Jam Audio Zero Chill (HX-P606) - Bluetooth reproduktor i do bazénu

Jam Audio Zero Chill (HX-P606) - Bluetooth reproduktor i do bazénu

Bluetooth reproduktory máme různých tvarů, velikostí a s rozdílnými kapacitami baterií je na trhu velké množství. My jsme měli možnost krátce otestovat model od málo známé značky Jam Audio. Ta patří do skupiny značek například is House of Marley. Nejde tedy o žádného nováčka na trhu.
Její webové stránky nabízejí kromě repráčků z námi zkoušené série Zero Chill i oblejší a placatější verzi Hang Around. Vyberete si ale i v případě, pokud hledáte klasické sluchátka přes nebo do uší.

Základní parametry Jam Audio Zero Chill (HX-P606):
Rozměry: 74 x 74 x 168 mm, hmotnost: 475 gramů, baterie: Li-Pol, kapacita 14,8 Wh / 3,7 V tedy cca 4000 mAh, dosah Bluetooth připojení: 30 metrů, výdrž na baterii: 22 hodin, odolnost vůči vodě IP67 (hloubka 1 metr po dobu 30 minut), možnost spárovat 2 a více reproduktorů, Aux-in (3,5 mm), microUSB pro nabíjení.

Obsah balení:
Reproduktor, návod, USB-microUSB kabel pro nabíjení, Aux kabel.

Nepřehlédněte:
Jam Zero Chill: Téměř dokonalý reproduktor
Zařízení od výrobce, o kterém jsem nikdy neslyšel, jaksi podvědomě očekávám, že se bude chtít prosadit mimořádně zajímavou cenou. V internetovém obchodě Vždy.sk jsme tento kousek našli za 69,99 eur.

Jam Audio Zero Chill

Jistě víte, že náš web zkouší podobné reproduktory poměrně často. Okamžitě tedy musí přijít na řadu srovnání s produktem uvedeným v článku JBL Flip 4 - přenosný reproduktor minulého roku. Oproti němu je Jam Audio HX-P606 trochu menší a o necelých 50 gramů lehčí, ale papírové specifikace udávají až 4000 mAh baterii (+1000 mAh) a extrémně vysokou výdrž 22 hodin. Cena je přitom poloviční.

Jenže JBL je výrazně propracovanější. Ovládání tohoto Bluetooth reproduktoru není až tak intuitivní. Na těle najdeme dvě tlačítka X a O, aby nám až nálepka od výrobce prozradila, že tlačítkem je i jejich spoj, tedy I.

A teď čtěte dobře: O slouží pro zvyšování hlasitosti, X pro snižování hlasitosti a I je vypínač. Opravdu to nešlo jinak a srozumitelnější? Na zahradní párty doporučuji, aby s hlasitostí manipuloval spíše majitel než náhodní kamarádi, kteří reproduktor uvidí poprvé.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL E25BT
Jam Audio Zero Chill

Voděodolnost podle standardu IP67 je samozřejmostí, válec by tedy měl přežít alespoň 30 minut jeden metr pod hladinou vody bez újmy. Vzhledem ke konstrukci o tom nepochybuji.

Na spodní části najdeme gumový uzávěr, který před vodou chrání 3,5mm Aux vstup a nabíjecí microUSB kabel. Pokud kabely připojíte (oba by měly být v balení) můžete je následně vyvést přes další otvor v přední části a víko zaklapnout, aby reproduktor bezpečně stál. V případě, že je otevřeno, ale samozřejmě žádná voděodolnost neplatí. Do bazénu ho tak házejte pouze připojen přes Bluetooth.

Jam Audio Zero Chill

Mimochodem, víko a otvor pro kabely šly otevřít mimořádně obtížně. Věřím, že se to s pár týdny užívání změní, ale i toto svědčí spíše o levnější a méně promyšlené konstrukci.

