Recenze: AKG K845BT

Recenze: AKG K845BT

Bezdrátových sluchátek jsme už viděli mnoho, ale opravdu kvalitní a designově zajímavá sluchátka nevidíme často. Rakouská společnost AKG právě taková sluchátka nabízí v podobě modelu K845BT. Uživatel si může vychutnat kvalitní zvuk a velmi dobrou ergonomii.


AKG K845BT

Sluchátka už na pohled vypadají profesionálně a mají velmi dobré zpracování - plastové části bychom tu hledali marně. Náušníky jsou příjemně a přesně tvarované, netlačí ani při delším poslouchání a je radost poslouchat jakoukoliv hudbu. Na hlavu sednou přesně, dají se i vysnout a přizpůsobit prů různou velikost hlavy a počas přenášení je lze snadno složit, aby se ušetřilo místo.

AKG K845BT
AKG K845BT

Překvapilo nás však poměrně chudé balení sluchátek, za cenu kolem 5 400 Kč bychom čekali víc. V balení se nachází přepojovací kabel miniUSB-USB pro nabíjení a propojování audio 3,5 mm jack na obou stranách. Nabíječka nebo kapsa na přenášení tu nejosu. AKG K845BT jsou dostupná ve dvou barevných provedeních - v bílé a černé, přičemž ta druhá působí elegantněji.

AKG K845BT
AKG K845BT

Každé sluchátko má z vnitřní strany popis velkým písmenem  „L“ nebo „R“, pro označení levého a pravého sluchátka. Konektory jsou na obou stranách a ztím co na levém sluchátku je miniUSB konektor, který slouží na nabíjení, na pravém sluchátku je 3,5 mm audio jack konektor a tlačítka Play/Pause, vypínač/Bluetooth na spárování a ovládaní hlasitosti.

Nepřehlédněte:
Good bye kabel
AKG K845BT
AKG K845BT

Tlačítko „Play“ lze použít i na funkce jako je přijetí a ukončení telefonního hovoru, tlačítka hlasitosti však nemají další funkci - nemůžeme je tedy použít na přeskakování písní. K845BT lze připojit více způsoby. Nabízí klasický kabelový přenos audio kabelem, který je v balení, nebo spárování bezdrátově, pomocí technologie Bluetooth 3.0.

AKG K845BT
AKG K845BT

Samotné spárování přes Bluetooth je rychlé a jednoduché. Proč ale nevyužít ještě rychlejší a pohodlnější metodu? Právě na to je tu totiž technologie NFC. Sluchátka mají vestavěnou baterii Li-Pol s kapacitou 320 mAh a na jedno nabití dokáží přehrávat hudbu 8 hodin. Pokud se však vybije baterie na cestách, je tu způsob jak hudbu poslouchat.

AKG K845BT
AKG K845BT

Při poslouchání přes audio kabel není baterie využívaná, což ocení uživatel v přpadě vybití. Integrovaná baterie se nabije z  0% na 100% za 3 hodiny, avšak jako problém vnímáme použitý miniUSB konektor. Majitele jistě potěší i ocenění „EISA Best Product 2014-2015 – nejlepší sluchátka“, které tato sluchátka získala.

AKG K845BT
AKG K845BT

Kvalita zvukového podání je výborná, ani při vyšších hlasitostech se neztrácí basy, a výšky jsou čisté. Všechna frekvenční pásma, ať už jde o výšky, středy a basy jsou velmi dobře vyrovnaná. Pokud hledáte sluchátka, která nabízí věrnou produkci zvuku, model AKG K845BT můžeme doporučit. Sluchátka nabízí kromě kvalitního zvuku i velmi dobrou ergonomii a hlavně kvalitní konstrukční zpracování.

Nepřehlédněte:
Test bezdrátových sluchátek
Díky kvalitní reprodukci zvuku, ergonomii a zajímavému designu uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu AKG K845BT ocenění TOP produkt

AKG K845BT

Parametry a specifikace:
Měniče: 50 mm
Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedance: 32 Ω
Bezdrátová komunikace: Bluetooth 3.0
Konektivita: 3,5 mm audio jack, miniUSB
Dosah: 15 metrů
Hmotnost: 288 gramů
Výdrž integrované baterie: 8 hodin, 320 mAh
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Další výhody: přítomné NFC, pohodlné nošení sluchátek
Barevné provedení: černá a bílá
Hodnocení: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukce
+ Design slucháek
+ Kvalita zpracování
+ Pohodlné náušníky
+ Skládací mechanismus

Mínusy
– Nabíjení přes miniUSB
comments powered by Disqus