Podrobná recenze KOSTKA Hill Fun

Podrobná recenze KOSTKA Hill Fun

Koloběžka KOSTKA Hill Fun představuje vhodnou koloběžku pro všechny začínající nadšence, kteří doposud koloběh nepoznali. Pro ně může být několikatisícový výdaj za koloběžky vyšší řady riskantní. Proto je k dispozici i startovací model, který svými jízdními vlastnosmi a výbavou přesně odpovídá požadavkům nového začínajícího koloběžkáře.
1. Konstrukce
Koloběžka KOSTKA Hill Fun je sestavena na celé řadě inovací, které úplně zásadním způsobem ovlyvňují jízdní vlastnosti, pohodlí a rychlost jezdce. Největší změnu představuje nová koncepce rámu, kde mezi hlavní změny patří nový úhel rámové trubky, nový úhel přední vidice a změna úhlu zadní vidlice včetně napojení na nášlap. Základ rámu spočívá v inovativní zúžené koncepci. Díky těmto změnám koloběžka lépe projíždí zažáčky, obzvlášť při rychlých jízdách. Při vývoji byl kladen důraz na optimální tuhost rámu pro zajištění dokonalého pohodlí jezdce. Výsledkem všech změn je dosáhnutí výjimečných jízdních vlastností, což pozitivně ovlivňuje i rychlost koloběžky.

Kostka Cross start

2. Kola
Hnací silou koloběžky KOSTKA Hill Fun jsou kola o velikosti  kolesá.  20“ prední kolo a 16“ zadní kolo. Pneumatiky KENDA Vám zaručí bezpečnou jízdu v teréně a přizpůsobí se menším nerovnostem. Kola vyvinutá pro účely koloběhu dosahují vyšší tuhost a současně výrazně nižší vylivý odpor. Náboje Remerx jsou vyráběné na průmyslových ložiscích, speciálně pro účely koloběhu. Pneumatiky jsou opatřené tak, aby byly odolné vůči dynamickým silám a Vy jste si mohli vychutnat radost z jízdy jak na upravené cestě ve městě, tak i v teréně.  

Kola obutá do pneumatik KENDA jsou vhodné i do terénu a jsou vybavené jednokomorovými ráfíky. Kola jsou upevněná na nábojích 100 mm.

Nepřehlédněte:
Iveta Putalová v africkém rytmu
Kostka Cross start

3. Řídítka
Výška řídítek je fixní. Koloběžku KOSTKA Hill Fun nedoporučujeme osobám s výškou nad 180 cm. Vás pohyb by byl nepřirozený a jízda na koloběžce by Vám přinesla více bolesti a nepříjemností než radosti a přijemných zážitků. V takovém případě doporučujeme výšku řídítek zvýšit pomocí volitelného představce. Koloběžka KOSTKA Hill Fun je osazena řídítky BMX vyrobenými speciálně pro účely koloběhu (z důvodu geometrie). Pro jednoduchou úschovu osobních věcí a případné odložení potřebného nářadí Vám doporučujeme pro koloběžku zakoupit volitelnou stylovou tašku, kterou je možné integrovat přímo do BMX rídítek pomocí vhodného adaptéru. Tak jako ostatní koloběžky, tak i koloběžku KOSTKA Hill Fun je možné vybavit vhodnými funkčními doplňky jako např. stojanem, blatníky, elegantními taškami, nákupními košíky atd. 
Kostka Cross Start

Koloběžka je vybavená brzdami PROMAX.

4. Nášlapná plocha
Nášlap je ze spodní strany opatřený speciálními svary, které zvyšují tuhost a odolnost spodní části rámu. Nášlapná plocha je dlouhá 435 mm a světlost nášlapu je 80 mm. I když se může tento údaj zdát poměrně nízký, právě speciální návarky na spodní části toho nášlapu zabezpečují, aby v případě kolizní situace nebyla samotná konstrukce poškozována.

5. Parametry KOSTKA Hill Fun

Kostka Cross start parametre

6. Hodnocení
Pokud bychom měli porovnat koloběžku KOSTKA Tour a koloběžku KOSTKA Hill Fun, je na první pohled vidět, co je základním rozdílem. KOSTKA Tour osazená velkým 26“ je gigantem na cestách. KOSTKA Hill Fun s menším 20“ kolem se však může pochlubit lepší obratností na cestách, snadnější manipulací v terénu, rychlejší změnou smeru díky malému přednímu kolu. Pro ty, co se blíží k trojciferné hmotnosti, doporučujeme vyšší verzi koloběžky Kostka Hill (bez přívlastku Fun), kde je zatížitelnost až 150kg.

Nepřehlédněte:
Jak na češtinu v aplikaci TomTom Bandit
Barevné provedení dělá z těchto koloběžek skutečně jedinečné originály na cestách. Kostka Hill ve verzi Fun se vyrábí jen v černé a červené  barvě (limitované edice jsou u nás i v jiných barvách). Barevnost v hlavní Kostka Hill verzi je pestřejí a díky dvojitému laku i výraznější.

comments powered by Disqus