Jak si kavárna ozvučila prostory s JBL Charge 3

Jak si kavárna ozvučila prostory s JBL Charge 3

Určitě to znáte z vlastní domácnosti. Chcete si ji ozvučit celou, ve všech místnostech, ale nechce se vám vůbec natahovat kabely, případně je nemáte kam schovat. A to nemluvíme o tom, že chcete mít hudbu i na terase nebo na balkóně. Sem potom padá do úvahy bezdrátové řešení.
Už v minulosti jsme popisovali takové bezdrátové řešení, které patří do skupiny Multiroom a  Harman/Kardon má přesně toto řešení v podobě OMNI reproduktorů. To by byl úplně ideální stav, ale pro někoho nedostupné řešení kvůli ceně. OMNI reproduktory komunikuíjú hlavně v rámci WiFi sítě a proto jsou možnosti využitia podstatně větší než v případě klasických bluetooth reproduktorů a to nemluvíme o dosahu.

Na elegantní řešení jsme natrefili v kavárně Penny Coffea, kam chodíváme občas pracovat. Doteď měli ozvučené prostory pomocí domácího kina a natažené kabely. Ale teď v každé místnosti hraje JBL Charge 3, které jsou vzájemně propojené technologií JBL Connect+.

JBL Pulse

Co je JBL Connect+?
To je patentovaná unikátní technologie od JBL, která vám umožní přehrávat z jednoho zdroje na více než 100 reproduktorů. Výrobce drží i světový rekord, kdy přehrával z jednoho zdroje naráz na 1000 reproduktorů JBL Flip4. Stačí si spárovat jeden reproduktor např. s telefonem a ostatní reproduktory si propojíte právě přes JBL Connect+. Tak se každý reproduktor stává nejen přijímačem, ale i vysílačem signálu a nemusíte být omezeni na dosah bluetooth konektivity, která má v ideálním případě dosah 10m. Jen musíte dodržet rozestup mezi jednotlivými reproduktory. Navíc každá překážka snižuje dosah.

Nepřehlédněte:
Párty kdekoliv na cestách? To chce pořádně odolný reprák
Ještě taková poznámka: Reproduktory nemusí být stejného modelu. Stačí že, obsahují technologii JBL Connect+. Ta ale není kompatibilní s předcházející JBL Connect.

JBL Charge 3

Řešení
Ptali jsme se, proč se rozhodli právě pro modely JBL Charge 3. Též se ze začátku nemohli rozhodnout. JBL Flip 4 se jim zdál velmi malý a Xtreme 2 zas velký a drahý. Nakonec zvolili zlatou střední cestu a zakoupili si 3x JBL Charge 3. Když se podíváte do specifikace, tak zjistíte, že reproduktory JBL Charge 3 disponují starší technologií JBL Connect. Naštěstí pro tento model, vydal výrobce upgrade firmware, kterým získáte JBL Connect+. Pokud tento upgrade vykonáte, už se nemůžete vrátit zpět.

JBL Charge 3

Upgrade Firmware
Tento úkon je úplne triviálna záležitosť. Stačí si spárovať cez Bluetooth telefón s reproduktorom a nainštalovať si aplikáciu "JBL Connect". Po spustení aplikácie uvidíte že, na reproduktore máte ikonku s výkričnikom. To znamená, že je dostupná aktualizácia. Jediné, na čo vás aplikácia upozorní, že reproduktor máte pripojiť na nabíjačku. Samotný upgrade trvá približne 25 minút. Nezľaknite sa, keď po úspešnej aktualizácii reproduktor nereaguje, ale iba svietia kontrolky. Nechajte ho tak, on sa sám zresetuje po vykonaní všetkých úkonov. Toto nakoniec museli spraviť 3x.

Propojení reproduktorů
Po úspešnom upgrade, je možné už všetky tri reproduktory medzi sebou prepojiť bezdrôtovo. Keby sme nechali pôvodný firmware s JBL Connect, bolo by možné prepojiť iba dva reproduktory. V aplikácii JBL Connnect si môžete ešte aj premenovať jednotlivé reproduktory, aby ste sa v nich vyznali, ktorý je ktorý, hlavne keď ich máte rovnakej farby. Jeden z nich si zvolíme ako hlavný. Pre zdroj hudby im slúži starší telefón bez SIM karty, kde sú nainštalované aplikácie ako SPOTIFY či DEEZER.

Nepřehlédněte:
Svlékli jsme JBL Charge 3 do naha!
JBL Charge 3

Spojíte sa s prvým reproduktorom cez Bluetooth alebo audio jack a pripojenie ďalších reproduktorov je už banalita. Stačí na každom reproduktore stlačiť tlačídlo JBL Connect a po chvíli už hraje zo všetkých rovnaká hudba. Síce to nie je profesionálne riešenie, ale za to elegantné a pri tom cenovo dostupné.

JBL Charge 3

Najlepšie na tom je že, reproduktory môžu ľubovoľne presúvať kam sa im hodí, prípadne si zobrať so sebou domov, na cesty či párty. Nie je to obmedzené len na to, že musia byť neustále v prevádzke v kaviarni.

Ak si chcete vypočuť, ako hrajú naraz 3 reproduktory JBL Charge 3, navštívte kaviareň Penny Coffea v Bratislave. Prípadne dôjdite aj so svojim reproduktorom a pripojte si ho do už existujúcej siete. A nezabudnite uverejniť foto na instagram s hashtagom #pozdravzprazdnin. Môžete vyhrať jednu z mnohých hodnotných cien.

JBL Charge 3
comments powered by Disqus