Neinvestujte zbytečně do vybavení auta

Neinvestujte zbytečně do vybavení auta

Firma Apple se umoudřila a s příchodem iOS 12 se postarala o jednu podstatnou novinku. Umožnila aplikacím třetích stran zrcadlit navigaci na dislayi automobilu. A vývojáři okamžitě přišli s aktualizací těch navigačních a my jsme neváhali a otestovali to na multimediálních jednotkách Kenwood.
Dokud nepřišla verze iOS 12, byli jste omezeni s funkcí CarPlay používat jen aplikaci, která je v těchto systémech předinstalovaná. Ruku na srdce, je sice dobrá, ale existují lepší. Např.: Google Maps nebo velmi populární aplikace Waze.

Aplikace od Google byla s uvedením iOS 12 okamžitě použitelná s CarPlay a Waze to trvalo jen pár dní, než vydali aktualizaci aplikace co je kompatibilní s CarPlay. Na stránce Apple uvádí výrobce jen kompatibilitu se značkami automobilů, kde je CarPlay funkční, ale už neuvádí výrobce multimediálních jednotek. Toho se nemusíte obávat. Pokud jednotka podporuje CarPlay, tak bude podporovat i novou funkci.

Kenwood DMX7018DABS
My jsme si na test vzali 2-DIN jednotku Kenwood DMX7018DABS. Je to jednotka, kterou nainstalujete do jakéhokoliv automobilu i díky plytké montážní hloubce (7.5cm). Samotná jednotka sama o sobě toho příliš nedokáže. Nemá to ani CD/DVD mechaniku a dokážete poslouchat jen FM či DAB rádio. Všechno se mění připojením USB klíča, ze kterého dokážete přehrát téměř cokoliv. Hudbu ve formátech mp3, wma, aac, wav či flac. Obrázky ve formátu JPG, BMP a PNG. Videa s interním kódováním mp1, mp2, mp4, h.264, mkv a wmv. Jednotka dokonce podporuje USB klíč či externí harddisk naformátovaný i jako NTFS.

Nepřehlédněte:
Multimediální jednotka Kenwood DNX7170DABS s připojenou kamerou
Kenwood DMX7018DABS
Připojením telefonu s operačním systémem Android nebo iOS, který už dnes vlastní téměř kdokoliv, získáváte několikanásobně víc. Přes DMX7018DABS můžete telefonovat pomocí bluetooth konektivity i streamovat hudební obsah. A když připojíte telefon kabelem, získáte rozhraní CarPlay či Android Auto.

Kenwood DMX7018DABS
Toto rozhraní, které ovládáte z hlavní jednotky, je přispůsobené díky čistému a snadno použitelnému rozhraní a jeho možné používat i za jízdy. Stačí jen, aby byla zpracována do aplikací tato podpora. Kromě standardních funkcí jako telefon, mapy, zprávy a hudba už josu v nabídce i aplikace jako WhatsApp, Spotify, TuneIn Radio. Hlavně to, co využijete, je podpora aplikace Waze, kterou ovládáte z velké obrazovky nainstalované jednotky.

Nemusíte tak kupovat několikanásobně dražší jednotku se zabudovanou navigací, jelikož můžete využít i tu, co máte v telefonu. Jen připojíte telefon a můžete vyrazit. Můžete si vybrat z několika hlavních jednotek, jen se podívejte, zda model obsahuje funkci CarPlay či Android Auto.

Kenwood DMX7018DABS
comments powered by Disqus