Kolik sportů podporují hodinky TomTom?

Kolik sportů podporují hodinky TomTom?

Abych řekl pravdu, je těžká otázka a nejednoznačná odpověď. Ve skutečnosti mají být TomTom Runner určené jen pro běh a MultiSport toho má mít trochu více. Ale je to opravdu tak? Osobně jsem dospěl k názoru, že sporttestery TomTom zvládají nepočetné množství aktivit. Jak na to?
TomTom Runner má v hodinkách jen dvě aktivity (běh a běh uvnitř) a MultiSport obsahuje běh, kolo, plavání, běžecký pás a volný styl. Stále to je málo, že? Pro měření Vaší aktivity můžete využít libovolnou činnost. Nejčastěji využívám volný styl, protože ani turistika ve sporttesterech není. Ale to vůbec nevadí.

Ta pravá výhoda se schovává až v PC/MAC aplikaci pro synchronizaci. Tu si můžete nastavit kromě standardního nahrávání na server TomTom-u, i do jiných sportovních služeb. Momentálně jsou to MapMyFitness, RunKeeper, Strava, Endomondo, Taiwan MySports, Nike+, Jawbone Up, Training Peaks a ještě i do souborů KML, CSV, GPX, FIT a TCX. Tento seznam se dále rozšiřuje. Exporty stačí jednou nastavit a toto nastavení se uloží na straně TomTom-u. Následne stačí synchronizovat přes mobilní aplikaci pomocí bluetooth a další exporty se vykonají automaticky. No, ale abych se dostal k nekonečnému množství typů sportů.

Zoznam exportu TomTom

Osobně beru službu TomTom MySports jako tzv. "most". Aktivně využívám aplikaci RunKeeper, takže každá aktivita z hodinek jde i do této služby. Přenese se všechno: typ aktivity, vzdálenost, čas, průměrné tempo, spálené kalorie, nadmořská výška, GPS souřadnice, tep srdce (při Cardio verzi). Velkou výhodou RunKeeper-u je i to, že každou aktivitu mohu editovat, takže není problém, že volnou aktivitu přepnu do režimu turistiky. RunKeeper, má dostečně velké množství typů sportovních aktivit.

Nepřehlédněte:
Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!
RunKeeper Activity

Osobně jsem ještě nezkoušel další sportovní portály, které TomTom podporuje, ale je jen na Vás, které budete využívat. A když náhodou není Váš oblíbený sportovní portál v seznamu, stále máte možnost exportovat aktivity v různých formátech a naimportovat si je ručně. 

Dokážete mi říct, které sportestery Vás takto neomezují a vlastně Vás nutí používat jen to svoje řešení? Nike+ si stráží jen to svoje řešení, Suunto podporuje jen pár sporovních portálů a Garmin umožňuje jen export do souborů KML pro Google Earth, TCX a CSV.

Při ceně od 139€ do 399€ za sporttestery, mi vychází jako jasný favorit jedině TomTom.
comments powered by Disqus