Jak si správně vybrat Ture Wireless sluchátka

Jak si správně vybrat Ture Wireless sluchátka

Surfujete na internetu a zdají se vám všechny True Wireless (TWS) sluchátka stejné? Koupím si drahá sluchátka a budou mě tlačit nebo mi vypadávat z uší, co potom? Jaká sluchátka jsou vhodná na sport? A jaká na běžné poslouchání hudby? Pokud hledáte odpovědi na tyto otázky, jste tu správně.
Co znamená True Wireless?  
Jako TWS označujeme sluchátka, které nemají žádný kabel pro připojení ke zdroji zvuku, a levé sluchátko s tím pravým není nijak spojené. Ke smartphonu, počítači anebo chytrým hodinkám je možné tento typ sluchátek připojit jen pomocí Bluetooth. TWS tedy znamená, že sluchátka jsou zcela bezdrátová.

Výber true wireless slúchadlá

Pohodlí na prvním místě

Za TWS sluchátka můžete utratit pár EUR ale i několik stovek EUR. Stejně tak si můžete opatřit sluchátka podle vašeho vysněného dizajnu nebo jen úplně obyčejné. V konečném důsledku váš však budou na nic i ty nejkrásnější a nejdražší sluchátka, pokud se vaše uši nebudou cítit pohodlně. Ale jak přijit na to, jaký model nakonec vybrat?  V podstatě si stačí vzpomenout, nebo vyzkoušet doma ty klasické kabelové sluchátka s jackem. Určitě se vám někde povalují stará špuntová sluchátka, nebo máte tzv. anténková kabelová sluchátka od Apple. Vyzkoušejte a porovnejte, co vám víc sedí. V případě, že nemáte zkušenosti s danými sluchátky, ozvěte se kamarádovi nebo známému a vyzkoušejte je.

Výber true wireless slúchadlá


Výdrž baterie - voděodolnost
Předpokládejme, že už víte, jaký tvar sluchátek vyhovuje vaším uším. Vrhněme se na ty nejdůležitější parametry. Koho otravuje neustálé dobíjení vašich zařízení, výdrž baterie bude důležitým parametrem. Při TWS sluchátcích je to s výdrží baterie trochu specifické, většinou je udávaná kombinovaná výdrž. Co to znamená? TWS jsou vždy dodávaná s nabíjecím pouzdrem, takže samotná sluchátka mají vlastní baterii a pouzdro také. Pokud jste narazili na údaj například „výdrž 20 hodin“, nejedná se o výdrž sluchátek na jedno nabití. Vydrž sluchátek je obvykle 3-6 hodin a zbytek energie poskytuje pouzdro, které vždy nosíte s sebou. Takže pokud se vám po 3 hodinách sluchátka vybijí, vložte je zpět do pouzdra. V případě, že vlastníte zmíněný model s 20-hodinovou výdrží, tak se z nabíjecího pouzdra začne přečerpávat energie do sluchátek, které budou po čase opět nabité na 3 hodiny. Tento cyklus můžete opakovat, až dokud nevyčerpáte 17-hodinovou kapacitu nabíjecího pouzdra anebo si pouzdro průběžně nedobijete.

Nepřehlédněte:
JBL Tune 220TWS - true wireless sluchátka za stovku
Voděodolnost
Sportovci či milovníci extrémního počasí, sledujte údaje o voděodolnosti. Pokud hledáte 100% voděodolnost hledejte sluchátka s certifikací IP X7. V případě, že se nechystáte se sluchátky pod vodu, ale hledáte model, který zvládne déšť nebo agresivní pot, postačí vám certifikace IP X5 anebo IP X4. Na běžné používání, cestu do práce, školy nebo cestování si vystačíte se sluchátky bez jakéhokoli stupně voděodolnosti.
Výber true wireless slúchadlá

