Recenze AKG K845BT – Bluetooth sluchátka pro náročné

Recenze AKG K845BT – Bluetooth sluchátka pro náročné

Kdo zná značku AKG, patrně si její jméno spojí s profesionální audiotechnikou. Rakouská společnost se proslavila zejména svými mikrofony a studiovými sluchátky a patří mezi špičku ve svém oboru. Kromě profesionální techniky AKG nicméně nabízí a několik řad sluchátek pro běžné uživatele a K845BT patří mezi ty high-endové nabízející jednak vynikající zpracování, ale zejména zvuk na úrovni profesionálních studiových sluchátek. Svědčí o tom také cena EISA pro nejlepší sluchátka 2014–2015.
Zaměření na high-end poznáte už od prvního pohledu podle precizního zpracování. Kombinace tmavě šedivého kovu s černým matným plastem působí nadmíru elegantně, celkově sluchátka působí velmi robustním a bytelným dojmem. Ona robustnost spočívá jednak v širokém náhlavním oblouku, ale zejména v masivních náušnících. Ty pohodlně obejmou celé ucho, ale hlavně se v nich nachází 50mm budič, který napomáhá dobré dynamice zvuku a bohatým basům.

AKG K845BT
     Sluchátka jsou velmi přizpůsobivá. Každou stranu oblouku lze prodloužit ve dvanácti stupních a náušníky lze vyklopit po horizontální ose až zhruba o 50 stupňů. Oblouk samotný má na spodní straně polstrování, kov tak nijak netlačí na hlavu, nicméně největší komfort zajišťuje polstrování náušníků a optimální sevření, které nijak zvlášť netlačí a přitom drží pevně na hlavě.

     Na pravém náušníku najdete ovládání hlasitosti a tlačítko play/stop, se kterým lze i přijímat hovory. Je škoda, že nelze žádnou kombinací mačkání tlačítek přepínat skladby. Vedle ovládání ještě najdete standardní 3,5mm jack a vypínací/párovací tlačítko. AKG dokonce do sluchátek přidalo i NFC čip, ten však nevyužijete ani s iPhonem 6/6 Plus, jedná se tak o funkci výlučně pro Android, případně Windows Phone.
K nabíjení slouží microUSB konektor a součástí sluchátek je i USB panel. Stejně tak získáte i propojovací audio kabel.

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG K845BT
AKG K845BT AKG K845BT

Zvuk a zkušenosti
     Od AKG jsem očekával zvuk na úrovni studiových sluchátek a společnost v tomto ohledu rozhodně dostála své pověsti. Zvuk je vyrovnaný napříč celým spektrem frekvencí s velmi příjemnými basy, dobrou dynamikou a krystalicky čistou reprodukcí. Zvuk je přitom prakticky totožný jak při drátovém, tak bezdrátovém připojení. Jediné, co se liší, je hlasitost. Při pasivním připojení přes jack je maximální hlasitost z iPhonu relativně nízká, tedy nedostatečná. Přes Bluetooth je hlasitost adekvátní. U iPadu nebo u Macu nízkou hlasitost patrně nezaznamenáte, u iPhonu je to patrné díky méně silnému audio výstupu.

     Díky svým rozměrům nejsou K845BT nejvhodnější pro sportování nebo na cesty, nejlépe jejich využití najdete v domácích podmínkách, kde přenositelnost a váha (hmotnost sluchátek je skoro 300 gramů) nehraje takovou roli. Pokud je však vezmete s sebou do hlučného prostředí městské dopravy, oceníte vynikající odhlučnění, které sluchátka díky velikosti náušníků mají.

     Ani po několikahodinovém intenzivním používání jsem nezaznamenal žádnou bolest kolem uší, naopak K845BT jsou zatím ty nejpohodlnější sluchátka, jaké jsem kdy měl možnost nosit. Dosah sluchátek je bez přerušení cca 12 metrů, nicméně jej přeruší už druhá stěna. To však nebude při běžném používání pro většinu takový problém.

AKG K845BT
Závěr
     Plánujete-li investici kolem 7 000 korun do domácích sluchátek, ať už pro poslech hudby nebo její produkci, AKG jsou ideálním kandidátem ve všech ohledech. Elegantní design, výjimečné zpracování a bezchybný zvuk, to je jen několik důvodů pro koupi K845BT.

Nepřehlédněte:
Test bezdrátových sluchátek
     Těžko lze hledat na sluchátkách zápory. Absence přepínání skladeb, nižší hlasitost při drátovém připojení nebo celková mohutnost se sice vytknout dá, ale jsou to jen maličkosti, které chybí AKG K845BT k dokonalosti. Sám jsem je měl možnost používat při post-produkci alba a už jen skvělá dynamika a věrnost zvuku jsou skvělým argumentem pro kvalitní poslech nebo pro profesionální využití.
comments powered by Disqus