A(mbiciózní) K(valita) G(arantována)

A(mbiciózní) K(valita) G(arantována)

Počet pouličních izolacionistů, kteří si v hlavě nosí svůj svět zvuku, neustále narůstá. Rakouský výrobce prémiové studiové a spotřební elektroniky (především mikrofonů a sluchátek) přišel tentokrát na trh se snadno nositelnými bluetoothovými sluchátky Y50 BT, která jsem pár dní nosil a v různých podmínkách a prostředích používal.
Kdo hledá bezdrátovou svobodu s dobrým zvukem je na správné adrese.Y50 BT totiž patří do rodiny, která se může pyšnit mnohými studiovými modely a i takoví umělci jako jsou zpěváci legendárního projektu USA for Africa   (We are the World) včetně krále popu  Michaela Jacksona, je používali a používají.

Hlavním benefitem těchto elegantně a futuristicky vypadajících sluchátek je u bezdrátového provozu i bezmála  dvaceti hodinová výdrž baterií. Mušle sluchátek s plnou kovovou krytkou ve volitelných barvách jsou osazené 40 mm měniči s neodymovým magnetickým systémem a dostatkem páry pro silný a pevný zvuk. Není náhoda, že respektovaný časopis What Hifi loni ocenil jejich kabelové předchůdce Y50 jako produkt roku.

Sluchátka se signací BT se tedy obejdou díky zabudované technologii bluetooth bez kabelu nejen při přehrávání hudby, ale i při telefonování. Ani jejich dlouhé nošení nezpůsobuje nepříjemné otlačení - jsou konstruované se zřetelem na příkladnou ergonomii. Mostík zespodu vyplněný paměťovou pěnou elasticky dosedne na temeno hlavy a mušle měkce přilnou k uším. 3D Axis klouby umožňují vysokou flexibilitu individuálního nastavení, jako i snadné složení. Součástí balení je i textilní kapsa. 

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG Y50BT
AKG Y50BT

Zvukově hodnotím tato sluchátka jako mimořádně podařená. Za relativně málo peněz dostanete zvuk vysoké kvality s dobře překreslenými basy, výborným prostorem a kopou muzikálního entuziasmu. Poslouchal jsem popík, jazz i klasiku. Začnu odzadu. Opera českého barokového skladatele Josefa Myslivečka Il Bellerofonte mi dokreslila atmosféru procházky stoupavským zámeckým parkem s paletou podzimních barev par excellence. Vykračoval jsem si jako páv a pozoroval, zda nenatrefím na nějakou subretu v napudrované paruce a krinolíně. Z jazzu jsem si pouštěl výběrovku audiofilského labelu Chesky Records s ultimatívně nahranou kolekcí akustických kousků. Dobře překrvené kontrabasy, perlivé klavíry a zpěvy s naturální barvou. Všechno OK. Popík z éteru zněl přes nešťastné optimódy s přednastavenou kompresí a vaničkouvou ekvalizací nešťastně, tak jsem si tam z fleku šupnul  Daft Punk a Bruno Marse. Plnotučné tuc-tuc. Kulaté basy, přeleštěné výšky, tlak, jak se patří. Téměř jsem se roztancoval.

AKG Y50 BT jsou sluchátka, kterým se dá těžko něco vytknout. Za svou cenu nabízí hodně komfortu, snadné používání a zvukově působivou čistotu s výjimečnou dynamikou. Jsem těmito sluchátky nejen příjemně překvapen, ale přímo očarován. Kompaktní promyšleně zpracovaný design ve spojení s výjimečnými přednesovými kvalitami dělá produkt adeptem na dobré prodejní číslo. Rozhodně vám dopořučuji upřít na ně pozornost.

Hodnocení
+ dlouhá, až 20-hodinová výdrž baterie
+ pevný kultivovaný zvuk
+ zpracování a design
- nic podstatného
comments powered by Disqus