Jaké voděodolné sluchátka od JBL jsou v nabídce?

Jaké voděodolné sluchátka od JBL jsou v nabídce?

U sluchátek není voděodolnost až tak žádaná vlastnost, jako u reproduktorů. Přesto je to také jeden z důležitých parametrů. Záleží však na jejich primárním využití. Na používání u počítače je to zbytečné, ale pokud míníme používat sluchátka při sportovních aktivitách, tak bychom tento parametr neměli přehlédnout.
Už u voděodolných reproduktorů jsme si vysvětlili různé certifikace voděodolnosti. V zásadě vám stačí znát rozdíly mezi IPX5 a IPX7. IPX4 certifikace je podobná IPX5.

IPX4 - voda stříká na zařízení ze všech úhlů, při tlaku 50 - 150 kN/m2, v množství 10 litrů za minutu po dobu nejméně 5 minut

IPX5 - takto označené produkty můžete umýt pod tekoucí vodou a snesou v pohodě letní bouři či postříkání zahradní hadicí. Hlavně je neponořovat! Testování probíhá následovně: voda z 6,3 mm trysky míří na zařízení ze všech úhlů, při průtoku 12,5 litrů za minutu a tlaku 30 kN/m2 během 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů

Nepřehlédněte:
Jaká sluchátka vybrat na sportování?
IPX7 - produkty označené touto zkratkou můžete už i ponořit pod vodní hladinu. Ve vodě bez problému vydrží přibližně 30 minut v hloubce 1m

JBL Sport

To, že sluchátka nebo reproduktory s certifikací IPX7 vydrží pod hladinou bez poškození ještě neznamená, že budou i hrát pod vodní hladinou! Pod vodní hladinou ztratíte konektivitu s vaším zdrojovým zařízením. Jedinou výjimku tvoří sluchátka JBL Endurance Dive, které mají zabudovaný mp3 přehrávač s možností přehrávání.

JBL Endurance Dive

Upozorníme na  JBL Reflect Flow, které jsou téměř dokonalé po každé stránce. Ne nadarmo získali mezinárodní ocenění EISA jako nejlepší slúchátka do uší.

JBL Reflect Flow

JBL Endurance Peak - sluchátka určená téměř pro každý sport. Když si je nasadíte, tak  snadno vám z uší nevypadnou. A IPX7 je samozřejmostí.

Nepřehlédněte:
Jak si správně vybrat Ture Wireless sluchátka
JBL Endurance Peak

JBL Live 300TWS - nejaktuálnější model od JBL. True Wireless sluchátka s mnoha inovativními technologiemi. To vše si můžete přečíst v naší recenzi.

JBL Live 300TWS

JBL sluchátka s voděodolností jsou určené na sport, kde se předpokládá nadměrné pocení. Běžný pot zvládnou všechny sluchátka. A protože při sportovním výkonu se nadměrně potíte a ph potu je kolem 5.8 (kyselý), je třeba zabezpečit sluchátka tak, aby to zvládla. Navíc aby zvládla i vaše výkony při outdoorových aktivitách, když vás zastihne bouřka.

Sluchátka s certifikací IPX7 bychom doporučovali zejména těm, kteří se opravdu nadměrně potí při sportu, případně se pohybují v blízkosti vody.
JBL Under Armour ® True Wireless Flash
JBL Under Armour ® Sport Wireless React
JBL Reflect Flow
JBL Sprint
JBL Endurance Dive
JBL Endurance Peak
JBL Endurance Jump

JBL Sport

Certifikace IPX5 postačí na rekreační sportování a zvládnou i letní bouři.
JBL Live 300TWS
JBL Reflect Fit
JBL Reflect Aware
JBL Reflect Mini2 BT
JBL Contour 2
JBL Endurance Run BT

Nepřehlédněte:
Sluchátka  JBL Endurance Peak elegantně doplňují tuto sérii.
Certifikace IPX4
JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Doporučujeme sluchátka po sportovním výkonu doma opláchnout. Váš kyselý pot nesvědčí žádnému elektronickému zařízení. A nezapomeňte, nabíjet až po důkladném vysušení. Elektřina a voda nejsou velcí kamarádi.
comments powered by Disqus