Yurbuds Liberty Wireless - poctivá sportovní Bluetooth sluchátka

Yurbuds Liberty Wireless - poctivá sportovní Bluetooth sluchátka

Bluetooth sluchátek je dnes na trhu mnoho a je těžké si mezi nimi vybrat. A i když mám moc rád otevřená sluchátka na uši, například moje Sony MDR-1RBT, nedám dopustit ani na minimalistická sportovní sluchátka do uší. Výborně drží a díky nenápadně integrované baterii jde vlastně o dvojici špuntů spojených jednoduchým káblíkem. Možná by mohly fungovat i samostatně, ale díky káblíku je alespoň neztratíte, a když jednu stranu vyndám z ucha, mohu ji ponechat zavěšenou na krku. Díky moderním technologiím a malým měničům je spotřeba energie i při hlasitější taneční hudbě nízká, takže maličký akumulátor vybijete za více než pět hodin reálného poslouchání hudby v kanceláří, posilovně, hlučném autě či na bruslích.
YurBuds Liberty

Když jsem se snažil nasadit Yurbuds Liberty Wireless poprvé, hodil jsem je raději do kouta. Tohle určitě nosit nebudu, vždyť to nemůžu ani nasadit! Krev v žilách ale za chvíli vychladla a dal jsem jim druhou šanci. Nejprve správně otočit gumové nástavce, potom chytit grif opakovaným nasazováním na ucho ... No dobře, teď kde se to zapíná? Už jsem objevil i krytem chráněný microUSB konektor pro nabíjení, ale vypínač stále nikde. Vzdávám to a hledám návody na webu. Telefon je totiž blíž než balení s návodem. Mezi dvěma tlačítky regulace hlasitosti se nachází nenápadný vypínač, jehož podržením zabezpečíte zapnutí, vypnutí i párování. Nakonec uznávám, že je to dobře vymyšlené.

YurBuds Liberty

Od teď už následují jen příjemné pocity. Za 2 790 Kč přínáší Yurbudsy od JBL velmi příjemný zvuk. Poslouchal jsem všechny možné žánry, nejvíc se mi líbila ráznější hudba. Oceňuji měkké basy, ktré však nijak nepřehlušují středy či hloubky. Právě naopak, zvuk je jednoznačně hodný ceny. Hlavně je neporovnávejte se sluchátky za dvojnásobné peníze. Po nasazení zmiňovaných Sony MDR-1RBT jsem se totiž dočkal ještě živějších středů a výšek, které vytváří bohatší, pestřejší, veselejší zvuk novým Prodigy. Myslel jsem, že se už dávno rozpadli, ale oni si dokonce dovolili vydat nové album, které je příjemnou vzpomínkou na konec devadesátých let. Takže pěkné hloubky a slušné středy i výšky. A to všechno při zachované odolnosti vůči potu či prskající vodě, například po dobu sportování v dešti.

YurBuds Liberty

Pojďmě na dlouhodobé zkušenosti. Tato sportovní sluchátka jsem totiž používal několit týdů. V pracovně i u jezera. Když jsem poslouchal hudbu na nízké hlasitosti, neušly mi ani zvuky okolí. Mohl jsem tak pracovat a kdyby se něco kolem mně stalo, měl bych přehled. Na vyšších hlasitostech se ruch okolí, logicky, ztrácel.

Nepřehlédněte:
Naháči v parku alias Yurbuds challenge
Nejvíce jsem ocenil pohodlí nošení Yurbuds (čti "jorbads" nebo "jurbads") Liberty Wireless, které mě ani po dvou hodinách v uších netlačili. U šestihodinové výdrže na jedno nabití (pomocí chráněného konektoru microUSB) a solídním zvuku tak sluchátka prošla i nejnáročnější zkouškou.

U dobré výdrže potěší i informování majitelů iOS zařízení o stavu baterie ve sluchátkách praktickou ikonou v horní liště iPhonu či iPadu.

YurBuds Liberty
comments powered by Disqus