Recenze: JBL Boost TV

Recenze: JBL Boost TV

Svět reproduktorů se rozrůstá a mnoho výrobců se předbíhá v kvalitě, designu a výkonu. JBL má v portfoliu zajímavý reproduktor, tedy přesněji soundbar, který je určen hlavně k televizorům. Soundbar však lze připojit i k počítači - JBL Boost TV jsme tedy položili na stůl a připojili přes dodávaný optický kabel.
JBL má v portfoliu několik soundbarů k televizorům, avšak tento model kombinuje dva světy. Svět domácí TV a přenosných reproduktorů, jelikož je testovaný model rozměrově v rámci možností přenosný. Lze si ho vzít s sebou a používat jako Bluetooth reproduktor, nebo připojist k jakémukoliv zařízení pomocí 3.5 mm audio jack konektoru či optického vstupu. Může jít o televizor, počítač, notebook nebo jiný zdroj hudby. Třeba však dodat, že soundbar nemá integrovanou baterii a i po dobu přenášení je nutné zabezpečit řádné napájení z elektrické sítě. 

JBL Boost TV
JBL Boost TV

Reproduktor nás zaujal už na první pohled designem. Kromě toho je malý - rozměry 376×122×84 mm jsou vzhledem ke kategorii přijatelné a u 24“ monitoru zabírají asi jen 2⁄3 jeho délky. Po designové stránce soundbar připomíná bezdrátový reproduktor, má válcovitý tvar se zúženými konci. Zatímco z přední strany je logo výrobce za kterým se ukrývají dva 50 mm měniče, po bocích zařízení jsou bassreflexy pro lepší basy. Na horní straně jsou ovládací prvky - Bluetooth, Virtual Surround, regulace hlasitosti, vypínač, JBL Connect a volba vstupu.

JBL Boost TV
JBL Boost TV

Na spodní straně je oranžová podložka spolu se všemi konektory– napájecí, 3,5 mm jack a optický S/PDIF, nechybí však ani microUSB port pro aktualizaci firmwaru v případě potřeby. Oceňujeme, že je přímo v balení i propojovací optický kabel, který však mohl být delší (má cca 120 cm). Soundbar lze zapnout a ovládat pomocí přibaleného dálkového ovladače, který je jednoduchý, má miniaturní rozměry a vyměniteľnou baterii CR2025.

Nepřehlédněte:
CES Inovation awards – Harman sbírá ceny a představuje novinky
JBL Boost TV

JBL Boost TV

Na ovladači jsou stejné ovládací prvky jaké jsou přímo na soundbaru a kromě změny hlasitosti lze vybrat i typ připojení či aktivovat Virtual Surround. Velmi dobrá funkce soundaru je JBL Connect, která uživateli umožní spárovat tento soundbar s druhým, díky čemuž si lze vytvořit stereo systém. JBL Connect však není omezen jen na JBL Boost TV - podporují ho i jiné reproduktory se kterými lze tento soundbar spárovat. Mezi kompatibilní modely patří nedávno testovaný  JBL Xtreme nebo JBL Pulse 2.

JBL Boost TV

JBL Boost TV

Soundbar nabízí funkci JBL SoundShift, kterou lze přepínat mezi vstupy (může jít o přepínání mezi optickým vstupem a Bluetooth připojení) což umožní uživateli, aby měl reproduktor připojený současně na dvě zařízení a mezi nimi podle potřeby vybíral. Virtual Surround (funkci lze najít i pod označením Harman Display Surround) je potom funkce pro virtuální prostorový zvuk, což může přijít vhod hlavně při sledování filmů. 

JBL Boost TV

JBL Boost TV

Kvalita zvukového projevu soudbaru je výborná. Všechna frekvenční pásma, či už jde o výšky, středy a basy jsou velmi vyvážená. U hlubokých tónů reproduktor duní, basy vylepšují bassreflexy po stranách. Celkový zvukový projev nás překvapil, JBL Boost TV překonal naše očakávání. Maximální výkon – 30 W je dostatečný k televizoru, pro multimediální nadšence či pro hráče. Po dobu používání jsme používali většinou 30% úroveň hlasitosti, což je stále dost na to, aby soundbar dokonale ozvučil větší místnost a nerušil sousedy.

JBL Boost TV

JBL Boost TV

Pokud hledáte soundbar k televizoru, nebo přenosný reproduktor k počítači, JBL Boost TV můžeme doporučit. Soundbar nabízí kromě kvalitního zvuku i malé rozměry a kvalitní zpracování. Ovladač je potom příjemným bonusem k pohodlnějšímu používání. Nedostatky se hledají těžce, avšak vzhledem ke kompaktním rozměrům a přítomnosti technologie Bluetooth bychom ocenili integrovanou baterii, která by umožnila používat soundbar i mimo dosah elektrické sítě. Potěší cena 4990 Kč, která je vzhledem k funkcím velmi dobrá.

Nepřehlédněte:
JBL Boost TV – speaker či soundbar?
Díky kvalitní reprodukci zvuku, designu a přijatelné ceně uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu JBL Boost TV ocenění Super cena

JBL Boost TV

Hodnocení: 95%
Plusy
+ Reprodukce zvuku
+ Kompaktní rozměry
+ Kvalita zpracování
+ Skvělé dunivé basy
+ Přijatelná cena
+ Zajímavý design
+ Dálkový ovladač
+ Funkce a výbava
Mínusy
– Ocenili bychom integrovanou baterii
comments powered by Disqus