Salter MiBody aneb tělesné parametry pod d(robn)ohledem

Salter MiBody aneb tělesné parametry pod d(robn)ohledem

Každý člověk má své osobní zdraví jistě postaveno na vrcholu svého žebříčku hodnot. Ještě aby ne, zdraví máme jen jedno a každý lékař vám potvrdí, že je potřeba o své tělo a zdraví pečovat a především pravidelně chodit na preventivní lékařské kontroly. Zrovna nedávno jsem na jedné takové kontrole byl a paní doktorka se divila, jak to že mám zase tak vysoký krevní tlak a přibral jsem od poslední návštěvy skoro pět kilogramů. Snažil jsem se jí vysvětlit, že vysoký tlak mám vždy hlavně u lékaře ze stresu a váha mi zkrátka naskočila z vysokého pracovního vytížení a úbytku zdravého pohybu. Závěrem mi kladla na srdce, abych si krevní tlak pravidelně měřil a zapisoval hodnoty a stejně tak si více hlídal váhu a dbal správné životosprávy se zdravým pohybem.
Jsem velice rád, že žijeme v technickém světě a digitální éře, jelikož díky dvěma výrobkům od firmy Salter a jejich produktu MiBody mám kompletní přehled o svém tělu, jednotlivých parametrech a vše bezpečně uloženo s okamžitým přístupem ve svém iPhonu. Salter MiBody zahrnuje dva výrobky – osobní váhu a funkční tonometr, tedy plněautomatický zápěstní tlakoměr.

Osobní váha Salter MiBody
S klasickou osobní váhou se setkal zcela jistě každý uživatel, ale tato váha není úplně tak obyčejná. Váha MiBody s označením 9154 umí hned několik praktických funkcí, jež vám přijdou vhod ve chvíli, kdy potřebujete o svém těle znát detailnější informace a především pak tělesné hodnoty. Osobní váha Salter MiBody kromě klasického zobrazení váhy umí spočítat váš přesný index tělesné hodnoty (BMI), tělesný tuk, obsah vody v těle či procentuální vyjádření obsahu svalů ve vašem těle.

Salter MiBody je elegantní černá, nebo bílá váha se skleněným povrchem, která je po designové stránce velmi hezky zpracována. Jediné, co pro správný chod váhy musíte udělat, je ji jedním našlápnutím spustit, zmáčknout prostřední kolečko pro výběr uživatele a následně se jen klasicky zvážit. Ihned na displeji uvidíte své osobní nastavení a všechny aktuální naměřené hodnoty, které se vám okamžitě skrze oboustranné Bluetooth spojení synchronizují s aplikací v iOS zařízení. Osobní váha Salter MiBody disponuje celkem čtyřmi uživatelskými paměti, takže ji bez problémů využije čtyřčlenná rodina. Na výběr máte i režim sportovec, která vaše možnosti využití opět rozšíří do nových hodnot a tělesného měření.

Nepřehlédněte:
Recenze MiBody od SALTER: tlakoměr, který ukládá data do iPhonu a strčí do kapsy Rolls-Royce
Salter MiBody

Tlakoměr Salter MiBody
Zápěstní tonometr Salter MiBody s označením BPW-9154 je přístroj, jímž měříte svůj krevní tlak včetně srdečního pulzu. S tímto přístrojem jste se opět všichni již setkali, zvláště pak u lékaře, kdy krevní tlak měří na většině klinických oddělení. Většina těchto přístrojů se umisťuje na paži, kde probíhá měření. Tlakoměr Salter MiBody se však přikládá na levé zápěstí, což je dle doktorů další možné místo na našem těle, kde může probíhat měření aktuálního krevního tlaku.

Přístroj disponuje stejně jako osobní váha uživatelskými účty, ale zde máme na výběr pouze dva a režim host, který nespolupracuje s mobilní aplikací a pouze zobrazí hodnoty na displeji. Po nasazení tlakoměru Salter MiBody si tedy jednoduše pomocí tlačítka vyberete uživatele a tlačítkem Start/Stop započnete měření. Následně se manžeta přístroje začně na vaší ruce nafukovat a za pár vteřin ihned uvidíte, jak na tom jste, zda máte nízký, optimální, nebo vysoký krevní tlak. Přístroj vám ukáže i puls vašeho srdce a všechny hodnoty máte téměř v okamžiku synchronizované skrze aplikaci ve vašem zařízení.

Tlakoměr Salter MiBody je malý přístroj vyrobený z plastu, obsahující tři tlačítka a podsvícený displej. Celý přístroj je velmi skladný a bez problémů ho můžete přenášet u sebe v tašce. Po designové stránce vypadá na vaší ruce jako přerostlé hodinky, které díky nastavitelné manžetě upnete na jakoukoliv ruku, ať už půjde o dítě či dospělého člověka. Stejně tak na manžetě naleznete doprovodný ilustrační obrázek, napovídající, na jaké místo máte přístroj umístit a v jaké poloze by měla být vaše ruka při měření.