Na hodnocení zvuku máme v redakci set testovacích skladeb. Wonderwall od Oasis je už taková klasika. Začne španělská kytara, která je čistá, ale jakoby jí chyběla basová struna. Na hlase Liama ​​Gallaghera slyšet vážnější nedostatek. Když v padesáté sekundě nastoupí bicí a basy, potvrdí se nízká cenovka produktu. Po přepnutí na JBL Flip 3 dosud chybějící basovou linku slyšet na celý pokoj, ale trochu se ztratí činely. Přepnutí zpět na Zero Chill potvrdí hezčí reprodukci výšek, činely se opět vrátili na scénu, ale nemůžeme se ubránit dojmu, že jsme zapnuli otců zahradní tranzistor. Při skladbě Brianstorm od Arctic Monkeys se rozdíl mezi JBL 3 a JAM Zero Chill potvrzuje, výhodou dnes testované novinky jsou o něco čistší výšky, které zastřené flip-trojce citelně chybí. Evil od Interpolu zní fajn, ale opět až do momentu, dokud nepřepnete na dražší JBL Flip 3. Za 50 eur bychom neřekli půl špatného slova, při 70 eurech bychom si už raději připlatili deset eur za JBL Flip 3, nebo hledali raději něco ještě lépe. Flip 3 má totiž dost zastřený zvuk, JAM Zero Chill zase ztrácí na nevýrazných hloubkách.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Flip 4
Zajímavé je srovnání na 3/4 hlasitosti; oba srovnávané reproduktory jakoby odrazu ožili. Skladba Error od kapely Nvmeri zní na obou mnohem lépe než na 1/4 hlasitosti. Flip 3 opět nabídne zřetelněji hloubky, ale už to není tak zlé ani s ostatními pásmy a my jsme se jen utvrdili v tom, že je v tomto srovnání lepší volbou, zejména při pohledu na desaťeurový cenový rozdíl.

Význam reproduktoru Zero Chill vidíme v neotravnom poslechu hudby v kanceláři během dne. Neurazí ani na chatě či zahradní oslavě, opět jako neagresivní pozadí. Na zaujetí publika překvapivě mohutným zvukem investujte raději do konkurenčních produktů od značky JBL.

Jam Audio Zero Chill

Rozpačitější projev tak může kromě nižší ceny ospravedlnit mimořádně dlouhá výdrž, podle výrobce na úrovni 22 hodin na jedno nabití. Pokud se rozsvítí červená dioda, měli by zůstávat přibližně 3 hodiny do vybití. Za cenu kvalitněji hrajícího i zpracovaného JBL si můžete koupit Jam Audio rovnou dvakrát a s pomocí speciální funkce oba tyto reproduktory bezdrátově spojit tak, aby hráli na různých místech totéž, případně jako stereo.

V případě potřeby poslouží Jam Audio Zero Chill (HX-P606) i pro telefonování, respektive konferenční hovory. Tlačítkem I hovor přijmete i ukončíte. Třísekundovou podržením X nebo O zase přeskakujete mezi písněmi. O nabíjení se postará USB port počítače nebo jakákoli nabíječka k běžnému mobilu.

Jam Audio Zero Chill

Reproduktor se po několika minutách od zastavení skladby sám vypne, takže zabrání náhodnému vybití.

Výhody:
+ Voděodolnost IP67
+ Maximální hlasitost
+ Možnost párování více reproduktorů
+ Malé rozměry a hmotnost
+ Výdrž až 22 hodin

Nevýhody:
- nevýrazné hloubky v hudební reprodukci
- komplikované ovládání trojicí tlačítek s nesmyslnými piktogramy
- těžká manipulace s gumovými kryty
- poutko mohlo být větší a praktičtější
- hlučné zapnutí a vypnutí

Závěr
Výhodou Jam Zero Chill je kombinace voděodolnosti a čistých středů a výšek, které záhadně neblokuje voděodolná membrána. Předností je také silná baterie a dlouhá výdrž na jedno nabití. Velmi dobře tak poslouží jako tiché pozadí vedle práci i slušné zahradní oslavě. Při porovnání s podobně drahým JBL Flip 3 však zjistíte, že na ohromení publika mohutným zvukem bude při podobné cenovce vhodnější Flip 3. Na nízkých hlasitostech vás možná budou otravovat přehnané hloubky a zastřené výšky, ale od poloviční hlasitosti nahoru určitě doporučujeme raději investovat do dražších produktů značky JBL. Zero Chill je vhodný spíše pro ty, kteří si nepotrpí na hloubkách, poslouchají běžný pop, více jim jde v písních o texty a melodii než úžas nad basovými linkami Red Hot Chili Peppers. A samozřejmě ocení i lepší cenovku.
comments powered by Disqus