Sportovní hodinky TomTom Multi-Sport Cardio

Sportovní hodinky TomTom Multi-Sport Cardio

Toto jsou sportovní hodinky, jak se patří. Jsou totiž speciálně pro tento účel vytvořené. Pocházejí od výrobce, kterého známe hlavně díky kvalitním navigacím. A GPS se využívá i v tomto případě.
Multi-Sport Cardio obsahují i zabudovaný snímač srdcové činnosti a pomocí lékařského přístroje jsme si ověřili, že toto měření je velmi přesné. Dají se použít při různých sportech, speciálně jsou připravené na běh (venku, ale i na běžícím pásu), jízdu na kole a plavání. Použít se však dají prakticky při jakékoliv aktivitě a jsou to i pokročilé stopky. O výsledku vaší aktivity vás hodinky informují přímo na displeji. Ale existuje i připojení na mobilní telefon (Android i iOS), na desktopový počítač (Windows a Apple OS X) a webová aplikace.
Hodinky se skládají z vlastní části a náramku na ruku nebo držáku na kolo (součást výbavy). Odolávají vodě, potu, prachu. Vyzkoušeli jsme s nimi plavat i v moři. Jejich hmotnost je 63 gramů. Nabíjejí se pomocí dokovací stanice, která slouží i na spojení s počítačem. Výborná je výdrž na baterii. Pokud sportujete s využitím snímače srdcové frekvence a signálu GPS, vydrží 8 hodin, při snímání jen GPS je to 10 hodin. Pokud je budete používat jako běžné hodinky, vydrží baterie několik týdnů. Řemínek na ruku je vyhotovený z gumy a existuje ve více barevných vyhotoveních.

Načítám video ...
Ovládání se soustřeďuje na jediné čtyřsměrné tlačítko pod displejem. S jeho pomocí si určíte, jakou aktivitu chcete realizovat, vyberete si k ní další volby (např. konkrétní cíl nebo virtuálního soupeře – svoje výsledky z minulosti). Pokud jde o aktivitu venku, počkáte na signál GPS a můžete začít. U vnitřních aktivit na nic nečekáte a hned sportujete a monitorujete. Na získání kvalitního příjmu signálu je potřeba počkat několik sekund až několik desítek sekund – to záleží na tom, zda jsou nad vámi mraky, nebo zda máte okolo sebe vysoké budovy a hlavně, jak často připojujete hodinky k počítači či smartphonu. Přes tyto zařízení se totiž dostávají do hodinek informace o přibližné poloze GPS, což zrychluje proces. Na hodinkách potom vidíte průběžné údaje o své činnosti – rychlost, ujetou vzdálenost, ale i zónu srdcové činnosti, ve které se právě nacházíte (Easy, Fat Burn, Endure, Speed a Sprint). Pracujete tak přesně na tom, čeho chcete dosáhnout a na dosažení cíle vás hodinky upozorňují i vibrováním..

TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio
Teď jsme připraveni na běh – nejprve jsme počkali na signál GPS a úvodní měření frekvence srdce Toto je silně motivující – naháníte váš nejlepší čas a přesně vidíte, jak jste na tom  Měření frekvence srdce zabezpečuje zelené světlo, které opticky měří pohyb uvnitř žil v ruce. Ověřili jsme si, že je to dost přesné. Hlavné menu Multi-Sport Cardio s výberom aktivít

Výborně je zpracovaný vyhodnocovací systém. Vidíte mapu, kde jste vykonali aktivitu, v grafické podobě je tu průběh činnosti srdce, výškové převýšení a rychlost K dispozici máte i kumulované údaje, např. za celý čas činnosti nebo za měsíc. 

TomTom Cardio TomTom Cardio TomTom Cardio
Takový přehled získate pomocí webové aplikace A toto je vyhodnocení činnosti na smartphonu Máte i celkový přehled o své činnosti

Multi-Sport Cardio jsme používali asi měsíc, a to při různých situacích. Měli jsme je s sebou jako běžné hodinky na dovolené, běhali jsme s nimi, jezdili na kole i plavali a využili jsme je i v posilovně. Konstatujeme, že jde o kvalitní robustní vyhotovení a na monitorování sportu těžko najdete něco s lepší funkční výbavou. Při každodenním nošení je potřeba si zvyknout na to, že ruka se pod gumovým řemínkem dost potí. Při sportu to nepřekáží, řemínek drží dostatečně pevně a hodinky neztratíte. Při sportování působí motivačně, hlavně pokud si nastavíte některý z vašich lepších časů a snažíte se překonat. Viditelnost údajů na displeji je přes den velmi dobrá, za šera si musíte pomoct přisvětlením. Oceňujeme propojení na smartphony, když takhle máte možnost okamžitého vyhodnocení údajů. Multi-Sport Cardio teda nenabízí jen počítání kroků přes den, jsou to hodinky tělem i duší.

Načítám video ...

Zdroj: PC Revue 09/2014
comments powered by Disqus