Oslavte s námi “Pancake Day”

Oslavte s námi “Pancake Day”

Oblíbené jídlo malých i velkých, které si s radostí dáme jako hlavní chod nebo jako dezert, má právě svátek! Tato tradice pochází z Anglie, kde oblíbený pamlsek vznikl, a připadá vždy na poslední úterý před škaredou středou. Potěšme proto naše mlsné jazýčky chutnými palačinkami právě dnes.

Asi mi více z vás dá za pravdu, že výroba palačinek je tak trochu otrava. Stát u sporáku a pravidelně otáčet palačinky, které mizí rychlostí blesku a nikdy jich není dost, neláká asi nikoho. Proto jsem se rozhodl vyzkoušet vynález pro všechny "palačinkoholiky" od značky Rusell Hobbs. Co mě potěšilo hned na úvod byl rozměr plochy, na které palačinku pečete, a to 30 cm. Chvilku jsem se cítil jako na vánočních trzích, kde megapalačinky za mega ceny vždy lákavě voní. Kromě toho to šetří čas (i když mám pocit, že syn ji snědl stejně rychle jako klasické menší palačinky). Dalším plusem je balení, které obsahuje manuál (s receptem), dřevěnou roztíračku a obracečku.


Palacinkovač Russell Hobbs

Použití je jednoduché. Regulátor teploty jsem si nastavil na nejvyšší stupeň a plocha byla už za pár minut připravená k pečení. Přiznávám, že zpočátku nebylo nejjednodušší odhadnout množství potřebného těsta a jelikož se jedná o výkonného pomocníka, chce to cvik, abyste byli dostatečně rychlí a rozetřeli těsto po celém obvodě dřív, než palačinka ztuhne - což na nejvyšším stupni opravdu netrvá dlouho. Avšak těsto se vůbec nepřipaluje. Po pár kouscích jsem to dokázal, dokonalou estetiku si nechávám na lekci č. 2 :) K čemu mám výhradu je přibalená obracečka, která je velmi úzká na obrácení tak velkých palačinek. Předpokládám však, že širší najdeme v každé domácnosti.

Palacinkovač Russell Hobbs


Palačinky jsem dělal pro svou trojčlenou rodinku jako "zdravou" sobotní snídani a velmi jsem ocenil rychlost přípravy. Standardně mi to trvá hodinku, teď jsem to měl za 25 minut hotové. A aby i Váš první pokus byl úspěšný, doporučuju recept na těsto, se kterým se vždy palačinky podaří: 100g hladké mouky; 2 vajíčka; 300ml mléka; 1 čajová lžička oleje + olej na pomaštění palačinkovače; špetka soli.


Palacinkovač Russell Hobbs

A pokud máte chuť na palačinky, ale Váš byt neposkytuje dostatek prostoru na další přístroj, máme snadnou pomoc i pro Vás. Pokud děláte palačinky často, jistě se vám bude hodit speciální  pánev na palačinky s průměrem 25cm od TEFAL-u, která disponuje extra odolným nepřilnavým povrchem, který nepoškodíte ani kovovým nářadím. Pokud si žádáte něco multifunkčnějšího, doporučujeme pánev značky Salter, která je výjimečná svým mramorovým povrchem. Ten je nejen velmi odolný, ale i nepřilnavý, vhodný i na indukční varné desky a kromě palačinek v ní uděláte hravě i maso nebo cokoliv, na co jste zvyklí z obyčejné pánve. Potěší vás i rukojeť se silikonovým nástřikem, která zůstává vždy studená.

Palacinkovač Russell Hobbs
Už brzy Vám přinesema další recepty, které vás určitě potěší nejen na Den palačinek. Případně si můžete zkusit připravit růžové palačinky, o kterých jsem už psal ( P.S. můžete potěšit partnera na Valentýna, který se nám blíží). Navíc Vám na všechky zmiňované produkty nabízíme slevu 30%, kterou můžete využít do 23.2.2016. Stač když k objednávce zadáte kód “PALACINKA”. Dobrou chuť! Produkty najdete pod článkem.
comments powered by Disqus