Hravý společník na cesty

Hravý společník na cesty

Poctivá hliníková konstrukce nového přenosného bluetooth speakeru Harman/Kardon Traveler mi svým elegantním tenkým vyhotovením a tvarem připomněla v minulosti testovaný model Esquire. Spodek reproduktoru má příjemný gumový povrch se čtvrřicí drobných antivibračních nožiček. Na pravé straně reproduktoru jsou do odolného šasi vykrojené tři vstupy. Klasický USB A slouži na zpětné nabíjení například zdroje vaší hudby. K dispozici je 3,5 mm jack a též mini USB vstup na připojení nabíjecího kabelu. Vrchní část zdobí oválný kovový prstenec ve vysokém lesku objímající koženou vrchní část, do níž jsou osazena tlačítka na zapnutí/vypnutí, bluetooth párování, přijetí/ukončení hovoru, pětice LED indikátorů a nakonec dvě tlačítka ovládání hlasitosti. Nápis Harman/Kardon je zakomponovaný uprostřed čelní průzvučné mřížky. Velikost reproduktoru ideálně sedí v dlani, díky čemuž je komfortně přenosný, ale chybí mi možnost vybavit ho pojistným poutkem na zápěstí.
Harman/Kardon Traveler

Po jednoduchém spárování s telefonem poznávám dobře známé zvukové charakteristiky Harman/Kardon. Čistá, jasná pásma středů a výšek a, vzhledem ke své ultrakompaktní konstrukc, i nadprůměrně vyvinuté basy. Také pořádně hutné a důrazné, až mi v poslední pasáži skladby Rape me z alba In Utero od Nirvany začal rezonovat můjž těžký konferenční dubový stolek. Zlehka jsem ubral a byl sem zpátky ve hře. Všechno se pěkně uklidnilo a pozvolna jsem proplul na klidné balady z poslednho Stingova alby Last Ship. Pěkné uvolněné poslouchání. Zatím mě to celkem baví. Poctivá konstrukce nenahrává vzniku rezonancí a tak se dá výkonný potenciál Traveleru  2 x 5 W využít skutečně naplno. U melancholických, místy až těžkých skladbeb od dánské zpěvačky a skladatelky Agnes Obel sem si uvědomil, že na jisté a celkem slušné úrovni dokáže Traveler odehrát i skladby určené podle mého názoru primárně pro drahá kvalitní sluchátka nebo hi-fi sestavu. Kontrabas, klavír a harfa ve skladbě Fuel to Fire v kombinaci s nadpozemsky hedvábným hlasem Agnes mě přinutily pustit si tuto skladbu i na právě testované referenční sestavě a... No, div se světe, zázrak se nekonal. Hádam jste si nemysleli, že imidžový kapesní spekaer bude konkurovat poctivé domácí sestavě, ale ta hudba mě bavila a album Aventine sem si doposlouchal na hkčku pěkně až do konce.

Harman/Kardon Traveler

Moderní přenosný reproduktor však dnes není jen o poslouchání hudby, ale už standardně by měl nabídnout i možnost zatelefonovat si nebo využít v případě nouze zabudovanou baterku na částečné dobití telefonu či tabletu. To všechno, samozřejmě, Traveler zvládne i díky internímu duálnímu mikrofonu a baterii s kapacitou až 2500 mAh. Pro komfortní a kvalitní telefonování je speaker vybavený funkcí potlačení okolního hluku a echa, což znamená, že systém odfiltruje okolní ruchy prostředí a na druhé straně si vás volající vyslechne bez rušení. Abych nezapomněl, k repráčku dostanete i přenosné ochranné pouzdro a, samozřejmě, USB káblík na jeho nabíjení. Harman/Kardon Traveler je designově i zvukově podařené reproduktor určené pro ty náročnější. Harman/Kardon s modelem Traveler opět nezklamal, ale v podstatě nepřinesl oproti modelu Esquire ani žádnou revoluční změnu. Snad o máličko vyladěnější zvuk, ale to už nakonec posuďte sami.
comments powered by Disqus