Košice jsou prvním slovenským městem, kde se poběží unikátní dětská Čokoládová tretra

Košice jsou prvním slovenským městem, kde se poběží unikátní dětská Čokoládová tretra

Slovensko bude v květnu hostit první závody Čokoládové tretry. Závody pro děti všech věkových kategorií mají v Česku více než padesátiletou tradici. Mají přitáhnout děti k atletice a těm nejlepším ukázat atmosféru světového mítingu Zlatá Tretra Ostrava.
Do Košic se 3. května sjedou děti z celého Slovenska. U Katedrály svätej Alžběty si zasoutěží o možnost závodit před televizními kamerami a diváky Zlaté tretry Ostrava, kde pravidelně startuje například legendární jamajský sprinter Usain Bolt. „Čokoládová tretra je absolutně výjimečná, nikde na světě neexistuje nic podobného. Jako ambasador jsem viděl už spoustu závodů a vím, že je to o radosti. O radosti z pohybu a sportu. Viděl sem spoustu nadšených, odhodlaných dětí a jejich rodičů. Každoročně se těším na další zážitky a doufám, že jednou z těch malých sportovců vyrostou nové osobnosti světové atletiky. Snažíme se jim prostě pomoct." říká mnohonásobný mistr světa a olympijský vítěz a světový rekordman v hodě oštěpem Jan Železný.

Čokoládová tretra 2017

„Ostravskou Zlatou tretru znám, sám sem tam nejednou závodil. To, že organizujeme dětské závody je skvělé, protože Čokoládová tretra a její přímá vazba na tento světový míting je úžasná. K atletice se tak mohou dostat děti, které by jinou šanci neměly. Navíc se skutečně mohou střetnout s těmi největšími hvězdami světové atletiky“
, dodává bronzový medailista z mistrovství světa v běhu na 110m překážek Igor Kováč, který odstartoval svou atletickou kariéru právě v Košicích a který bude zároveň ambasadorrm prvního slovenského závodu Čokoládové tretry.

„Čokoládová tretra se zrodila v Ostravě a Košice jsou družobným městem moravskoslezské metropole. A je tu ještě jedna paralela, proč na Slovensku začínáme právě v Košicích. Ostrava byla v roce 2014 Evropským městem sportu a Košice potom v roce 2016, takže od nás převzaly symbolickou štafetu a jde nám o stejnou věc“, upřesňuje manažerka projektu Čokoládová tretra Šárka Mokrá.  

Nepřehlédněte:
Jak jsem testoval nepřetržitě 2 měsíce hodinky TomTom Spark a TomTom Runner 2
Zájemci o účast na Čokoládové tretre v Košicích se mohou registrovat na www.cokoladovatretra.cz.  Oficiálním organizátorem závodů je občanské sdružení  Atletika Košice o.z.  a agentura Progress Promotion.  Ve třech kategoriích poběží děti, které se narodily mezi roky 2006 a 2011, a to trasy 100, 200 a 300 metrů podle věku. Vítězové jednotlivých soutěží dostanou pozvánku na finále v rámci prestížního mítingu Zlatá tretra Ostrava. Organizátoři košické Zlaté tretry se postarají ještě o dvě osoby, ktrré je budou doprovázet. Start prvního závodu bude ve středu 3. května ve 13 hodin. Prezentace bude otevřena už od 12 hodin. Čokoládové tretry se minulý rok v 18 českých městech zúčastnilo 8000 dětí.

První ročník Čokoládové tretry Slovensko se koná v těsné spolupráci s už tradičním běžeckým podujatím CityRun. Košice tak v průběhu dvou dní zaplní atletikou celé město a postaví laťku tzv. street athletics opět výš.
comments powered by Disqus