TEST JBL Everest 300: šikovná Bluetooth sluchátka na cesty

TEST JBL Everest 300: šikovná Bluetooth sluchátka na cesty

JBL představil už na podzim minulého roku na IFA 2015 v Berlíně novou řadu s označením Everest. Nám se do rukou dostal startovací model s číselným označením 300, který přináší kombinaci zajímavého designu, dobré funkční výbavy a příjemnější ceny.
Balení
Balení obsahuje všechno potřebné, to znamená – sluchátka, nabíjecí kabel, propojovací kabel s 3,5 mm jackem a potřebné dokumenty. Hodilo by se však ještě pouzdro.

JBL Everest 300

Design a konstrukce
Tělo sluchátek tvoří plast, díky čemuž jsou sluchátka lehká, až zapomínáte, že je máte na hlavě. Nízká hmotnost se cení u sluchátek, která jsou určená především pro cestování a bezdráové poslouchání. Design tak trochu připomíná konkurenční Beats, avšak v této třídě už výrobci těžko přijdou s něčím, co nebude alespoň vzdáleně připomínat konkurenční modely.

JBL Everest 300

Bílá varianta je svěži, líbí se mi její minimalistický vzhled a jednoduché zabudované ovládání po okrajích mušlí. Na jedné straně jsou uložená tlačítka na zapnutí/vypnutí sluchátek a tlačítko pro spuštění ShareMe 2.0 technologie (sdílení poslouchané hudby pro podporovaná bezdrátová sluchátka), na druhé straně máte k dispozici ovládání hlasitosti a play/pause tlačítko.

Nepřehlédněte:
Test TOUCHIT: Sluchátka JBL Everest 300
JBL Everest 300

Užívatelé, kteří rádi cestují ocení možnost poskládat sluchátka do kompaktněších rozměrů, díky čemuž  v tašce nezaberou mnoho místa. Z hlediska komfortu jde o skutečně pohodlná sluchátka, senimiž nebudete mít problém vydržet poslouchat svou olíbenou muziku klidně i několik hodin.

JBL Everest 300

Výrobce uvádí, že zabudovaná batere by měla vydržet až 20 hodin přehrávání. Mně osobně vydržela sluchátka přes 14 hodin a stále nevykazovala blížící se vybití. Pokud se vám ale náhodou baterie vybije, stále můžete využít tradiční spojení, avšak už bez možnosti využívat zabudované ovládání po okrajích mušlí.

JBL Everest 300

Zvuk
JBL Everest 300 jsem po dobu celého testování zkoušel především v kancelářských prostorách. I když tento model nedisponuje technologií  ANC, relativně slušně tlumí okolní hluky. Při zvýšení hlasitosti na přibližně střední úroveň se dokonce odhlučníte od svého okolí skutečně špičkově.

JBL Everest 300

To, že sluchátka nesou logo JBL vám bude jasné hned po prvních pár minutách. Audio přednes je skvěle nastavený s mírným zaměřením na basy. Někteří fanoušci značky by možná čekali o něco větší boost ve spodní části pásma, avšak výrobce zřejmě myslel na širší cílovou skupinu.

Nepřehlédněte:
JBL Everest 300
JBL Everest 300

Zbytek pásma je čistý, jasný a bez nijakých extra rušivých průvodních jevů, a to i při vyšší hlasitosti. V rámci této cenové kategorie JBL vyšperkoval zvuk sluchátek skutečně výborně.

JBL Everest 300

Závěr
JBL Everest 300 jsou sluchátka, která mají nade doporučení. Jsou určená především těm, kdo rádi nebo alespoň často cestují, avšak dbají o kvalitní zvuk bez zbytečných kabelů. Navíc je cena těchto Bluetooth sluchátek s pár dalšími featurkami jako ShareMe 2.0 skutečně sympatická.
comments powered by Disqus