Designové reproduktory s extra zvukem

Designové reproduktory s extra zvukem

Harman/Kardon Esquire je prémiový reproduktor, který to potvrdzuje i svým designem a možnostmi. Spodní strana je vyrobená z kůže a lemování je z broušeného hliníku. Hnědá barva podtrhuje působivost reproduktoru, a pro toho, kdo má rád techničtější ladění, má na výběr z černé nebo bílé barvy. Horní strana má kovové mřížkování. Přenosný reproduktor je značně odolný a na přenášení jako stvořený. V balení najdete i obal se zapínáním na zip, aby se reproduktor v době přenosu nepoškrábal.
Připojení se uskutečňuje přes NFC a Bluetooth nebo přes kabel AUX. Ten není součástí balení. V balení však najdete nabíječku s třemi USB porty. Kromě reproduktoru tak můžete nabíjet i tablet nebo mobilní telefon. O výstupný proud 5 A se potom zařízení podělí. Ve výbavě jsou i dva mikrofony s automatickým zesilovačem signlu podle směru hlasu. Ideální použití je při běžném telefonování nebo při konferenčím hovoru. O zvuk se starají dva 45 mm měniče. Přidaný basový port zlepšuje intenzitu basů. Ty jsou dynammické a dobře zní. Mírně nám však chyběly pronikavější výšky. Hodně to závisí na  typu hudby a ekvalizérem se dá reprodukce dorovnat podle požadavků uživatele. Ocenili jsme vysokou stabilitu i při vyšších hlasitostech a dobrý projev. Akumulátor umožní napájet reproduktor do 10 hodin. Chválíme i zpracování prvků na ovládání hudby, hlasitossti a hovorů.  Esquire je vyladěný reproduktor, který si přívlastek multimediální určitě zaslouží.

Harman/Kardon Esquire

Další rozhodně netradiční modle je JBL Voyager. Ten jako první přichází s konceptem odděliteného reproduktoru. V základní sestavě máte na doma reproduktor 2.1, jehož prostřední část lze vyklopit a odpojit od basového základu. Máte tak okamžitě k dispozici reproduktor na cesty. Hlavní část má samostatný adaptér na nabíjení, USB port na nabíjení dalších zařízení a zvukový vstup. Ideální je však připojení přes Bluetooth. Ve skutečnosti se připojujete na oddělitelný modul, který má i mikrofon. Dá se tak použít i jako souprava hnads-free. Subwoofer má výkon 15 W a dva měniče v druhé části mají výkon 2 x 7,5 W. Mřížkování je kovové, basový reproduktor má zadní část z plastu a gumové nožičky pro lepší stabilitu a absorbování vibrací. Celek tak působí rozhodně zajímavě a jde o jeden z nejefektnějších zvukových doplňků do vašeho obýváku. Je jasné, že v sestavě 2.1 je zvuk lepší. Basy jsou dynamické a rozdíl poznáte hned po zaklapnutí druhé části. Zvládne i vyšší hlasitosti a Voyager se skvěle hodí i na ozvučení obýváku. Na přední straně jsou diody na zobrazení stávající kapacity akumulátoru s výdrží 5 hodin. Nechybí prvky na ovládání hlasitosti, telefonovánní a párování. Hliníkové lemování vypadá dobře a reproduktor je značně odolný. Na lemované části je i konektor microUSB na nabíjení zařízení.

JBL Voyager

Zdroj: PC Revue 09/2014
comments powered by Disqus