Ultrasportovní sluchátka

Ultrasportovní sluchátka

Dvě zvučné americké značky spojily svoje síly ve snaze vytvořit sluchátka, která kromě top designu a funkčnosti přinesou sportovcům i ultimátní zvukový zážitek a nějakou to "fičurku" navíc.
V černo-červeném vyhotovení s výrazným logem UA a JBL jde skutečně o designové kousky, které jsem si s sebou klidně přibalil i na cestu do autobusu a letadla. V balení jsou další tři velikostní soupravy nástavců, nabíjecí káblík a stylový silikonový obal s logem UA. Můj první dojem je více než uspokojivý.

Jako první jsem pustil do výměny nástavců do uší. Není to moje oblíbená činnost, ale celý proces jse zvládl do 3-4 minut. Při výměně jsem je právě nešetřil, ale vydržely, za což si získaly můj respekt, jelikož pro tuto činnost nemám zrovna moc trpělivosti a pochopení. Víckrát je naštěstí měnit nebudu, jelikož mi o číslo menší velikost padla jako ulitá. Technologie uchycení  TwistLock zabezpečí dokonalé usazení do ucha. Stačí párkrát za sebou nasadit a získáte grif a jistotu. Sluchátka jsou při zvolení správné veliosti nástavce maximálně komfortní a vydrží na svém místě desítky minut intenzivního tréninku bez nutnosti napravování.

JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

Ovládání se provádí přes třítlačítkouvý ovladač se zabudovaným mikrofonem. Senzor umístěný v pravém sluchátku reaguje na dotyk a informuje vás o aktuálním stavu vaší tepové frekvence. Tu neustále monitoruje čip umístěný v levém sluchátku. Uprostřed káblíku je šikovný drobný štipec na uchycení na oblečení, díky němuž se vám káblík nebude na krku při sportování posouvat. Připravenost na pořádnou zátěž vyjadřuje i pokročilá nano úprava zabraňující pronikání potu vyjádřená certifikátem odolnosti IPX5. Další vychytávkou je možnost spárování s UA náramkem pro neustálé sledování tepové frekvence na zápěstí. Tepovou frekvenci si počas cvičení zmeříte i bez náramku. Stačí si stáhnout aplikaci Under Armour Record. Spuštěná apka vás hlasově informuje po kontaktu prstu se sluchátkem o vašem tepu nebo si ho můžete zkontrolovat přímo na display smartphonu. K porovnání jsem použil i přesný sporttester s hrudním pásem a údaje byly prakticky totožné.

Nepřehlédněte:
Tipy a triky: pomáháme se zvládáním TomTom Runner 2 / Spark
Párování se po prvním nastavení uskutečňuje automaticky bez nutnosti opětovného potvrzení v nastaveních vašeho zařízení. Stačí mít aktivovaný bluetooth a sluchátka se po zapnutí automaticky připojí, ať už používáte Android nebo iOS.

JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

Zvukově bych JBL Aunder Armour zhodnotil, vzhledem k jejich sportovnímu zaměření, jako nadmíru vydařené. Pokud sem při recenzování série E v aktuálním čísle použil stupnici od 1 do 10, tak tyto UAčka bych klidně uložil do police na osmou příčku. Nemám rád na sílu přebasované pásmo některých konkurenčních značek. Tato sportovní sluchátka jsou však dál a nevadí mi ani výraznější basy, které nějak ke sportovní aktivitě ve fitku či na crossfitu patří. Ostatní pásma jsou však dobře doladěná k důrazným basům a tvoří tak vyvážený celek. Nedávno testované JBL Reflect Contour BT zvukově výrazně za UAčkama nezaostávají, dokonce v některých parametrech, jako je výdrž baterie, UA-čka převyšují. I přes to, pokud vám chybějících pár stovek neudělá průvan v peněžence, dolaďte si svůj outfit Under Armour sluchátky. Pokud jste už této sportovní módní ikoně podlehli, vlastně ani nemáte na výběr. Jako bonus dostanete výborně fungující měřič pulzní frekvence.

+ design
+ zvuk
+ měření pulzu
– nemají reflexní prvky
comments powered by Disqus