Recenze: AKG N60NC

Recenze: AKG N60NC

Už na pohled vypadají profesionálně a mají velmi dobré zpracování - jsou tu kvalitní plasty a kůže. Náušníky jsou příjemně tvarované, netalčí ani při delším nošení a je radost přes ně poslouchat jakoukoliv hudbu. Sluchátka jsou lehká a velmi dobře se nosí. Na hlavu sednou přesně, dají se i vysunout a přizpůsobit pro různé velikosti hlavy a po dobu přenášení je lze snadno složit, aby se ušetřilo místo.
Mile nás překvapilo balení. Už při pohledu do krabice je vidět, že toto nejsou jen tak nějaká běžná sluchátka. Jsou tu elegantně zabalená, k nim je vložený nabíjeci USB kabel, odpojitelný kabel s 3,5 mm jackem a pouzdro. Líbí se nám hlavně komfort nošení sluchátek, díky čemuž jsou špičkou na trhu. Může za to jemná kůže, která je na obou náušnících, ale i na hlavovém mostěe. Přítlak sluchátek je ideální. Po dobu dlouhodobého nošení není cítit žádné tlačení a po dobu cestování jsou sluchátka dostatečně odhlučená od okolního ruchu. 

AKG N60NC
AKG N60NC
AKG N60NC

Avšak to, co je na tomto modelu výjimečné, je právě aktivní rušení okolního hluku (Noise Cancelling – zkratka „NC“). Funkci lze aktivovat posuvným tlačítkem na levém náušníku sluchátek. Zabudovaná baterie dokáže napájet sluchátka se zapnutou funkcí přibližně 14 -15 hodin, což je víc než dost. Nabíjení se potom realizuje přes přibalený USB kabel, který se však připojuje přes 2,5 mm audio jack do levého náušníku. Po dobu nabíjení tak nelze poslouchat hudbu, avšak pokud uživatel nepotřebuje aktivní odhlučení, může poslouchat hudbu i s vybitou baterií. .

AKG N60NC

AKG N60NC

AKG N60NC

A co se stane, když funkci Noise Cancelling uživatel aktivuje? Nastane ticho, které jsme dlouho nezažili. Funkce přijde vhod častým cestovatelům – např. v tramvají jsme si všimli, že NC eliminovalo asi 90% vnějšího hluku. Slúchadlá tiež padnú vhod v lietadle či vlaku, kde vonkajší hluk nebude poslucháča vyrušovať. Technológia NC od AKG je řešená špičkově - před testem jsme nevěřili a vůbec nečekali, že toho tato technologie dokáže až tolik utlumit. Kvalitu sluchátek potvrzuje i ocenění EISA, doporučená cena je 6450 Kč, což může být pro někoho vyšší cena.

Nepřehlédněte:
Sluchátka do uší a na hlavu
AKG N60NC

AKG N60NC

Kvalita zvukového podání je výborná, ani u vyšších hlasitostí se neztrácí basy a výšky jsou čisté. Všechna frekvenční pásma, ať už jde o výšky, středy a basy jsou velmi dobře vyrovnaná. Pokud hledáte sluchátka, která nabízí věrnou produkci zvuku, model AKG N60NC můžeme doporučit. Sluchátka nabízí kromě kvalitního zvuku i velmi dobrou ergonomii a kvalitní konstrukční zpracování. Špičkové odhlučení je potom už jen třešničkou na dortu. Doporučujeme! 

Díky kvalitní reprodukci zvuku, ergonomii a zajímavému designu uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu AKG N60NC ocenění TOP produkt

AKG N60NC

Hodnocení: 95%

Plusy
+ Výborné aktivní odhlučnění
+ Prvotřídní kvalita reprodukce
+ Design a kvalita zpracování
+ Pohodlné nošení sluchátek
+ Nízka hmotnost a malé rozměry
+ Skládací mechanismus
Mínusy
– Pro někoho vyšší cena sluchátek
comments powered by Disqus