Zvuk
Velmi důležitým parametrem při výběru sluchátek je konstrukce sluchátek, protože ta nejvíc ovlivňuje zvukový zážitek. Zapomeňte na složité zkoumání různých frekvencí či velikost měničů. Pokud toužíte po kvalitnějším hudebním zážitku, sáhněte po špuntové variantě. Se špuntovou konstrukcí se vám sluchátka dostanou hlouběji do zvukovodu a víc utěsní vaše ucho. V baleních dostanete až 3 velikosti gumových nástavců, aby vám perfektně sedli. S perfektním utěsněním se však nese i jedna nevýhoda, neuslyšíte zvuk z okolí, což může být v určitých případech nebezpečné. I na to však výrobci mysleli. Model JBL Reflect Flow nabízí funkci Ambient Aware, po jejímž aktivování sluchátka propouštějí zvuk z okolí a s druhou patentovanou funkcí TalkThru můžete vést rozhovor s okolím bez toho, abyste si museli vyndávat sluchátka z uší.

Typickým znakem druhého typu sluchátek je „anténka“ trčící z ucha. Je k dispozici jen jeden tvar. Žádná velikost, žádné přizpůsobení. Buď vám sednou, nebo ne. Z našich zkušeností, právě druhý typ sluchátek sedne 95% lidí. A zejména ženy si je chválí. Protože si tento typ sluchátek pokládáme jen jakoby do ucha, nedochází k utěsnění. Hudební zážitek vám tak může znepříjemňovat hluk z okolí.

Další parametry
Sluchátka se odlišují ještě dalšími parametry, které sice nejsou velmi důležité při výběru sluchátek, ale určitě pomůžou při rozhodování. Určitě je potřeba zohlednit způsob nabíjení. Nabíjecí pouzdro většinou nabijete pomocí kabelu typu microUSB nebo USB-C.
Nezanedbatelným kritériem může být i verze Bluetooth. Nastupující trend verze 5.0 dokáže přinést menší energetickou náročnost sluchátek a větší dosah, pokud je vaše vysílací zařízení touto verzí také vybaveno.

Pro sportovce a nejnáročnější
JBL Reflect Flow – nejlepší a nejuniverzálnější sluchátka na trhu s mezinárodním oceněním EISA, jako nejlepší bezdrátová sluchátka. S těmito sluchátky to určitě nebude krok vedle.
JBL Reflect Flow

Pro malé uši, ženy a nepřátele špuntů
JBL TUNE 220 TWS – Tato sluchátka sednou snad každému. Nevýhodou je pouze jeden typ velikosti.
JBL TUne 220TWS

Pro něžnější pohlaví
JBL TUNE 120 TWS a JBL TUNE 220 TWS se vyrábějí v barvách, které ocení něžnější část populace.
JBL Tune 220TWS

Na běžné používání

JBL TUNE 120 TWS – díky své konstrukci nabízejí vynikající zvuk a cena je přijatelná.
JBL Tune 120TWS

Nikdy nevypadnou z uší
JBL Endurance Peak - TOP1 volba pro všechny sportovce. Nebojí se potu a ani vody. Navíc jsou extrémně pohodlné s uchycením za ucho.
JBL Endurance Peak

Do města i do fitka
JBL LIVE 300 TWS - Tento model teprve dorazí na náš trh a má být ještě lepší než nejuniverzálnější sluchátka JBL Reflect Flow. 
JBL Live 300TWS
Když vyžadujete styl a vysokou kvalitu
Harman/Kardon Fly TWS – jsou nově připravovaná sluchátka s vysokým důrazem na kvalitu a jsou prošpikované inovativními technologiemi.
Harman/Kardon Fly TWS

Závěr
Doufáme, že jsme vám pomohli a už si budete umět správně vybrat možná vaše první True Wireless sluchátka. Pokud se stále neumíte rozhodnout, podívejte se na celou naši nabídku, nebo nás zkuste kontaktovat přes Facebook nebo Instagram a s výběrem se vám pokusíme pomoc.
comments powered by Disqus