Apple upustil od jack konektoru a my už máme řešení

Apple upustil od jack konektoru a my už máme řešení

Ne, nemluvíme o klasických bezdrátových bluetooth sluchátkách, i když těch máme nespočet a většinu i skladem. Mluvíme o klasických kabelových sluchátkách. A též ne pomocí nějaké redukce, ale rovnou s lightining konektorem.
Výrobce JBL představil na výstavě IFA 2016 v Berlíně kromě jiných novinek i sportovní sluchátka s označením Reflect Aware, které jsou i pro běžné nošení ukončené jen lightning konektorem. A právě v tom je výhoda pro uživatele, kteří chtějí zůstat u kabelového řešení a přitom uvažují nad nově uvedeným telefonem iPhone 7.

JBL Reflect Aware

Sluchátka se dají použít pro existující nebo starší modely od tohoto výrobce. Stačí, že disponují lightning konektorem. My osobně jsme měli možnost si je narychlo vyzkoušet právě na výše uvedené výstavě s iPhone 6 a neinstalovaným iOS 10 (beta). Stačí zasunout kabel a ihned používat. Sice Vás sluchátka vyzvou k nainstalování aplikace "JBL Headphones", ale pro samotný provoz to není nutné. 

JBL Reflect Aware

I přes to doporučujeme si ji nainstalovat, hlavně pokud sluchátka chcete použít i pro běžné nošení. V aplikaci si totiž můžete zapnout nebo vypnout aktivní potlačení šumu a nastavit si úroveň odfiltrování hluku při zachování kvality přehrávání. Kromě toho si můžete navolit předvolené úrovně ekvalizéru nebo si vytvořit vlastní profil pro ekvalizér.

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG Y50
JBL Reflect Aware

Na provoz těchto vychytávek je třeba sluchátka nějak napájet, ale i přes to jsou lehká, jako by neměla ani baterii. Ve skutečnosti ji ani nemají, protože tu trochu energie, kterou potřebují, čerpají přímo z telefonu a to právě díky lightning konektrou. Navíc tento konektor se Vám postará o co nejlepší reprodukci zvuku. Zvuk se totiž už nebude přenášet analogově, jako u zastaralého jack konektoru, ale digitálně. A aby JBL Reflect Aware byly opravdu pro každého, v balení najdete 3 nástavce různých velikostí pro běžné nošení a 3 nástavce pro sport.

JBL Reflect Aware

Tak co, jdete do nich? Pokud máte raději bezdrátové řešení, i tu máme velký výběr kvalitních sluchátek od světoznámých značek.
comments powered by Disqus