JBL Charge 3

JBL Charge 3

JBL chrlí pod hlavičkou Harman před startem letní sezóny jeden imageový speaker za druhým. Z nich většina je navíc odolná vůči vnějším podmínkám, přičemž kvalita zvuku se z generace na generaci zvyšuje. Aktuálním letním hitem by se mohlo stát třetí pokračování kultovního přenosného reproduktoru Charge, který, jak jsem měl možnost se přesvědčit na vlatní kůži, skutečně generačně vyspěl a posunul se o level výš z každé stránky. Navíc je dostupný až v pěti barevných vyhotoveních.
Musím říct, že po jeho prvním poslechu se zůstal trochu nesvůj a na pochybách. I když mám doma vlajkovou loď JBL Xtreme, který je pro mně zatím zvukovým i designovým etelonem v odolných reproduktorech, dokážu ocenit i kvalitu níže postaveného představitele se stejnou DNA. Ale zkrátka na první poslech se mi nezdál moc dobrý na poměrně vysokou uváděcí cenu. Nechal jsem ho tedy na den dva "rozcvičit" a soustředěně jsem ho neposlouchal. O to větší bylo moje překvapení, když jsem dostal chuť na reparát. Začal jsem postupně, a jelikož mám doma i "staroučký" Charge 1, mimochodem stále plně funkční, musím konstatovat, že tu by zvukové porovnání nemělo opodstatnění. Pohodový jazzík, nějaké to funky a v pohodě jdeme na něco tvrdší. Projev maximálně neutrální se skvělým vokálem, který se při dané třídě jen tak neslyší. Čisté výšky, překreslené s pěknými detaily a stejně doladěný dobře kontrolovaný bas. Zkrátka vyváženost pásem se zdá ještě o něco lepší než u velkého Xtremu.

JBL Charge 3

Při pořádném osolení se projeví i slušný výkon 2 x 10 W, o který se stará dvojice 50 mm měničů. Pokud si chcete užít pořádné basy u bazénu, klidně ho vypečte, kolik se dá, nebo ho spárujte přes JBL Connect s dalšími repráčky. Naschvál říkám "u bazénu", jelikož Charge 3 dostal do vínku odolnost vůči vodě vyjádřenou certifikátem IPX7, což znamená, že pokud vám náhodou spadne při „pártyhrátkách“ do bazénu, neměl by mít problém, pokud ho tam nezapomenete až do nasledujícího dne. Zadní USB vstup sloužící k nabíjení či nabíjecí konektor jso ukryty pod vyklápěcí plastovou krytkou a jsou tak bezpečně chránené i při ponoření, a zvládnou  tedsy i menší tlak. Povrch reproduktoru pokrývá odolná, dobře průzvučná látka, která mu navíc dodává potřebný šmrnc.

JBL Charge 3

Výrazný progres nastal i v případě 6000 mAh zabudované baterie, která slouží jako powerbanka, ale především jako zdroj nekončící zábavy, jelikož na jedno nabití dokáže reproduktor následně vyhrávat až 20 hodin. Skutečná celodenní výdrž se tak stává téměř realitou. Samozřejmostí je zabudovaný mikrofon pro čisté hovory s funkcí potlačení šumu a ozvěn.

Nepřehlédněte:
JBL Charge 3: videorecenze od fony.sk
JBL Charge 3

Pokud  hledáte výkonného společníka na letní dobrodružství v přírodě, který vám navíc v případě nouze poslouží jako zdroj energie pro váš smartphone, může být právě nový JBL Charge ta správná volba. Cena za reproduktor není nejnižší, ale je vzhledem k jeho hudebním a všem ostatním kvalitám průměrná.

JBL Charge 3
comments powered by Disqus