Reportáž: Harman Group na IFA 2014

Reportáž: Harman Group na IFA 2014

Ani tento rok jsme si nemohli nechat ujít největší veletrh spotřební elektroniky, který se koná v Berlíně. Z Prahy jsme vyrazili před svítáním v neděli v 07:09, abychom stihli otevření pro veřejnost. Protože jsme měli hcg/ifa2014/20.jpg>speciální kartičky od výrobce Harman/Kardon, tak naše první kroky vedly sem, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Stánek měli standardně pod 126m štíhlou komunikační věží, která se stala dominantou města. Byla posavená v roce 1920 a dnes je chráněnou památkou.
IFA 2014 Harman/Kardon IFA 2014 Harman/Kardon
Pohled z vrcholu (126m) na část expozice Harman GroupIFA 2014 Harman/Kardon
Část Berlínského výstaviště  s letní zahradou
Celou věž obklopil vystavovatel ze všech stran čtyřmi samostatnými stánky s posezením a ozvučenými auty uprostřed. První stánek byl na občerstvení a rokování, takže pro Vás nic zajímavého. V druhém stánku byl "obývák", jak si ho představuje Harman/Kardon s promítáním posledních X-men. Třetí a čtvrtý stánek nás zaujaly nejvíc. V jednom byly představené čistě nové a už existující sluchátka. Největší důraz kladli na novou značku, kterou odkoupili. Yurbuds! Pokud jste o této značce ješě neslyšeli, v nejbližší době o ní u nás uslyšíte. Jedná se o sluchátka čistě pro sportovce (samozřejmě se dají použít i na běžné nošení), kde je zaručené, že Vám z uší nevypadnou, ať děláte cokoliv. Uděláme radost i něžnějším polovičkám. Sluchátka jsou vyvinutá i pro menší uši, aby s jejich použitím neměl problém nikdo. Navíc jsou v nabídce špunty kompletně bezdrátové.

Nepřehlédněte:
Fotoreportáž HighEnd Slovakia 2014
JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon JBL Yurbuds IFA 2014 Harman/Kardon
Ženská verze sportovní sluchátek JBL Yurbuds Kompletně bezdrátové špunty bez zbytečných kabelů Magnetický úchyt Yurbuds je příjemným doplňkem V celé své kráse na stojanu, jen si vzít;)
Načítám video ...

Pod značkou Harman/Kardon byly představena inovovaná sluchátka SOHO, která jsou teď bezdrátová a navíc na jedné z mušlí mají dotykové ovládání na přeskakování skladeb, zvednutí a položení hovoru a regulaci hlasitosti. Sice bude cena vyšší, ale provedení kůže a oceli je prvotřídní. Tyto sluchátky doplní univerzální přenosný reproduktor (bezdrátové streamování, handsfree telefonování a i jako powerbank) Esquire mini, který je v naší nabídce.

Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014 Harman/Kardon Esquire mini IFA 2014
Esquire mini v hnědé a černé v pozadí Bílé provedení Esquire mini Pěkný cestovní set (Esquire mini a SOHO) Vše jste si mohli vyzkoušet se svým telefonem
Načítám video ...

AKG ve velkém představovalo novou Y sérii, která je taktéž už u nás nějaké ten měsíc. Důraz kladli hlavně na model Y50 ve čtyřech provedeních, kde hlavní výhodou je téměř nezničitelný náhlavový pás. Aby Vás zaujaly tyto sluchátka, tak bezplatně rozdvávaly obaly na iPhone 5/5S v těchto barevných variantách.

AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014 AKG Y50 IFA 2014
AKG Y50 detail Připravené na zkoušení Všechny barevné provedení AKG Y50 na stojanech Rozdávané obaly na iPhone 5/5S
Načítám video ...

Kompletní portfolio zastoupila i značka JBL (pod kterou bude patřit i Yurbuds), tentokrát se sérií Synchros. Vychytaný model je E50BT, který má taktéž ovládání na mušli jako SOHO, ale navíc má funkce Share Me. Tato funkce je dobře vychtaná a až tři lidé mohou poslouchat to samé z jedného zdroje. Samotná sluchátka re-streamují hudbu dál.

Načítám video ...

Přesuneme se do dalšího stánku, který byl zaměřený na multimediální domácnost. Z klasické home HiFi nebylo představované nic extra, jen dva inovované SoundBary. Jeden nás zaujal jen tím, že je v konfiguraci 2.2, lze na něj položit TV a má USB port pro nabíjení mobilních zařízení. Zda tento port slouží i na něco jiné zjistíme, až dostaneme kompletní specifikaci tohoto produktu.

Nepřehlédněte:
Sluchátka JBL Synchros E-Series spojují cool design s úchvatným zvukem PureBass
Načítám video ...

V jednom z koutů a krčil nenápadný produkt JBL Horizon, který je klasickým rádio budíkem s příjemným designem. U tohoto produktu inženýři i trochu přemýšleli a integrovali až dva USB porty na noční nabití telefonů, tabletů, .... a ráno je tak ihned najdete nabité.

Načítám video ...

 Inovací prošly i přenosné multimediální reproduktory JBL Charge ve verzi 2 a JBL Flip taktéž ve verzi 2.  JBL Flip II je už u nás v nabídce několik měsíců a nic extra převratné nepřinesl. JBL Charge 2 přinesl podle našeho vkusu krásnější design, má větší měniče a také výkon. Navíc můžete přes Social Mode sdílet zařízení s dalšími lidmi. Novinkou je i handsfree telefonování. Nabíjení dalších zařízení (slouží i jako powerbank) je samozřejmostí. Než se dostanu k nejhlavnější novince zmíním jen JBL Clip (malý, přenosný reproduktor se streamováním a praktickou sponou na uchycení kamkoliv), JBL Authentics L8 a L16 (ocenění EISA), JBL Voyager, JBL Pebbles,....

Načítám video ...

Největší vychytávkou byl OMNI systém pod taktovkou Harman/Kardon. Přesně takto si představujeme moderní domácnost. Komtně bezdrátové řešení, které můžete neomezeně rošiřovat. Vždyť se přesvědčte sami na přiloženém videu. A kdyby jste to slyšeli ještě hrát, tak se do toho určitě zamilujete. Vynasnažíme se, abyste si toto řešení mohli poslechnout už na HighEnd Slovakia 2014, které se bude konat 18. a 19. 10. 204 v Crowne Plaza Bratislava.

Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014 Harman/Kardon OMNI IFA 2014
Celá rodina OMNI systému Z druhé strany s adaptérem v popředí Ještě pro jistotu pro představu vyfocené zepředu Fungování jsme mohli otestovat v reálu
Načítám video ...

Autor: prof. Jaroslav Knirsch :)
comments powered by Disqus