v detailech je tu oproti stále nejposlouchanějšímu formátu mp3 značný.

Na začátku jsem si pustil pár nostalgických balad od Georga Michaela, jehož melancholický vokál zněl přirozeně a podmanivě. Přehoupl sem se i na rytmičtější Wham a šup ho na Stinga a starinky od The Police. Fajnové a ješte fajnověji mi zazpívala Diana Krall i Norah Jones. No nic no, musím se opravdu vydat na jejich koncert, zda jim to hraje a zpívá takto pěkně a uvolněně i naživo. Otestoval sem chrapľák Bona z U2 a opět nad moje očekávání. Album Achtung Baby sem si naložil od první do poslednnískladby. Konečně si můžu za relativně dostupné peníze užít i svou oblíbenou rockovou klasiku.

Nepřehlédněte:
Když chcete mít na cestách od všeho pokoj ...
AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless jsou kvalitní přenosná sluchátka pro náročné, kteří designové kvality podtrhnou a ocení i Design Award 2017. Cena cca 8 000 Kč (299 eur) je poměrně vysoká, ale určitě není, vzhledem ke kvalitě vyhotovení, funcionalitě a jejich reálně audiofilskému projevu, přestřelená. V ceně získáte navíc množství potřebného příslušenství a tak bych celkově zhodnotil tento model jako dobrou investici, která vás bude dlouhé roky bavit a provázet na cestách.

+ zvuk
+ výbava
+ slušný ANC
– možná až příliš jemný přítlak
comments powered by Disqus