#dobavodova přichází! Jak na to, abyste se stali její součástí?

#dobavodova přichází! Jak na to, abyste se stali její součástí?

Filtrovaná voda – to je pojem, pod kterým si řada z nás představí tekutinu zbavenou chemických a jiných nečistot, případně vodu, která projde úpravou za pomocí filtračních zařízení. Ve skutečnosti to není až taková věda, jak se může na první pohled zdát. Filtrovanou, chemicky a zdravotně nezávadnou, chutnou a ještě k tomu cenově dostupnou vodu může mít každý z nás. Doma a kdykoli k dispozici. Stačí k tomu jedna jediná změna, kterou ve svém životě uděláte. Vyměníte zdlouhavé nošení lahví za pořízení filtrační konvice. Co taková konvice zvládne a proč by měla být součástí vaší povinné výbavy? To bude součástí následujících řádků.

Voda, co mě drží nad vodou

Z lékařského hlediska už dávno neplatí zkazky o tom, že člověk by měl vypít dva a půl litru tekutin. Nedostatek, stejně jako nadbytek vody lidskému tělu škodí. Proto je ideální, pokud se budeme držet menší pomůcky, která říká, že množství vhodných tekutin (například čistá nesycená voda, bylinné čaje apod.) pro dospělého člověka bez nadváhy by mělo činit 40ml/1kg hmotnosti/1 den. V případě, že má člověk nadváhu, pak je potřeba z původní hodnoty odečíst kilogramy tuku a svoji ideální váhu vynásobit 40 ml. Do denního příjmu tekutin ale pochopitelně patří také konzumace ovoce a zeleniny, polévek a dalších pokrmů, které vodu v různém poměru obsahují. Co do pitného režimu naopak nezapočítáme, je káva, alkohol, černý a zelený čaj. Tyto tekutiny totiž odvodňují a působí spíše diureticky.

Kohoutková voda je dostupná (téměř) všem

Nepřehlédněte:
Jak vybírat dárek pro muže? Praktický návod i několik dárkových tipů Remington

Pitnou vodou z vodovodu je u nás zásobováno 95 procent obyvatelstva. V některých částech republiky je dokonce kvalita kohoutkové vody srovnatelná s kvalitou kojenecké vody, která se prodává v PET lahvích. Ne všude je tomu ale tak. Někde je kvalita vody horší, jinde lepší. Jedno má však společné – je zdravotně nezávadná a ne každému chutná. Spoustě lidem vadí její typický chlorový zápach, kvůli kterému zatěžují peněženky i životní prostředí a dennodenně z obchodů přinášejí nové a nové PET lahve. Jen pro představu – každou jednu minutu si lidé po celém světě koupí asi milion PET lahví. Podle nejnovějších odhadů toto číslo do roku 2021 poroste o neuvěřitelných 20 procent. Většina plastového odpadu přitom končí na skládkách a ve světovém vodstvu. Plastový odpad se navíc dostal do všech koutů světa. Najdete ho třeba i na panenském Hendersonově ostrově v Tichém oceánu nebo za polárním kruhem. A to je problém, o kterém se (ne)mluví.

Chlorový zápach a nečistoty? Pryč s nimi!


Laica

Nepřehlédněte:
Hvězda YouTube Denis Kubík odpovídá na naše otázky: Jak se mu pracuje v novém studiu a neplánuje náhodou kariéru kadeřníka?

Kohoutková voda v Česku je ze zdravotního hlediska vhodná ke každodennímu pití. Její chuť ale není srovnatelná s chutí vody v Německu, Švýcarsku či severských zemích. Největším problémem, který řadu z nás od pití kohoutkové vody odrazuje, je chlor. K přečištění vody se u nás totiž většinou používá jak chlor, tak síran hlinitý nebo polyfosforečnany. Proto ve vodě zůstává stopové množství dusičnanů, rtuti, chloru nebo třeba i pesticidů. Znovu ale musíme zopakovat, že ze zdravotního hlediska je jejich množství v normě. Na druhou stranu se může podepsat na její nepříliš uspokojivé kvalitě a především chuti. Zbavit se tvrdosti, chlóru či železité příchuti, vhodně vodu upravit, aby nepřišla o důležité živiny, není tak jednoduché, ale zvládnete to. Pomohou vám s tím třeba moderní filtrační konvice značky LAICA.

Více než 20 let zkušeností a přísná kontrola

LAICA je značkou italské firmy založené v roce 1974. V jejím sortimentu naleznete produkty, které pečují o zdraví celé rodiny. V této souvislosti musíme zmínit právě filtrační konvice LAICA, s jejichž výrobou má firma více než dvacetileté zkušenosti. Konvice se mohou pochlubit patentovanou technologií, ale i světovými a také českými certifikacemi zdravotní nezávadnosti. Když k tomu všemu přidáme ještě italský design a výrobu, produkt budoucnosti je na světě! Filtrační konvice LAICA jsou vyráběny ve vyspělé interní laboratoři, kde se soustřeďuje pozornost na přísnou kontrolu vstupních materiálů. Také samotné Bi-flux filtry, které jsou součástí filtračních konvic LAICA, jsou 100% sterilizovány pomocí procesu beta-radiace. To znamená, že první, kdo se Bi-flux filtrů dotkne, je spotřebitel, který otevře balení.

Nepřehlédněte:
Jak vybírat dárek pro ženy? Praktický návod i několik dárkových tipů Remington

Filtrační konvice LAICA jako nezbytná součást doby vodové


Laica

A co všechno taková filtrační konvice zvládne? Její Bi-flux filtr odstraní z kohoutkové vody nejen zápach chlóru, ale i těžké kovy jako jsou olovo, zinek a měď, některé herbicidy a pesticidy. Filtrace zbavuje vodu také vodního kamene, proto ji můžete používat i do rychlovarných konvic a kávovarů, kterým tak prodlužujete životnost. Možná si říkáte, že je zbytečné a cenově nedostupné pořizovat si do domácnosti dalšího společníka. Přesvědčíme vás o opaku. Zakoupení konvice a pravidelná výměna Bi-flux filtrů je jedinou investicí, kterou budete muset obětovat. Jeden Bi-flux filtr navíc přefiltruje 150 litrů vody, což je přesně stovka klasických balených litr a půl velkých lahví. Pokud bychom počítali dále, pak zjistíme, že voda z PET lahví je ve finále 8x dražší, než voda z konvic LAICA.

Staňte se i vy součástí #dobyvodove

Jak jsme již zmínili výše, Bi-flux filtr je potřeba po 150 litrech přefiltrované vody vyměnit. Vy se ale nemusíte o nic starat. Vše za vás ohlídá mechanický anebo digitální indikátor stavu filtru. A když jsme u toho filtru, jen tak pro zajímavost zmíníme, že zvládne přefiltrovat celý litr vody za neuvěřitelné čtyři minuty! Další předností filtračních konvic LAICA je jejich QuickFill otvor na víku, který zajišťuje snadné a rychlé naplnění vodou z kohoutku bez nutnosti sundat víko. Když k tomu připočtete ergonomický design a držadlo vyrobené tak, aby se pohodlně vešlo do chladničky, případně jejich dveří, inovativní společník budoucnosti je na světě. Tak co? Ještě pořád vás baví tahat PET lahve z obchodu a zbytečně tak zatěžovat životní prostředí? Přidejte se k naší době vodové a sdílejte své příspěvky na našem Instagramu nebo Facebooku. Je to jednoduché – stačí příspěvek označit hashtagem #dobavodova a my už o vás budeme vědět.

comments powered by Disqus