AKG N90Q – sluchátka zaměřená na každičký detail

AKG N90Q – sluchátka zaměřená na každičký detail

Tato sluchátka jsou vrcholným představením technologické vyspělosti firmy AKG. Majitet tohoto „skvostu“ si může dvěma otočnými ovládači na náušnících jednoduše a pohodlně regulovat hlasitost, úroveň basů i výšek. Dokážete si tedy upravit výstup podle své „chuti“ a podle žánrů, které v daném momentě posloucháte.
Obrovskou výhodou je, že i lidés extra citlivým a vytrénovaným sluchem si dokáží upravit výstup tak, aby nebyl zkreslený. Jak? Díky technologii TruNote, která zabezpečuje přesnou zvukovou reprodukci, takže si zvuk jen „doladíte“. Kromě toho AKG N90Q nabízí i tři režimy prostorového poslouchání, které zahrnuje režim „Standard“, „2.1 Studio“ a „5.1 Surround Sound“. Audiofilové hledají v nahrávkách každý detail a díky vestavěnému DAC je komprese, tedy ztráta kvality, minimální. Tato technologie umožňuje digitálním audio stopám ve vysokém rozlišení v PC nebo Android zařízení přímé připojení se sluchátky přes mikro USB port, takže není potřeba žádná digitálně/analogově/digitální konverze, která má za následek zmíněnou ztrátu kvality.

AKG N90Q

AKG dodává v základním balení tři kabely s různými konektory, a zároveň je přibalený i adaptér do letadla. A jelikož je jednou ze základních funkcí těchto sluchátek i aktivní potlačování hluku, které má jisté energetické nároky, tak se v AKG rozhodli přibali i externí nabíječku (powerbank), s níž predloužíté dobu přehrávání hudby až o několik hodin.  K modelu AKG N90Q dostanete i odolný transportní box, do kterého je můžete složit, a pěnové polštářky obšité jemnou ovčí kůží, tak nepřijdou k žádné újmě. Investice 37 770 Kč (1399 €) je vysoká, ale rozhodně jí nebudete ani sekundu litovat. Kromě toho, opodstatnenost této investice potvrzuje i to, že sluchátka byla vyvinuta ve spolupráci s Quincy Jones a plus aktuálně získala sluchátka N90 i ocenění EISA jako „Nejlepší Evropská high-endová sluchátka pro rok 2016-17“.
comments powered by Disqus