Recenze: JBL Charge 3

Recenze: JBL Charge 3

Mnohým uživatelům, hlavně v letních dnech, přijde vhod přenosný reproduktor, který nabídne odolnost vůči vodě. Zábava tak může začít u vody nebo na zahradní párty. Zvládne tyto činnosti i kompaktní JBL Charge 3?
V balení je kromě reproduktoru i adaptér a metrový propojovací kabel s microUSB koncovkou. Adaptér nabízí maximání výstupní proud 2,3A a zaručí plné nabití reproduktoru do 4,5 hodiny. Kabel i nabíječka jsou přímo od JBL, a jsou dodávány v extravagantním oranžovém provedení. Jelikož je reproduktor kompkatní a dodává se na vícero trhu, nabíječky jsou dostupné s vícero koncovkami, kromě evropské jsou i další dvě, přičemž jejich výměna je velmi jednoduchá. 

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Design je minimalistický a po prvním spuštění hudby užívatel ani neuvěří, že hraje právě tento kompaktní reproduktor. Pro ty, kdo si zakládají na vzhledu zařízení, je tento model určený. Charge 3 se dodává v pěti barevných provedeních pro evropský trh –  v černé, modré, šedé, červené a světle zelené. Plastové části jsou z příjemného materiálu, část pokrývá látkový povrch a zbytek tvoří matný měkčený plast, na nemž nezůstávají otisky prstů.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Aby reproduktor mohl stát na stole (jen horizontálně), je zespodu valcovitý gumový výstupek, na kterém reproduktor spočívá, zepředu je oranžové logo JBL. Reproduktor má zvrchu šest tlačítek, která slouží pro spárování přes Bluetooth, regulaci hlasitosti, zapnutí/vypnutí, tlačítko JBL Connect a přijetí hovoru či pozastavení hudby. K dispozici je též pět LED diod, které ukazují momentální stav nabití integrované baterie.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Na zadní straně je velká společná krytka, která ukrývá tři konektory – microUSB pro nabíjení reproduktoru, 3.5 mm jack pro propojení přes audio kabel a USB výstup pre funkci powerbanku, která může v klíčových situacích pomoci nabít mobilní zařízení. Reproduktor též překvapuje svými kompaktními rozměry – 213×87×86 mm a hmotností 800 gramů. Párování přes Bluetooth probíhá bez problémů a je velmi rychlé.

Nepřehlédněte:
Zveme vás na mezinárodní maraton míru!
JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Při poslechu uživatel nezmešká telefonní hovory, jelikož zařízení ho zvoněním upozorní na přicházející hovor, který může uživatel přijmout přímo a díky integrovanému mikrofonu realizovat. Zajímavou funkcí je JBL Connect – funkce, která umožňuje propojit více reproduktorů Charge 3, ale též i jiné modely (JBL Xtreme, Charge 2+ a Pulse 2), a tak lze z jednoho zařízení přehrávat hudbu až do tří reproduktorů v multi nebo stereo režimu.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Dva měniče s celkovým výkonem 20W (každý nabízí 10W) dokáží ozvučit libovolnou zahradní párty nebo větší pokoj. Basové i výškové podání je výborné. Věrnost reprodukce je skvělá, nemáme k ní žádné námitky. Přítomny jsou všechny složky frekvenčního pásma. Z kvalitní reprodukce zvuku jsme nadšeni. Integrovaná baterie má kapacitu 6000 mAh a umožní 20 hodin přehrávání hudby.

JBL Charge 3
JBL Charge 3
JBL Charge 3
Líbí se nám též, že ani při maximální hlasitosti se nevyskytuje rezonance. Dosah signálu je výborný, s testovaným Samsung Galaxy Note 7, který má nejnovější verzi Bluetooth je dosah přes celou zahradu či hned několik sloupů v bytě samozřejmostí. Předností je též zvýšená odolnost vůči vodě IPX7, což znamená, že není problém stříkající voda při dešti a též je možné reproduktor ponořit do vody do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

JBL Charge 3
JBL Charge 3 je výborný cestovní a hlavně kompaktní reproduktor, který se ukryje i v menším batohu a společně s odolností vůči vodě, výkonem a výdrží na baterii se stává ideálním společníkem nejednoho milovníka hudby, který si zakládá na cestování a očekává i stylový design. Za doporučenou cenu 4 830 Kč (179 eur) dostane zákazník výborně zpracovaný a kvalitní výrobek, na kterém bude těžko hledat chyby. Nevýhodou je však pro mnohé zákazníky právě vyšší cena. Produkt též získal ocenění EISA.

Nepřehlédněte:
Voděodolnost IPX v elektronice
Hodnocení: 95%

Plusy
+ Voděodolnost IPX7
+ Kvalita provedení
+ Design reproduktoru
+ Reprodukce zvuku
+ Výdrž na baterii
+ Barevné provedení
+ Funkce powerbanky

Mínusy
– Vyšší cena
comments powered by Disqus