Bezdrátový multiroomový hudební systém Harman/Kardon OMNI

Bezdrátový multiroomový hudební systém Harman/Kardon OMNI

Zvukový systém OMNI je na první pohled další z řady reproduktorů, které mají bezdrátový přenos a možnost párování mezi sebou.
Zde však výrobce zašel ještě dál a nabízí k tomu originální design, vynikající konstrukci a kvalitu zvuku. Přenos je v HD kvalitě (24bit./96 kHz) a prostřednictví speciální aplikace můžete ovládat celý zvukový systém. Testovali jsme dva modely OMNI 10 a jeden OMNI 20. Pokud požadujete vysokou kvalitu zvuku a HD přenos bez kabelů do vašeho nebo z vašeho audio-systému do OMNI, je tu H/K ADAPT za cenu 3690 Kč. Jde o adaptér podporující připojení Wi-Fi a bluetooth včetně vstupu a výstupu AUX. Reproduktory můžete zapínat a vypínat podle potřeby, spouštět tzv. party režim a přehrávání obsahu z připojeného zdroje ve všech reproduktorech současně. Stejně tak lze použít funkci One touch follow. Jediným stisknutím si přepnete aktuální reprodukci na konkrétní reproduktor, například pokod se přesunete mezi místnostmi. Přopojení s domácí sítí Wi-Fi vám dává volnou ruku v umístění reproduktorů. Pochválit musíme i intuitivní a skutečně jednoduché párování a  zprovoznění. Rozhodně by se měli inspirovat i ostatní. Produkty série OMNI jsou k dispozici v elegantní bílé a černé barvě. Bez problémů tedy zapadnou do interiéru každé domácnosti.

Harman/Kardon OMNI

Harman/Kardon OMNI 10

Reproduktor, který vypadá jako monofon, ale ve skutečnosti mu pomáhá basový měnič woofer na dotvoření správného hudebního zážitku. I když k monofónním reproduktorům míváme jisté předsudky, v tomto případě nejsou na místě a na ozvučení místnosti stačí i jeden OMNI 10. Tělo je z plastu, ale je pevné a kvalitně zpracované s lesklým nišováním vypadá dobře. Výhodou zpracování je i eliminace rezonací ať už mezi částmi reproduktoru nebo nábytku. Stabilně drží tam, kam ho postavíte. Pozor si je třeba dát jen na kabely. Jde sice o bezdrátový model, ale je tu i možnost propojení přes kabel AUX. Navíc musí být stále v napájení a když je woofer umístěný v zadní části, je třeba dát pozor, aby nerezonoval o kabely vedené ze zadní strany. Horní část kulovitého povrchu má podsvícená ovládací tlačítka. Hodí se, i když používáme smartphone nebo tablet na ovládání reproduktoru nebo celé audiosestavy.

Harman/Kardon OMNI

Ze zvukové stránky je jasně cítit složení 90 mm basového měniče a 35 mm výškového reproduktoru směřovaného z přední strany. Navíc je nakloněný nahoru do prostoru, což napomáhá ještě lepšímu šíření zvuku. Zvuk na nás udělal dobrý dojem, ale v rámci objektivního zhodnocení musíme podotknout, že absence skutečného sterea mírně chyběla. Jinak jde o reproduktor s vynikající výkonovou rezervou.  I při vyšších hlasitostech si drží kvalitní zvkový projev bez toho, aby se výšky nebo basy nějakým slyšitelným způsobem zkreslovaly. Na závěr však třeba dodat, že z dvou OMNI 10 si můžete utvořit i konfiguraci bezdrátového sterea.

Nepřehlédněte:
Kvalita bez kabelů a bez kompromisů: Harman/Kardon OMNI
Harman/Kardon OMNI 20
Tento model je už trochu jiná liga. Má dva 19 mm měniče a dva basové měniče s průměrem 75 mm. Designově je jakoby natažený OMNI 10 a tento model lze jasně charakterizovat jako multimediální reproduktor bez kompromisů. Výsledné frekvenční pásmo je 53 ÷ 20 000 Hz a hodí se na univerzální ozvučení. Připojit lze k telefonu, počítači nebo TV a můžete tak mít jeden rozměrově malý reproduktor místo domácího kina a množství kabelů. I tento reproduktor je třeba napájet z elektrické sítě, nemá vlastní akumulátor. Není to ale překážka a jsme rádi, že ho sem výrobce nepřidával. Pro OMNI 20 si najdete místo a s jeho přenášením ve formě cestovího reproduktoru se nepočítá. Horní část ovládacího panelu je identická s předcházejícím modelem. Prvky jsou podsvícené a signalizují způsob použití i připojení. Taktéž se zde přepíná režim následování a přehrávání hudby, pokud máte takové reproduktory ve více místnostech. Kvalita zpracování je na prvním místě a taktéž jde o model, který je pevný a nikde nic nerezonuje. Pozor si musíte dát jen na to, kam ho položíte. 

Harman/Kardon OMNI

Tip Redakcie PC RevueKe zvukové stránce nemáme výhrady. Toto je reproduktor, který bude přehrávat zvuk vyváženě a to při nižších i vyšších hlasitostech. Ocenili jsme silné basy a pronikavé výšky. Tam, kde jinak na ekvalizéru měníme intenzitu nízkých frekvencí, jsme museli u OMNI 20 intenzitu stáhnout ke středovým hodnotám. Dobrá zpráva pro ty, kteří mají rádi basy. Výborně se hodí i jako ozvučovací jednotka při přehrávání filmů. 

Verdikt
Reproduktor Harman/Kardon OMNI 10 je monofónní model s vlastním basovým wooferem. I přes naši počáteční nedůvěru hrál velmi dobře. Do ložnice nebo jednoho rozu místnosti (pokud si koupíte da) se bude hodit. Model Harman/Kardon OMNI 20 je pokročilý audiosystém. Počítá se více s tím, že do velké místnosti dáte "dvacítku" a do menších po jedné z "desítek". Silné stránky jsou celkový vzhled a jednoduchost použití. Oba modely hrají velmi dobře. Ocenili jsme basový projev, který nijak nedeformoval výslednou reprodukci a nedával do pozadí výškové reproduktory, což platí pro oba případy. 
comments powered by Disqus