Salter MiBody

Mozek obou přístrojů – aplikace Salter MiBody
Hlavním řídícím orgánem osobní váhy a tlakoměru Salter MiBody je bezplatná aplikace pro všechny iOS zařízení se stejnojmenný názvem. K nainstalování aplikace budete vyzváni ihned po vybalení jednoho z přístrojů, jelikož bez této aplikace ztrácejí výrobky svůj hlavní smysl, tedy že chcete mít kontrolu a dohled nad svým tělem a parametry. Po prvním spuštění si vytvoříte bezplatný osobní účet se svou e-mailovou adresou, heslem a zadáním všech osobních údajů od jména přes věk, datum narození, pohlaví, výšku těla, aktuální váhu až po libovolnou osobní fotku.

Nepřehlédněte:
Proč se některé osobní váhy jmenují motivační?
Následně se dostanete do hlavního menu, kde uvidíte své jméno a především pak dvě kolonky: Analyser Scale pro osobní váhu a Blood Pressure pro tlakoměr. Do těchto dvou záložek se vám budou ukládat všechna jednotlivá měření a vážení. Ještě předtím je však potřeba spárovat obě zařízení s aplikací. Je to velmi jednoduché a intuitivní, stačí zapnout na vybraném zařízení Bluetooth, následně přejít do nastavení aplikace Salter MiBody a nahoře ihned uvidíte velké tlačítko plus, které když zmáčknete, vyhledá jedno či obě zařízení a dle kroků během pár vteřin obě zařízení spárujete a jsou připravena na přenos dat.

Salter MiBody je uživatelsky velmi intuitivní a jednoduchá aplikace, kterou zvládne obsluhovat bez problémů každý uživatel. V jednotlivých záložkách můžete různě vyhledávat, listovat, filtrovat obsah či statisticky srovnávat. Bez problémů tak prostřednictvím různých grafů a škál uvidíte, jak se vaše váha měnila v průběhu jednotlivých dnů až měsíců či jak vám kolísá krevní tlak nebo vaše tělo nabírá tuk a svalovou hmotnost. V aplikaci si můžete nastavit motivační úkol snížení váhy dle vašich přání. Nechybí různé vychytávky a možnosti v oblasti sdílení, komentování jednotlivých měření a další editace a uživatelská nastavení. Obrovský plus si zaslouží aplikace především v oblasti zabezpečení, jelikož váš účet je přístupný pouze s vaší e-mailovou adresou a heslem a jednoduše tak můžete na jednom zařízení spravovat údaje celé rodiny.

Salter MiBody

Tělo pod kontrolou snadno a efektivně
Měření tělesných parametrů s přístroji od Salteru je velice příjemná zkušenost. Oba přístroje se samozřemě prodávají zvlášť a vy tak máte možnost si vybrat buď jen jeden z nich, nebo oba. Podotýkám, že pokud budete vlastnit oba přístroje, získáte tak prakticky kompletní kontrolu nad svým tělem. Používání obou přístrojů v praxi bylo velmi rychlé a jednoduché. Mohu říci, že po vybalení obou přístrojů z krabice jsem během pár minut spároval přístroje s aplikací, vytvořil jednoduchý účet a začal se samotným měřením. Oba přístroje Salter MiBody využívají technologii Bluetooth 4.0, což umožňuje naprosto hladký a rychlý přenos všech dat do aplikace ve vašem zařízení. Prakticky ještě během doby, kdy jsem stál na váze, jsme už viděl naměřené hodnoty na svém iPhonu.

Osobní váha Salter MiBody zvládne vážení na jakémkoliv povrchu a udávaná nosnost výrobcem je až 200 kilogramů. Za celou dobu používání jsem se nesetkal s nějakými překážkami nebo výrazným omezením. Oba přístroje jsou napájeny klasickými tužkovými bateriemi, které obdržíte zdarma spolu s výrobky v obsahu balení. Pokud se podíváme na cenu jednotlivých přístrojů Salter MiBody, tak osobní váhu můžete zakoupit za 2 290 korun a tlakoměr za 1 690 korun, což jsou velmi přijatelné ceny z pohledu toho, co všechno přístroje společně s aplikací nabízí. Aplikace Salter MiBoby je v App Store ke stažení kompletně zdarma.

Nepřehlédněte:
Ani Vánoce nemusí být hrozbou pro vaši štíhlou linii: 5 tipů na praktické dárky, díky nimž se nemusíte bát postavit na váhu
Salter MiBody
comments powered by Disqus